کد خبر: ۳۳۲۸۵۵
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۰

مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران وابسته به معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی نظرسنجی‌ای با موضوع مسائل روز جامعه در هفته جاری انجام داد که بخشی از آن به نظر مردم درباره «برنامه‏‌های تلویزیون در ماه مبارک رمضان» اختصاص یافته است.

جامعه آماری این نظرسنجی، شامل تمامی افراد 15 سال به بالای شهر تهران با تعداد نمونه 799 نفر بوده است. از مجموع پاسخگویان شرکت‌کننده در این نظرسنجی، 4/ 52 درصد نمونه را مردان و 6/ 47 درصد آنها را، زنان تشکیل داده‏‌اند. میانگین سنی پاسخگویان نیز 39 سال بوده است.
 
بر اساس نتایج این نظرسنجی 39 درصد پاسخگویان سریال‏ ها و برنامه‏‌های تلویزیونی ماه مبارک رمضان را زیاد و خیلی زیاد تماشا می‏‌کنند.
 
در این نظرسنجی از پاسخگویان پرسیده شد «کدامیک از سریال‌های ماه مبارک رمضان را می پسندید؟» نتایج این نظرسنجی نشان می دهد، به ترتیب سریال‏‌های پایتخت (4) با 2/ 61 درصد، دردسرهای عظیم(2) با 4/ 13 درصد، گاهی به پشت سر نگاه کن با 8/ 5 درصد و خاک و نمک با 6/ 1 درصد به عنوان جالب‏‌ترین سریال ها از سوی پاسخگویان مورد پسند واقع شده است.
 
در بخش دیگری از این نظرسنجی از پاسخگویان درباره ویژه برنامه ‏های پیش از افطار صدا و سیمای جمهوری اسلامی پرسیده شد که نتایج بیانگر آن است در رتبه اول برنامه ماه عسل شبکه سوم سیما و در مرتبه دوم خندوانه از شبکه نسیم بیشتر از سایر برنامه‏ ها از سوی پاسخگویان تماشا می ‏شود. برنامه‏ های افطار ساده (شبکه 5)، کوی محبت (شبکه دو) و جواب (شبکه یک) در رده‏ های بعدی قرار دارند.
 
در این میان برنامه خندوانه با 4/ 34 درصد و برنامه ماه عسل با 5 /33 درصد بیشتر از سایر برنامه‏ های پیش از افطار مورد پسند پاسخگویان واقع شده است.
 
در ادامه طی سؤالی از پاسخگویان درخواست شده است تا کیفیت ویژه برنامه‏‌ها و سریال‏‌های ماه رمضان را نسبت به سال گذشته ارزیابی کنند. 5/ 31 درصد پاسخگویان اعلام کرده‏اند که کیفیت برنامه ‏ها بهتر شده است. از میان پاسخگویان 2/ 41 درصد معتقدند که این برنامه ‏ها تغییری نکرده است و 13 درصد معتقدند این برنامه ‏ها افت کرده است.
 
این نظرسنجی ابعاد دیگری از سبک زندگی مردم در ماه مبارک رمضان و نیز نگرش آنان به مسائل سیاسی - اجتماعی را نیز سنجیده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: