کد خبر: ۳۳۳۸۷۱
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۸
قتل یک پزشک و واکنش ها به آن در شبکه های اجتماعی

خبر قتل یک دکتر در اردبیل این روزها جنجال های بسیاری به پا کرده است.این خبر حتی در شبکه های اجتماعی هم بازخورد زیادی داشته و پای مهران مدیری و برنامه در حاشیه نیز به این ماجرا باز شده است و بسیاری از پزشکان و طرفداران جامعه پزشکی تیغ انتقاد را به سوی مهران مدیری گشوده اند و در حاشیه را مقصر این قتل قلمداد می کنند!

ضد و نقیض های قتل یک پزشک اردبیلی/ آیا مهران مدیری مقصر این جنایت است؟

سرویس اجتماعی شفاف: خبر قتل یک دکتر در اردبیل این روزها جنجال های بسیاری به پا کرده است.خبری دردناک هم برای مردم و هم برای جامعه پزشکی.این خبر حتی در شبکه های اجتماعی هم بازخورد زیادی داشته و پای مهران مدیری و برنامه در حاشیه نیز به این ماجرا باز شده است و بسیاری از پزشکان  و طرفداران جامعه پزشکی تیغ انتقاد را به سوی مهران مدیری گشوده اند و در حاشیه را مقصر این قتل قلمداد می کنند!

ماجرا از چه قرار بود؟

ساعت از 11صبح پنجشنبه گذشته بود كه پسر جواني با اورژانس اردبيل تماس گرفت و مدعي شد مردي در خانه‌اش با ضربات چاقو مجروح و دچار خونريزي شديدي شده است. به‌دنبال اين تماس، ماجرا به پليس گزارش شد و تيمي از امدادگران راهي محل حادثه در طبقه پنجم آپارتماني 6 واحدي در يكي از محله‌هاي اردبيل شدند.

اين آپارتمان محل زندگي جواني حدودا 23ساله بود كه از مدتي قبل آن را اجاره كرده و به‌تنهايي در آنجا زندگي مي‌كرد. وقتي مأموران و امدادگران وارد آپارتمان شدند پيكر نيمه‌جان مردي را ديدند كه داخل پذيرايي افتاده و خون زيادي از او رفته بود. جوان صاحبخانه نيز وحشتزده كنار مرد مجروح ايستاده و منتظر بود امدادگران او را نجات دهند. وقتي امدادگران اعلام كردند كه اميدي به زنده ماندن مرد مجروح نيست، جوان صاحبخانه قصد فرار از آنجا را داشت كه مأموران متوجه نيت او شدند و وی را دستگير كردند.

با مرگ مرد مجروح، مشخص شد كه او اصغر پيرزاده، فوق‌تخصص انكولوژی و سرطان است كه يكی از پزشكان سرشناس اردبيل به شمار مي‌رفت. اين مرد ساعاتي قبل از حادثه به دعوت جوان 23ساله(قاتل) به آپارتمان او رفته و در نهايت در آنجا با ضربات چاقو به قتل رسيده بود.

ناصر عتباتي، دادستان عمومي و انقلاب اردبيل در این خصوص گفت: بررسي‌ها نشان مي‌دهد كه مقتول با خودروي شخصي خود و به دعوت قاتل به منزل وي مراجعه كرده و در آنجا به قتل رسيده است.

 وی ادامه داد: متهم پس از دستگيري به جرم خود اعتراف كرد و براساس تحقيقاتي كه تا‌كنون انجام شده، هيچ‌گونه رابطه‌ای بين قاتل و مقتول وجود نداشته است و آنها از حدود 4‌ماه قبل همديگر را مي‌شناختند و انگيزه قتل نيز مسائل بيماری و پزشكی نيست و در حال حاضر تحقيقات مقدماتی در اين پرونده تكميل شده است.

دادستان عمومي و انقلاب استان اردبيل با تسليت به خانواده متوفي اطمينان داد كه اين موضوع با جديت رسيدگی مي‌شود.

قتل مربوط به رابطه پزشک و بیمار بود یا خیر؟

اما آنچه پس از اين جنايت هولناك بازتاب وسيعی مخصوصا در شبكه‌هاي مجازی پيدا كرد، اخباري بود كه در آنها آمده بود پزشك سرشناس هنگام ويزيت يكي از بيماران سرطاني توسط همراه او به قتل رسيده يا اينكه قاتل، يكی از بيماران مرد پزشك بوده است.

 حتی برخي وزير بهداشت را مخاطب قرار داده و از وضعيت برخورد با جامعه پزشكي گله كرده بودند.

تا جايي كه رئيس سازمان نظام پزشكي با ارسال نامه‌اي از استاندار، دادستان و نيروی انتظامی خواست به طور ويژه به اين موضوع رسيدگي شود و هر گونه خدشه به جايگاه جامعه پزشكي كشور را به شدت محكوم كرد. حال اينكه به گفته دادستان اردبيل، همه اخباری كه در اين مدت در فضاي مجازي منتشر و در آنجا اعلام شده كه مقتول هنگام ويزيت يكي از بيمارانش توسط همراه او به قتل رسيده، كذب محض است و صحت ندارد و هيچ انگيزه كاری و شغلی در اين جنايت وجود ندارد.

از سوی ديگر انتشار این اخبار درباره اين جنايت حتي باعث شد كه وزير بهداشت نيز به ماجرا واكنش نشان داده و تصميم بگيرد براي بررسي بيشتر راهي اردبيل شود كه به گفته دادستان اردبيل:« پس از روشن شدن حقايق و گزارش آن به آقاي وزير از اين سفر جلوگيري شد.»

این در حالی است که دکتر امیر حسین میر باقری که در آخرین ویزیت دکتر پیرزاده در بخش هماتولوژی بیمارستان امام خمینی اردبیل همراه وی بوده است، در گفت وگو با صدای پزشکان و در پاسخ به این سوال که در خبرها آمده است که با استاد تماس می گیرند و برای ویزیت بیمار درخواست می کنند که استاد به خانه یکی از بیمارانشان مراجعه کنند. شما متوجه تلفنی در این زمینه شدید؟گفته:"بله. تماس گرفته شد. البته تلفن خاصی نبود. مثل همیشه که با استاد تماس می گرفتند. استاد در جوابشان گفتند که بعد از ویزیت بیماران بخش برای ویزیت بیمار ایشان نیز به خانه شان خواهند رفت. من تا آخر ویزیت بیماران همراه استاد بودم و همراه ایشون تا درب خروجی بیمارستان هم رفتم. ساعت ۱۱:۳۰ بود و استاد گفتند که برای ویزیت بیمار تشریف می برند.

از سوی دیگر، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل نیز در این خصوص گفته: دکتر پیرزاده ظهر پنج شنبه برای طی روند درمان به منزل یکی از بیماران خود مراجعه کرده که به دلایل نامشخص توسط همراه نوجوان بیمار مورد حمله قرار گرفته و به ضرب چاقو مجروح می شود.

به این ترتیب اما و اگر ها بر سر قتل این پزشک ادامه دارد و هنوز معلوم نیست قتل به دلیل شخصی بود یا به رابطه پزشک و بیماری باز می گردد اما هر چند مسئولان به صورت جدی قتل به دلیل موارد پزشکی را رد می کنند واکنش ها در شبکه های اجتماعی به این مساله ادامه دارد.

واکنش ها در شبکه های اجتماعی
 
واکنش ها در شبکه های اجتماعی به این مساله ادامه دارد تا جایی که یک پزشک که خود را نزدیک به دکتر پیرزداده معرفی کرده در صفحه شخصی خود نوشت: "در خصوص شادروان دکتر پیرزاده باید عرض کنم که مادر قاتل بیمار دکتر پیرزاده بوده و تحت شیمی درمانی بوده و چند روز پیش فوت شده بوده در حالی که دکتر از مرگ بیمار خبر نداشته است.

 پاتولوژیست نادان به خانواده ی بیمار گفته بوده که بیمار شما نیاز به شیمی درمانی نداشته و به علت عوارض این درمان غلط بیمار فوت کرده. خانواده ی بیمار نقشه کشیده و دکتر پیرزاده را به بهانه ی معاینه ی بیمار به خانه کشانده اند و قبل از فرو کردن چاقو در قلب ایشان، پزشک را مورد ضرب و شتم فراوان قرار داده اند."

یکی از کاربران شبکه های اجتماعی نیز تیغ انتقاد را به سوی مهران مدیری گرفته و با انتشار عکس زیر نوشت:

ضد و نقیض های قتل یک پزشک اردبیلی/ آیا مهران مدیری مقصر این جنایت است؟

"امروز صبح دکتر پیرزاده درگذشت.

فوق تخصص خون. اردبیل.

حین ویزیت در منزل. فوق تخصص خون ویزیت در منزل میکند. لطف مضاعف.

علت مرگ: چاقو خوردگی! درست وسط قلب.

به اندازه سن قاتلش فقط درس پزشکی خوانده بود!

تسليت، نه به جامعه پزشکی. به جامعه، به انسان. تبریک هزارباره به دولت، به شخص وزیر، به رسانه ی ملی. به مهران مدیری. به همه ی آن هایی که وجدان برایشان تک واژه ی دور از نظری بود شبیه به همین تک واژه ی "مرگ" که دکتر پیرزاده را گرفت و برد."و این واکنش ها ادامه دارد.

آیا مهران مدیری مقصر است؟

در هر حال نکته مهم اینجاست که چه قتل شخصی باشد و چه به دلیل رابطه پزشک و بیمار، صرف انتقاد به جامعه پزشکی در یک سریال نمی تواند عاملی برای قتل باشد و جامعه پزشکی نیز مانند هر صاحب شغل دیگری باید انتقاد پذیر باشد و اشتباهات خود را بپذیرد و در پی اصلاح باشد.

از سوی دیگر بی تردید نمی توان این نکته را هم نادیده گرفت که حضور و علم پزشکان چقدر برای مردم ارزشمند است و بی احترامی و شکسته شدن حرمت ها نسبت به پزشکان می تواند بی اعتمادی بین پزشک و مردم را زیاد کند اما همه این ها دلیل بر این نیست که جامعه پزشکی با یک سریال قهر کند!

در این میان قتل و جنایت چه در ایران و چه در سایر کشورهای جهان به دلایل مختلف رخ می دهد و نباید با وجود وقوع یک اتفاق تلخ این چنینی کل نظام سلامت کشور را زیر سوال برد ضمن اینکه مسئولین وزارت بهداشت در کشور نیز باید نسبت به چنین اتفاقاتی بی تفاوت نباشند و تمهیداتی بیاندیشند که جان پزشک در معالجه بیمار تهدید نشود و فکری برای خشونت دوستی مردم جامعه بکنند.
 
 
 
 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۹۷
در انتظار بررسی: ۱
غیر قابل انتشار: ۱۲
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۲:۵۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۳
5
74
سلام مقصر آن عده هستند که واقعا در پوشش پزشک هستند و با کارها و غرور خود باعث بدنامی این حرفه می شوند.
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۵:۳۲ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۴
دکتر برو دکتر
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۳:۰۷ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۳
6
94
پزشکی هم مثل سایر مشاغله
معنی نداره که بگیم کسی حق نداره از پزشکان انتقاد کنه یا هرکس انتقاد کرد دهنش رو بدوزیم یا گل بگیریم
ناشناس
-
۱۳:۲۶ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۳
4
85
بیچاره معلمان ،پارسال در بروجرد یک دبیر فیزیک بدست دانش آموزش به همین شیوه (با چاقو)کشته شد اینهمه باز تاب نداشت
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۳:۳۶ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۳
7
93
چه ربطی به مهران مدیری و سریال در حاشیه داشته
جنبه انتقاد ندارید بهانه تراشی نکنید
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۵۲ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۵
با سلام وتاسف بابت بروز چنین حوادثی برای تمام هموطنان
اتفاقا فوت اون معلم بزرگوار هم خیلی بازتاب داشت لطفا مغلطه نکنید وبه این فضای نامناسب دامن نزنید
ابوالفضل
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۳:۴۷ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۳
3
49
انتقاد حق رسانه است.شاید هم بیمارستانها در این امر دخیل باشند که با پرداختهای بسیار کلان به پزشکان ریشه این کدورتها را پایه گذاری میکنند.
ايراني
-
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۳
6
45
چرا ... جرا بايد قبل از بررسي اين همه جنجال به پا شود ... آيا بعضي از اين اقايان پزشك ها خون اين مردم را به شيشه نمي كنند. و بعد نه تنها مريض درمان نمي شود همه دارايي ها مريض و اطرافيان به حساب تشنه اين آقايان واريز مي شود .. اگر براساس اشتباه پزشك بيماري بميرد .. اولا" كسي نيست اين را تشخيص بدهد دوما" كسي نيست اينهارا محاكمه كند
ماریا
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۳
4
46
چه حرفا پزشکای پر مدعا
ببابی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۳
1
36
مقصر قاتله نه هیچ کسسسس
بازنشسته
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۴:۰۳ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۳
0
31
حادثه خیلی دردناکه همدردیم با خانوادش انما دلیل بر اشتباه نداشتن پزشکان نیست
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۴:۲۰ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۳
2
34
پزشک خوب زیادداریم درمشهددکتری بودبه نام دکترشیخ که چقدربه
مردم خدمت می کردنامش گرامی باد.ولی بعضی ازپزشکان انگاراز
دماغ فیل افتاده اندوفقط به پول فکرمی کنند.
علی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۳
2
35
به هرحال یه پزشک فوت شده.. و باید عامل و مقصر ها پیدا شوند...
اما من خودم دیدم کارای پزشک ها بدتر کارهای سریال مهران مدیریه....
مهران مدیری یک درصد کارای اقایان و خانمای دکتر را نشون داد
ناصر
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۴:۳۹ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۳
1
20
به خانواده و بازماندگان این پزشک محترم تسلیت عرض می کنم متاسفانه جایگاه پزشکان در جامعه بعنوان امین مردم دسختوش تغییر شده به همان نسبت که پزشکان به پول و درآمد بیشتر فکر می کنند از مردم دور می شوند. اگر جس انسان دوستی را از پزشک بگیریم تاجری مشابه سایرین خواهد بود و اگر تکریمی صورت می گیرد برای پولش است
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۴:۴۰ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۳
2
35
مگر پزشکان کی هستند که نباید به آنها خدشه ای وارد شود.حکایت حق کاپیتالاسیون آمریکاییها در زمان شاه است که سگ آنها اگر در ایران کشته میشد فرد کشنده بایست در دادگاه های آمریکا محاکمه میشد ولی اگر فردی در آمریکا کشته میشد خبری از دادگاه ومحاکمه نبود.مگر پزشکان حق کاپیتالاسیون دا ند .آنها هم جزیی از این جامعه هستند. که با امکانات وسهمیه اای مختلف حق بسیاری را پایمال کردند تا به اینجا رسیدند.چه کسی گفته که آنها از بقیه سرترند.چطور آن پاتالوژیست را نادان خواندند ولی پزشک نمیتواند نادان باشد؟!من کاری به این پزشک ندارم روی صحبتم با بقیه است.
محسین
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۴:۵۱ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۳
2
28
مقصر استاد مدبری نیست بلکه جامعه بی مسئولیت پزشکان است که از انتقاد گریزانند
خدا ایشان را غرق رحمت کند و شاهد تکرار این وقایع نباشیم
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۴:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۳
3
26
بیچاره پرستاران چند وقت پیش یک پرستار بر اثر ضربه مشت همراه بیمار چشم خود را از دست داد ولی جنجالی نشد
یاور
GERMANY
۱۵:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۳
2
14
بنظر میرسد بهتر آن استکه قاتل را بحرف آورده و حقیقت را از او پرسیده و بدون کم و کاست در جراید منتشر کنند. ضمنا گذشته از آنکه من شخصا سریال اخیر اقای مدیری را زیاد نپسندیدم، لاکن بایستی اذعان کرد که ایشان از بهترینهای کشور ما میباشند و در صورت وجود انتقاد به او و یا هر شخص دیگری نباید مرزهای ادب، نزاکت و بردباری را رد کرده و هر چه دلمان میخواهد بگوئیم و بنویسیم. ضمنا سایت محترم شفاف هم با انتشار تصویر اقای مدیری با آن عبارات خارج از ادب کمک شایانی به شیوع چنین بی حرمتی هایی کرده است. امیدوارم متن اینجانب را منتشر بفرمائید!!
هموطن شما از آلمان
مدیر پایگاه تصویر در خبرگزاری فارس منتشر شده است دوست عزیز.شفاف در گزارش از آن استفاده کرده است.
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۵:۱۶ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۳
2
19
دارند موضوع را لوث میکنند و عده ای از پزشگان برای توجیح رفتار تاصوابشان مسیر را باسیاست آغشته و مستمسک میسازند !!! موضوع باید زود روشن شود و گرنه اینکه متضرر شدید خواهد شد همین جامعه پزشکی خواهد بود بااین شایعات !!
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۵:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۳
3
34
هیچ ربطی به مهران مدیری نداره
سلفی گرفتن خانمها و اقایون دکتر با جسد در اتاق تشریح یا قراردادن عکس جسد پسر جوانی که خودکشی کرده بود همراه با اظهارنظر های سخیف و غیر انسانی دانشجویان پزشکی در شبکه های مجازی هم جزء رفتارهای پزشکان این مملکته!(البته این دو مورد مثالهاییه که همین الان یکیش در صدر اخبار سایت شفاف هست وگرنه نقد و ایراد به خیلی ازرفتارهای پزشکان وارده)
قتل یک پزشک قبیحه همونطور که قتل یک انسان بیگناه دیگه ولی ربط دادنش به سریالی که عملکرد ضعیف پزشکان رو با زبان طنز نقد میکنه واقعا مسخره است
شادی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۵:۳۷ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۳
1
16
آسمون دهن باز کرده پزشکا ازش افتادن رو زمین؟
من متوجه نمیشم چرا انقدر مغرور هستن؟!
و چرا قبول نمی کنن که اونا هم مثل همه ی ادما اشتباه می کنن؟!
و چقدر از این عبارت متنفرم: جامعه ی پزشکی!!!
بخدا جامعه های دیگه ای هم داریم...
مهم ترین ش که اکثریت ایران رو تشکیل میدن " جامعه ی کارگران "
چرا به اینها توجه نمیشه؟ چرا کارگران ار چیزی ناراحت نمیشن؟!
چرا باید همه انقدر تبعیض قائل باشن ؟!
کاش انقدر که جامعه ی پزشکی توی دید افراد بو و حرف دل شون مورد توجه قرار میگرفت، به حرف کارگران توجه می کردند!
علی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۳:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۶
جانا سخن از زبان ما میگویی
دفترچه بیمه دارم . روزی دندانم که قبلا پر شده بود نصفش ریخت و گوشه از آن تیز شد بطوریکه زبان را آزارمیداد به پزشک درمانگاه که بصورت قراردادی با سازمان قبلی ما کار میکرد مراجعه و چون عازم مسافرت بودم تقاضای سوهان کشیدن لبه تیزی را نمودم . طمع پول درآوری ایشان را برداشت و برایم عکس از دندان نوشت تقاضایم را دوباره تکرار کردم گفت دکتر تو هستی یا من کار به بحث کشید به رئیس درمانگاه مراجعه کردم و ایشان به هم کارش فرمود به دکتر بگوئید سوهانی به دندانش بکشد ولی وقتی دکتر این حرف را شنید گفت ایشان با من بحث کرده و من برایش کاری انجام نمیدهم . یکی از کارکنان که برگ را از دفترچه ام جدا کرده بود گفت بعداز ظهر بیا دکتر دیگری هست میگم برات انجام بده . به درمانگاه دیگری مراجعه کردم و درخواستم بیان داشتم خدا زنده و مرده خانواده اش را بیامرزد سرکار خانم دکتر آتابای دندانپزشک بیمارستان مدنی ظرف 4 الی 5 ثانیه دندانم را سوهان کشیده و مرا مرخص کرد . خواستم بدانید همه پزشکان هم غرور بی جا ندارند . تنها کاری که کردم برگشتم شخصیت و برخورد این خانم دکتر را به اطلاع سرکار خانم دکتر قبلی رساندم و برگی از دفترچه ام کنده شده بود را پس گرفتم و پاره کردم و گفتم هنوز انسانیت در همه جا نمرده
ناشناس
ROMANIA
۱۵:۵۹ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۳
3
5
وقتی یک پزشک رفتار و طرز فکر زشت بعضی ها را درباره مرگ دلخراش پدر یک نوزاد سه ماهه که بسیار پایبند مسایل اخلاقی بوده را می بیند دیگر تمایلی به انسان دوستی و فداکاری در او کمرنگ می شود و عواقب تمام این کارها به بیماران و بخصوص بیماران بد حال خواهد رسید برای جامعه ایرانی متاسفم
ناشناس
ROMANIA
۱۵:۵۹ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۳
2
3
وقتی یک پزشک رفتار و طرز فکر زشت بعضی ها را درباره مرگ دلخراش پدر یک نوزاد سه ماهه که بسیار پایبند مسایل اخلاقی بوده را می بیند دیگر تمایلی به انسان دوستی و فداکاری در او کمرنگ می شود و عواقب تمام این کارها به بیماران و بخصوص بیماران بد حال خواهد رسید برای جامعه ایرانی متاسفم
شبنم
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۶:۰۱ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۳
2
17
من به واسطه شغلم مستقیما با پزشکان در ارتباطم.
تو صحبتم جمع نمی بندم. هستند پزشکانی که از این قاعده ای که می خوام بگم مستثنا هستند:
جماعت اطبای عزیز! خجالت بکشید. این همه شما آدم کشتید، مهم نبود؟؟ خیلی از اونها تحصیل کرده نبودن؟ آدم حسابی نبودن؟
مادی بودن جامعه پزشکی رو هر کس که باهاشون در ارتباط مستقیم باشه می دونه. اینا به خودشون هم رحم نمی کنن!!! به مدیری رحم کنن؟
خودتون رو اصلاح کنید. نمی شه که شما به خاطر جیب خودتون و صرف ساختمون سازی هاتون سلامتی آدمها رو به بازی بگیرید و کسی هم چیزی نگه!
خدا شاهده به خاطر زانو درد رفتم پیش یه متخصص ارتوپتی< بهم گفت باید عمل کنی. برات بیمارستان وقت عمل می ذارم. دو تا ویتامین د تزریق کردم الان دو ساله خوب شده. منشی دکتره هنوز زنگ می زنه که چرا نمیای عمل کنی!!!!
مهناز
ROMANIA
۱۶:۱۹ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۳
0
8
حساسیت به پزشکان را خود وزیر بهداشت ایجاد کرد وبس
سهیل
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۶:۲۹ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۳
7
5
خدا به مدیری شانس بده. این سریال آخرش واقعا بی مزه بود با اینکه اینهمه بازیگر و ... داشت ولی واقعا لوس و بی مزه بود ولی دکترای مغرور الکی با انتقادات بی جای خودشون این سریال و گنده کردند و در حقیقت کار ضعیف مدیری پشت این انتقادهای بیجا مخفی شد.
متاثر از مرگ دکتر و وضعیت دانشجویی با مهر قاتل
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۷:۴۵ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۳
0
8
ضمن اظهار همدردی با خانواده مرحوم دکتر پیرزاده و دانشجوی جوان که مهر قاتل به پیشانیش خورده در حالی که اگر قصد کشتن مرحوم فقید را داشت هرگز به اورژانس خبر نمی داد که به کمکش بیایند به هر حال ایشان آلان هم مادر خود را از دست داده وهم دانشجوی تا دیروز امروز به عنوان قاتل معرفی میشود صرف نظر از اینکه آیا پیش داوریش درست بوده یانه ولی مات از اینم که چه ربطی دارد به مهران مدیری چه دخلی دارد!
انصاف نصف دینی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۸:۱۶ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۳
15
6
سلام مهران مدیری و اذنابش با دلقک بازی ها شون توهین بس بزرگ به صنفی زحمتکش وتخصصی (نه کار هرکسی) کرده اند که به این زودی این ذهنیت منفی از ذهن جامعه ذوده نخواهد شد درهر صنفی ادم سودجو ومریض واز خدا بی خبر هست ولی ادم نادان همه را به چشم نگاه می کند وفرمایش متین حضرت آقا در زمان عمل پروستات و تشکر ایشان از جامعه خدوم عاقلان را کفایت می کند نیاز به دلقک بازی تلویزیون نیست
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۶:۰۷ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۴
اقا دکتر شما که جنبه چند کلام و ندارید انصاف نصف دینی که من من فکر میکنید به کسی افسوس که امثال شماها از هنر هیچی نمی فهمید بو حرف یاد بگیر پای امام و رهبر مسلمینمان را به میان نیاورید که اقا هم از هنرمندان و هم از پزشکان بالامقامی که زیاد داریم وصفها نمودن
مهدی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۴:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۶
این همه قتل که توسط جامعه پزشکی رخ داده رو چرا کسی پیگیری نمیکنه ! شاید هر موقع سریالی در خصوص انتقاد از صنفی رخ بده با منتظر قتل اعضای اون صنف باشیم !!!!
زپلشک آید زن زاید و مهمان زدر آید
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۰:۲۹ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۳
2
8
آقا اینکه بیمارستانها کشتارگاه شدن که مشخصه چون ما تو اشنایان و اقوام هر کس پاش به اطاق جراحی باز رسیده دار فانی رو وداع گفته البته هم جونش رفته هم مالش که پول کلانی ازش گرفتن باید ریشه یابی کرد که چرا این اتفاقات می افته
علی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۱:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۳
1
12
متاسفانه اکثر پزشکان ما فقط به دنبال مادیات هستند. من خودم دیدم که پزشکهایی رو که بیمار رو به خاطر اینکه پول ویزیتشون کم بوده ویزیت نکردن. البته در بین پزشکان افراد با وجدان هم هست ولی تعدادشون خیلی کمه.
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۱:۴۰ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۳
1
17
انتقادات مدیری بجا بود و با پول جلوی سریال رو گرفتند ....مگر زیرمیزی پزشکان را نمی بینید....علنا بیان می کنند
محمد
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۲:۳۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۳
1
4
به دلیل تشخیص اشتباه یه دکتر در شیراز وعملی که پرستار درمانگاه با دستیار از دماغ فیل افتاده روی من انجام دادند باید تا کی با زخم باز زیر بغل بسازم تا کی پزشک کتابی زیاد داریم فقط فکرشون تو کندن برگ دفترچه ونوبت بعدی واقها .....
hassani
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۰:۵۳ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۴
2
10
این دکترا که اکثرا پزشک نیستند دام پزشک هستند نه تشخیص بلدن نه درمان به عینه ثابت شده . پول های کثیفشان را به رخ جامعه می کشند خون ملت را می خورند پزشک ها ی قاتل
شبنم
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۶:۴۹ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۴
آقا به دامپزشک ها چرا توهین می کنی؟ بیچاره ها شغل به این سختی و شریفی دارن! پر زحمت، پر خطر و با درآمد کم! ضمن اینکه اگه پزشکها دامپزشک باشن من و شما می شیم دام!!
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۳:۰۱ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۴
0
11
متاسفم برای این سایت که همچین عکسی گذاشته!! مرگ روح ا.. داداشی هم تقصیر مهران مدیری بود حتما!!! حالا این خدا بیامرز که روحش شاد باشه یه پزشک معروفی بود به قتل رسید خبرش بازتاب داشت.میدونین در روز چندتا چاقو کشی تو ایران میشه؟؟؟؟؟؟!!!! من چون دوران سربازیم تو 110 بودم دیدم که چقد وحشتناکه آمار!!!! برید فرهنگ جامعه رو اصلاح کنید... این وسط هم یه عده از آب گل آلود ماهی میگیرن ربطش میدن به مهران مدیری.. واقعا خنده داره.. ای بی فرهنگا
ایرانی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۶:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۴
1
7
این قتل ناجوانمردانه و سریال طنز مهران مدیری هیچ ربطی به هم ندارن.
اگر هم کسی دنبال کوچکترین ارتباطی بین این دو هست باید در رفتار آن دسته از پزشکان محترم که تاب کوچکترین انتقادها را حتی در قالب طنز نداشتند و این سوپاپ اجتماعی را به بدترین وجه ممکن مورد حمله قرار دادند جستجو کرد.
وقتی خط کشی غیر منطقی در هر کار و شغلی ایجاد شده و اجازه انتقاد صحیح حتی د قالب طنز داده نمیشه بالاخره مشکلات به نحو دیگری بروز خواهد کرد.
هر چند که باز هم بعید است در این مورد رابطه ای بین این کار غیر انسانی و قتل یک پزشک با سریال طنز وجود داشته باشد.
ایرانی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۷:۰۶ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۴
1
6
این قتل ناجوانمردانه و سریال طنز مهران مدیری هیچ ربطی به هم ندارن.
اگر هم کسی دنبال کوچکترین ارتباطی بین این دو هست باید در رفتار آن دسته از پزشکان محترم که تاب کوچکترین انتقادها را حتی در قالب طنز نداشتند و این سوپاپ اجتماعی را به بدترین وجه ممکن مورد حمله قرار دادند جستجو کرد.
وقتی خط کشی غیر منطقی در هر کار و شغلی ایجاد شده و اجازه انتقاد صحیح حتی د قالب طنز داده نمیشه بالاخره مشکلات به نحو دیگری بروز خواهد کرد.
هر چند که باز هم بعید است در این مورد رابطه ای بین این کار غیر انسانی و قتل یک پزشک با سریال طنز وجود داشته باشد.
زهرا
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۷:۳۹ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۴
1
5
اولا قتل ربطي به مسايل پزشكي نداشته پس مهران مديري را چه كار داريد دوما مسئولين دارند قضيه را كش مي دهند و رسانه ها هم همچنين اگر مريض نيستيد محاكمه و علت قتل را گفتن چقدر كار دارد سوما اين قتل مثل بقيه جنايت ها تازه توجه كرديد كه هيچ كس در مورد قتل هايي كه علت ان مصرف شيشه است دم بر نمي اورند چرا؟
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۸:۳۴ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۴
1
9
واقعا جای تاسفه که مرگ غم انگیز این دکتر شده دستمایه تسویه حسابهای شخصی دکترها با مهران مدیری
آذر اوغلی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۴
0
5
سلام جالبه رشوه پزشکان میشه زیرمیزی رشوه کارمندان میشه ارتشاء قتل پزشکان میشه پیراهن ... قتل سایر کارمندان میشه تخلف یا رابطه نامشروع
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۰۴ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۴
2
6
این پزشک هم شاید یک موردی داشته مثل سایر پزشکان، ولی چرا برای قتل یک معلم به دست دانش آموز جنجالی به پا نشد
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۰۶ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۴
1
9
سال گذشته همسراینجانب دریکی ازبیمارستان عمل مغزانجام دادبعدارعمل همکاردستیاردکترامیر(ج) به دخترم گفت یک چک ده میلیون تومانی به نام خودت میگیری وپشت آن را امضاء میکنی ومیاوری برای من .وقتی این را شنیدم به دکترمذکورتلفن کردم که من روزنامه نگارم ودرآمدچندانی ندارم اوفکرکردکه من دارم صدایش را ضبط میکنم گفت نه نه نه وازصحبت کردن طفره رفت ما فکرکردیم دست ما زیرساطوراینهاست ناچار یک چک پنج میلیون تومانی تهیه وپشت آن را دخرم امضاء کرد وداخل پاکتی گذاشتیم وخودم به اودادم یک نگاه تحقیرآمیزبه آن کردوگذاشت توی جیبش.وقتی دفترچه بیمه را به اومیدهند که دستوردارویی بدهد دفتررا پرت میکند ومیگوید تخفیف میگیرند ودفترچه هم می دهند.من میخواستم این قضیه را که مدارک دارد تعقیب کنم دخترم مانع شد وگفت ما به اینها سروکارداریم ولش کن
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۵
ماهم ازین رفتارها تو بیمارستان کم ندیدیم.واقعا چون بهشون نیاز داریم مجبوریم تحملشون کنیم... دولت هیچ نظارتی رو این صنف نداره .دولت هنوزم فکر میکند پزشکان مثل حکیم و اطبای سابق هستند که با انگیزه هاای غیر مادی دود چراغ میخورند که سلامت و جون مردم رو حفظ کنند ،ازمایش و تحقیق میکنند که بتونند بیماریهای مردم رو علاج کنند!درحالیکه تو جامعه الان فقط برای پرستیژ و پوله که میرند پزشکی میخونند و تنها جیزیم که براشون مهم نیست سلامت و جون مردمه.همشون مثل تاجرا بیزینش و بساز بفروشی دارند.بجای تحقیق و مطالعه و بروز بودن با چهار تا کتاب اصول پزشکی عهد بوق مدرک میگیرند و با همون معلومات طبابت میکنند،طرف ممکنه 20 سال پزشک باشه تو تمام این 20 سال با معلومات زمان دانشجوییش تشخیص میده(اونم چه تشخیصی) و بیشتر فکر پول دراوردنه تا داشتن علم روز پزشکی .دقیقا مثل یه بازاری!!!
هما
-
۰۹:۱۷ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۴
8
3
من پزشک نیستم ولی این همه انتقاد به پزشکان می شود در حالی که معلم ها، بساز بفروش ها، دست اندکاران تغذیه مردم و.....هیچکدام کارشان را درست انجام نمی دهند .اگر ما عرضه قبولی در رشته پزشکی را نداشته ایم که نباید به بهانه تخلف تعدادی پزشک عقده های خود را بر سر جامعه فهیم پزشکان بکوبیم.گفتارها و انتقادها علیه پزشکان اگر هم بعضی جاها به جا باشد بسیار به واگویی عقده های گوینده شباهت دارد.هدف آقایان هم از اعلام نکردن علت مرگ این پزشک کنترل التهاب حاصله در جامعه پزشکان و پیشگیری از عوارض احتمالی تحصن این قشر موثر است .امیدوارم این نظر نیز نمایش داده شود.
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۵۷ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۵
حرف حق میشه عقده؟! جالبه!! یه روزی توام چوب این پزشکان باسواد رو خواهی خورد که بفهمی مردم عقده ای نیستند دردکشیده اند خانم هما!
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۰:۳۹ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۴
3
3
خواهش میکنم پشت سر همچین دکتر با ایمان و خاکی و پاک و متواضع و انسان دوست که بیش از 35 سال از عمر خود را صرف علم آموزی نموده درست وقتی که نتیجه زحمات چندین ساله خود را می دید نوزاد چهار ماهه خود را بی پدر گذاشت و رفت. افسوس به ما افسوس به مردم اردبیل که دکتر متدین با ایمان و با انصافی چون دکتر اصغر را از دست دادند. ای سنگها بگریید. برای این شهید بزرگوار
انساندوست
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۰:۴۱ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۴
1
5
خیلی ازپزشکان هزارنومان پول رابا صدتا ادم عوض نمیکنند.خون پزشکان ازخون بقیه ادمها هم سرختر نیست واونها دارند نون شغلشونا میخورند وهیچ فرقی بادیگر ادمها ندارند.خیلی ازادمها توکشورخودمون درروزبه صورتهای مختلف به قتل میرسندوهیچ کجا اینقدرقتلشونا توبوق وکرنا نمیکنند.این جای سوءاله که ایا فقط پزشکا تواین مملکت ادمند.اما درهرصورت قتل درهرکجا وهرکس را محکوم میکنیم.
ناشناس
ROMANIA
۱۰:۵۱ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۴
3
2
فکر نمی کنید موردی ناموسی در جریان بوده باشه ؟ شاید ......
کسی چه می دونه
مهدی
-
۱۱:۲۰ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۴
2
4
متاسف شدم از خوندن مطلاب دوستان ک قتل یک انسان فرهیخته ک مایه مباهات جامعه بوده شده دست مایه انتقادات شخصی مردم.مگه چند نفر مث تخصص ایشون تو جامعه داریم افراد اینچنینی جزو سرمایه های این جامعه هستن. اگه از جامعه پزشکی انتقاد دارین اینجا جاش نیست. تصور کنین یکی از اعضا خانواده این عزیز این مطالب رو بخونن... بجای هم دردی و تسلیت ب داغ داران این حادثه همش انتقاد از پزشکا تو این صفحه نوشته شده.. انگار انتقاد از پزشکا شده ی عقده ک ب هر دلیل و هرجا ب محض چاپ مطلبی از پزشکا سیل انتقاد عده ای عقده ای روانه سایتها میشه.. متاسفم واسه مردمی ک قدر سواد و دانش و علم رو نمی دونن و همه چیزو با پول میسنجن.. قبول ک عده ای پزشک بخاطر کسب درامد وارد این رشته شدن مث هر شغل دیگه ای. .ولی تعدادشون در مقابل پزشکان واقعی و دلسوز اینقد ناچیزه ک قابل بیان نیست..اینایی ک از پزشکا انتقاد می کنن احتمالا گذرشون ب شهرداری نظام مهندسی وکیل دادگستری ادارات دولتی سوپرمارکت طلافروشی مکانیکی و .... نرسیده ک مردمو تیغ میزنن و مردم بدون هیچ گله ای با دلو جان پرداختشونو انجام میدن و کلی تشکر هم میکنن .. وقتی ی پراید 4.5 ملیونی و 20 ملیون میدن مردم صف میکشن و تازه کلی انتقاد میکنن ک چرا کم تولید میشه و ب ما دیر تحویل میدن ... وقتی پیش ی وکیل میری چند درصد از مال رو بعنوان دستمزد میگیرن حالا میخواد ملیونی باشه یا ملیاردی.. وقتی سرک میکشی تو روزنامه ها از حقوقای انچنانی و اختلاص های میلیاردی مینویسن بدون اینکه اب از اب تکون بخوره.. اونوقت ی عده پزشک زیاده خواه رو با همه پزشکا مقایسه میکنن.. خو چرا با سایر مشاغل مقایسه نمیشن ؟؟؟ چرا پزشک میلیاردی با وکیل میلیاردی با نماینده میلیاردی با مدیران میلیاردی مقایسه نمیشن .. والا 99 درصد پزشکا با همین مردم و در میان همین مردم و با مشکلات مالی مثل همین مردم زندگی میکنن... دکتر عزیز مقتولو نمیشناسم ولی میدونم واسه رسیدن ب این درجه علمی باید حداقل 15 سال سخترین درسها رو بخونین و سخترین کارها رو انجام بدین و از خوشی های زندگیتون بگذرین و... آخرشم ک میشی مقتول .. خدایش بیامرزد.
شبنم
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۶:۴۵ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۴
اشتباه نکن دوست عزیز. انتقاد مردم از اینه که چرا جامعه پزشکی بی مسوولیتی و مال پرستی خودش رو پشت خبر قتل تاسف انگیز یک پزشک قایم می کنه! چرا جامعه پزشکی جنبه دیدن زشتی های خودش رو نداره؟ و این قتل رو بهانه کرده که اجازه انتقاد رو از مردم بگیره که هر غلطی دلش خواست بکنه!
رضا
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۲۷ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۵
من به خانواده داغدار این پزشک عزیز تسلیت میگم و آرزوی آمرزش و شادی روحشو ن رو دارم.
ولی درباره جامعه پزشی باید که موضوع کاملا برعکسه و اکثریت آنها بی وجدان و بی سواد هستند و تعداد کمی هستند که مثل دکتر پیرزاده محترم و منصف هستند. من توی این ده سال اخیر اونقدر خبر مرگ ناشی از کوتاهی پزشکان رو توی فامیل خودم و دوستان و آشناه
یان و همکاران شنیدم که دیگه نمیتونم به هیچ پزشکی اطمینان کنم.
البته این مختص جامعه پزشکی نیست و همه صنفهای جامعه همینطور پول پرست و بی وجدان شده اند. منتها برای پزشکها فاجعه بزرگتره چون با جون مردم سر و کار دارند.
مریض
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۲:۲۰ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۴
1
7
من یک سال کار کردم تا بتوانم سه میلیون تومن پول جم کنم دندونامو درست کنم و پول یچن سالمو دندون پزشکای محترم در عرض چهار روز ازم گرفتن کارشونم افتضاحه الانم باید چن سال کار کنم تا بتونم دندونامو ترمیم کنم وای به حال پزشکان در روز قیامت
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۳:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۴
1
5
اصلا چه ربطی به مهران مدیری داره هرچند که این سریال رو نمیشه به همه ی پزشکان تعمیم داد ولی سریال مدیری حقایقی بود که در طیف وسیعی از جامعه پزشکی جریان داره
آیت
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۴
1
2
البته مقصر اصلی وزیر بهداشت می باشد چون با وجود دارا بودن پزشکان با افزایش درآمد و حقوقشان به بهانه پزشک خانواده آن هم خدا شاهد است به خانواده ها هم مراجعه نمی کنند که من پزشک شما هستم نان اضافی به دامن پزشکان و پرستاران گذاشت حالا درآمد پزشکان با درآمد فوتبالیستها برابری می کند .بیچاره معلمها که از چنین درآمدی برخوردار نیستند دولت باید در مورداین درآمد اضافی پزشکان و فوتبالیستها یک کار جدی بکند که وظیفه همه ما ست که به جامعه و افراد جامعه خدمت کنیم و دیگران را مقصر ندانیم بلکه این سزای عمل ماست به قول گفتنی ها از ماست که بر ماست (هر کسی ان درود عاقبت کار که کشت ،الدنیا مزرعه الاخره).
علی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۳:۵۲ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۴
2
7
پزشکان تو مطلبشون وقت نمی دن چه برسه به اینکه پزشکی ساعت 11 وقت اداری به وزیت یه بیمار بره اونم تو خونش!!!!!! واقعاً جمله مصخره ای و یه کاسه ای زیر نیمکاسه هستش
حسین
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۵:۴۰ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۴
1
3
مگر پزشکان تافته جدا بافته اند اتها هم مثل سایر شهروندان نه بیشتر نه کمتر ضمنا شغل خیلی ها مهم و با جان انسانها سرو کار دارد
آتش نشانها اورژانس پرستار پلیس معلم اساتید و غیره
ناشناس
-
۱۶:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۴
0
2
برو بابا
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۶:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۴
2
2
سلام مقصر اصلی دولت هستند که هر پزشکان ما به جای اینکه سوگندی که یاد کردن فقط به فکر پول و کیسه دوختن شدن ما در استان ایلام که میبینیم از معونان پزشک هم شرکت دارویی هم ارایشی وتازه عصر ها هم داروخانه کار میکنند و بعضی از بزشکان قلب و عروق که خودم شاهد بودم بیمار و بدون نیاز به بستری بخار کسب دارمد بسترش کردن در صورتیکه بعد از جند روز بهش گفته که شما نباید بستری میشدید
مهتاب
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۷:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۴
0
2
در اینکه باید از هر صنفی بدرستی انتقاد کرد،و جامعه پزشکی هم استثنا نیست،شکی وجود نداره.اما موضوع اینه که جامعه پزشکی در ارتباط مستقیم با جون ادم هاست،هر خطای غیر عمد هم،همیشه بازتاب بد و مستقیمی برای این قشر دارد...اما شاید خیلی از مرگ ها بخاطر ویران شدن ساختمانها به علت استفاده از مصالح نامناسب،تصادف با ماشین های غیر استاندارد و... رخ میدهد ،اما.....باز هم همه پزشک را به دید مقصر میبینند،نه مهندس ناظر ساختمان یا تولید کننده ماشین ها.چون بیمار اغلب در مراکز درمانی جان میدهد،جایی که همه فکر میکنیم،اگر مریض به انجا برسد حتما مریض زنده میماند،مگر اینکه پزشک قصور کند!!!
مسلما این ذهنیت درست نیست.بنابر این انتقاد از قشر پزشک نباید باعث بدبینی مردم به پزشک شود،چون هیچ پزشکی بیمار را به زور درمان نمیکند،این ما هستیم که به انها مراجعه میکنیم
در پایان اضافه میکنم که جامعه پزشکی ،یک مشت کوچک از همین مردمی است که در بین ما زندگی میکنند،نمیشود پذیرفت که همه بد هستند،چرا که مشت نمونه خروار است.یقینا در بین این افراد آدمهای سودجو وجود دارد،مثل افراد سودجو در هرجای دیگر
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۷:۳۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۴
3
5
از متن هایی که بعضی عزیزان نوشتند ،معلومه که حتی عده ای بلد نیستند یک متن بدون غلط املایی بنویسند،وقتی شما آدم های فرهیخته نمیتونید بخاطر مشکلات سوادی از سد بزرگ کنکور پزشکی رد شوید،معلومه که چند نفر ادم بیسواد و شیاد(از نظر شما) ،قبول میشوند.اره،خودتون راه را برای اونها باز کردید،شما باید قبول میشدید و از کنکور به بعد ۱۱ سال دیگه هم درس میخوندید!!
از طرز نوشته ها معلومه که چقدر سطحی نگر هستیم
رضا
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۳۲ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۵
سد کنکور ارزونی خودشون.
اگه میتونن از سد خودخواهی و بی وجدانی خودشون رد شن.
قدیما دکترها بای شروع کارشون قسم میخوردن چون میدونستن که چالش اصلی نجات جان مردمه. ولی ظاهرا الان از سد کنکور که رد بشیم دیگه حله و پول رو عشق است.
جون مردم کیلویی چند؟
افسانه عاملی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۸:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۴
0
3
واقعا ضد و نقیض در مورد پزشک اردبیلی می گویند ما نفهمیدیم بلاخره این پزشک اردبیلی توی بیمارتان به قتل رسیده یا توی خانه قاتل
سوال برانگیز
ROMANIA
۲۳:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۴
1
1
آقای مدیری ربطی نداره با هیچ پزشکی هم مشکل نداره .تازه ازشونم تعریف می کنه(اون فوق تخصص که پول ویزت نمی گرفت)
اینا برای اینکه آقای مدیری رو خراب کنند .
مردمم به جون هم بندازن توی این شکه نیست که دکتر خوب زیاد داریم (دکتر سمیعی)
ولی کسایی هم هستند تنها کاری که کردن تونستن توی رشته ی پزشکی قبول بشند.ولی نمی تونن تشخیص بدن به جای اینکارا بگن به یک آدم با تجربه تر مراجعه کن برای اینکه فکر می کنند مثلا وجهشون پایین می یاد قرص های الکی می دن باعث مرگ و میر میشن .
اگه بعضی مشکلات را که باید همه دست به دست هم بدیم رفع نکنیم باید منتظر کشته شدن بازیگر -مهندس و... باشیم.
سال قبل یک نفر که فقط قصد امر به معروف داشتو کشتن . یا شادروان روح الله داداشی اینا تکراری هستند.
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۳:۳۹ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۵
1
2
اگه میگین اینقدر پزشکی به راحتی پول در میاره مگه از پول بدتون میاد خوب اگه توانشو دارین بیایین بخونیین
ناشناس
GERMANY
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۶
سال 82 ازاد قبول شدم (دندان پزشکی) بابام گفت پول ندارم رفتم تو کار مواد غذایی الان 10 تا مثل تو رو رو انگشتم میچرخونم
مهدی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۸:۲۳ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۵
0
1
خدای شماباورمیکنیدموضوع بهمین سادگی باشه؟خاطرجمع موضوع شخصی بوده ربطی بکسی هم نداره.الکی دنبال بهانه نباشید.ادمیزاده دیگه!!
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۳۶ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۵
0
3
خیلی پزشکا از فیلیپین و مجارستان .... شدند دکتر من جمله یکی از دوستایه کودن خودم
ناشناس
GERMANY
۱۴:۱۱ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۶
ایول منم یه دوست دندان پزشک دارم گیجه گیجه
شکوفه
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۲۵ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۵
1
3
خانه از پای بست ویران است
در این ده دوازده سال اخیر هیچ کس نگفت چرا پزشکان بی مسئولیت شدن چرا جان بیماران دیگر مهم نیست من خودم از قربانیان اشتباهات کادر درمانی هستم پدرو عموم در همین سهل انگاری ها و در اثر تشخیص و عملکرد غلط جان دادند و مادرم در آستانه جان دادن بود که خودم متوجه حال زار او شدم چرا به جای حل مسئله صورت مسئله رو پاک کنیم چرا همش نگران پر کردن جیب های گشاد اکثر و نه همه پزشکان متخصص هستیم یکی بگه باشه پول بگیرین ولی کادر درمان نسبتا محترم مردم ادمند جان دارند عزیز دارند وابسته دارند دل براشون میتپه ،نه مردم گوسفندن و نه شما دامپزشک درست کار کنین و بیخودی هم کار یه لات و روان پریش رو به همه مردم تسری ندین خودتونو اصلاح کنین و به جای دم از کلاس بالا زدن یه کم فکر کنید اگر در اروپا این مدلی کار میکردین الان یکی از شما پروانه طبابت نداشتین
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۵
2
4
متاسفم برای مرگ اقای دکتر ولی خیلی متاسفم برای اونایی که ربطش دادن به بهترین هنرمند ایران
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۵
1
3
متاسفم برای مرگ اقای دکتر ولی خیلی متاسفم برای اونایی که ربطش دادن به بهترین هنرمند ایران
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۴:۰۵ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۵
0
2
سلام من خودم پزشكم تازه فارغ التحصيل مى شم نه پول دارم نه غرور ولى از خوندن كامنت هاى مردم خيلى ناراحتم تصميم گرفتم حتى اگه درامدمم خيلى كم باشه از اين كشور برم يا حتى كار نكنم خيلى دلم گرفته خدا بهتون أنصاف بده
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۵:۵۱ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۵
1
0
الان ربطش چی بود به مهران مدیری ...خجالت داره که اینجوری با هنرمندامون رفتار میکنیم ...
همرزم
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۶:۴۱ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۵
1
1
مقصر اون پاتوژولیست که در چنین شرایطی همراهان بیمارو تحریک میکنه.به نظر بنده باید ما با تمام قدرت بمب هسته ایمونو درست میکردیم بعدش صاف میزدیم قلب کشورمون تا یکبار دیگه اما اینبار بشر های انسان تحویل جامعه بدیم .میدونم پخش نمیکنی اما بخدا راست میگم مردمان این مرزوبوم به برادر و خواهر خودشون هم رحم نمی کنن.
میرزا حسین کاییدی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۷:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۵
1
0
اولا مجازات بدون محاکمه محکوم است و خاطی بایستی مجازت شود.
ثانیا برخی از پزشکان که دارای یک یا چند تخصص و بورد تخصصی هستند هم بشدت بی سوادند و برخی که سواد دارند بیماران را بسیار کمتر از شأن یک انسان معاینه میکنند. بسیاری از پزشکان حتی از روی صندلی برای معاینه امراضی که نیاز به لمس عضو ناخش دارند بلند نمی شوند.
بچه بنده بیمار زنتیکی و نارسایی مغزی دارد به پزشک ایشان که مراجعه میکنیم دائماً خمیازه میکشد و نای حرف زدن با پدر و مادر معلول را ندارد و لحظه شماری میکند که از اتاقش بیرون کند و نفر بعد وارد اتاق شود .
ویزیت ایشان که دستمزدشان می باشد نوش جانش ولی 40000تومان که به ایشان میدیم اگر 4 دقیقه با ما حرف بزند و احوال بیمار را برای ما توضیح بدهد دردی از دل ما کم میشود که متأسفانه با نگرانی بیشتر و هزاران ابهام در خصوص بیماری فرندمان به منزل برمیگردیم.
البته هستند پزشکانی که خوب و دلسوزند ولی متأسفانه بسیار تعداد آنها کم است.
خدا به دادمان برسد که بیماران برای برخی پزشکان غنیمت است و محلی برای درآمد های میلیاردی .
متأسفانه برخی فکر میکنند پزشکی یعنی امتیازی برای فخر فروشی و خود برتر بینی.
خلاصه نه درد خودمان و نه درد مراجعه به مطب پزشکان محترم.
فکر پزشک نباید مرز بشناسد و باید همه را مثل هم معاینه و درمان کند نه آنکه کیسه اش رنگین تر است وقت و دقت بیشتر و آنکه کیسه ندارد باید برود و بمیرد.
هیچ فکر کردی که چرا همه پزشکان منشی دارند؟
جواب : اینطور به بیمار تداعی میکنند که ما برای پولی که از شما میگرند کاره ای نیستیم و نمی توانیم آن را کم یا نادیده بگیریم .
پول خیلی خوش رقصی میکند در مردمک بعضی از پزشکان. بخدا خیلی هم اینها بهشون سخت نگذشته در دوران تحصلیشان نسبت به یکphdشیمی یا فیزیک یا ریاضی و رشته های مشابه .در پایان دلم خونه از دست بسیاری از آنها .
ناشناس
UNITED STATES
۲۱:۵۱ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۵
0
0
متاسفم برای مرگ اقای دکتر ولی خیلی متاسفم برای اونایی که ربطش دادن به بهترین هنرمند ایران
زهره
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۲:۴۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۶
0
0
واقعاهمتون الافین که سنگ این واون به سینه میزنید
داغ دیده
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۵۷ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۶
1
2
یکی از دوستان من در سن 34 سالگی و با داشتن 2 تا بچه بخاطر عمل فیبروم که یکی از ساده ترین عمل های زنان هست جونش رو از دست داد، چون خانم دکتر براش سخت بود که ساعت 6 صبح بیاد کنار بستر بیمارش بعد از دریافت اون حق الزحمه نجومی.جای دیگه یکی از عزیزانمون در سن 20 سالگی فقط بخاطر یک سردرد ساده راهی بیمارستان شد و هیچوقت برنگشت.... کم نیست اتفاق های اینچنین که شاید هرکدوم هنوز داغی به دلمون مونده و سکوت کردیم.... خیلی متاسفم برای کسایی که بی خود و بی جهت سریال آقای مدیری رو که داشت به زبان طنز درد ماهارو می گفت متهم می کنن. کمی واقع بین باشید دوستان. همه جای دنیا برنامه طنز ساخته می شه و انقدر به همه چی ربطشون نمی دن. اگه کسی به خودش و دانش و تعهدش ایمان داشته باشه یه سریال طنز نمی تونه انقدر تحت تاثیر قرارش بده، اون پزشکای عزیزی که به غرورشون برخورد فقط بخاطر این بود که یکی داشت ایرادها و اشکال ها و نقص های جامعه پزشکی رو با زبان طنز به مردم نشون می داد
سمانه
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۲:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۶
1
0
باید با مافیای قدرت پزشکان مبارزه کرد . اینها دوست ندارن کسی پا رو دمشون بذاره و با جنجال و قلدر بازی میخوان از همه کسانی که پا رو دمشون گذاشتن انتقام بگیرن
ناشناس
-
۱۳:۳۰ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۶
0
2
هرگونه اظهار نظر بدون ريشه يابي موضوع فايده اي ندارد.اكاش علاج هرواقعه قبل از وقوع آن باشد . هيهات هيهات .چقدر افسوس بخوريم . مرگ يك پزشك ؟
پریا
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۵:۴۲ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۶
0
0
ضمن تسلیت به خانواده دکتر ارجمند... ولی یک مطلب را بگم و اینه که یکی از اشناهای بنده دستش را کاتر بریده بود و ایشان به علت خونریزی به یکی از بیمارستانها بالای شهر ک غرب بصورت اورژانس مراجعه کرده بود اولا بلا فاصله کلی ازش ازمایش گرفته بودند و بعدش گفته بودند باید بستری بشی عاقبت با چه مکافاتی توانسته بود از بیمارستان در بره باور کنید جوک نیست عین واقعیته حتی نوار مغزی و قلبی هم ازش گرفته بودند حالا این را هم ربط بدهید به مهران مدیری عزیز که خودشو دم تیغ میندازه تا به یک درد مردم توجه بشه....
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۷:۱۰ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۶
0
0
دکترای خوب داریم دستشون دردنکند ولی اکثریت دکترهاپولکی وبداخلاق شدند
حمید
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۷:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۶
0
0
خدا شفات بده چه ربط به مهران مدیری داره
خخخخ
یاسر
ROMANIA
۱۹:۳۴ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۶
0
0
باور کنید رفتم درمانگاه تامین اجتماعی هنوز حرف نزده دیدم دار برام نسخه مینویسه!!!!,!!,,,,,!!'":;*!!,,:;?!!!!!!$#!!.!!!جلدالخالق( کلمه اخری را درست نوشتم?نمدونم
علی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۱:۳۰ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۶
0
0
چطور اون موقع که در سریال پایتخت معلم ها را دست میاندازند هیچ واکنشی نشان داده نمی شود؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۲۶ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۷
0
0
مشکل چیز دیگه هست که اعلام نمیکنند دکتر کشف کرده بودند که در اطراف کوه سبلان گدازه های اتشنشانی که سرطانزا است استخراج میشود و در اب اردبیل اثار سرطانزایی هست و دنبال پیگیری بودند به اطلاع مسئولان هم رساندند ولی نتیجه اینکه میبینید
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۰:۴۰ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۷
1
0
بعضی که ویزیت کلان از مردم میگیرند حقشان است.
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۷
0
0
جامعه پزشکی نیست بلکه (جامعه پول پزشکی باید گفتش)
پزشک نیست بلکه امروزه (پول پزشک باید گفتش)
من وقتی خواستکاری خانم دکتری رفته بود باباش بهم گفت من بهش گفتم بره رادیولوژی متخصص بشه که پول زیادی توش هست بعد که فکر کردم دیدم این برام زن بشو نیست برای پول باید از صبخ تا شب تو بیمارستان بمونه و یا با این طرز فکری که باباش بهش انتقال داده بیچاره میشم از خیرش گذشتم این خانم با یه دکتری از صنف خودش ازدواج کرد و تا حالا دو بار طلاق گرفته.
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۷:۴۹ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۷
0
0
هر كس دلس خواست درس بخونه لياقت داشته باشه وارد جامعه پزشكى يأبه قول شما پول پزشك بشه تو هم اگه نسوخته بودى اين قضيه برات عقده نمى شد
لیلا
ROMANIA
۱۸:۲۰ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۷
0
0
سلام همسر من پزشک می باشد .نه منزل شخصی داریم نه پول انچنانی فقط مختصر سرمایه ای جمع کرده ایم برای روز های اینده تا شاید توانستیم خانه ای برای خود مهیا کنیم.ایشان 43 ساله هستند و در حال تحصیل تخصص .بسیار باسواد و با انگیزه و با وجدان .الان هم اجازه کار درمطب ندارند برای اینکه دانشجوهستند .١۵ سال طبابت کردند در یک استان بسیار محروم.همه حتی خانواده خودش فکر میکنن چون دکتره پس میلیادره.نکته اینجاست در همه مشاغل فاصله طبقاتی بین همون قشر هست و ادمای خوب وبد هر قشری داره .الان در جامعه ما خیلیا دارن بدون زحمت پول در میارن خب یا بازاری هستند یا ارایشگر زنانه هستن یا وکیل انچنانی هستن .فقط خواهش میکنم همه رو به یک چشم نگاه نکنید و تفاوت بزارید.خدا به خانواده دکتر پیرزاده صبر بده و روح اون مرحوم رو شاد کنه.واقعاپزشکی خوندن سخته و علاقه میخوادو گرنه پول رومیشه از شغلهای دیگه هم به دست اورد.خواهرم دخترش رو تشویق میکنه تا تو پزشکی قبول بشه ومیگه میخام اینده دخترم تضمین بشه .گفتم البته ولی وقتی 40 سال رو رد کرده تازه میخاد ببینه چی به چیه .
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۸
0
0
من نمیدونم چرا اقای دادستان سریعا پاسخ داده که رابطه پزشک و بیمار نبوده در حالی که دانشجوی استاد کفته که چی شده ، باید این دادستان محاکمه بشه چطور زود به این نتیجه رسیده ، واین حرف ایشان باعث خیلی شایعات شده و حتی باعث بی ابروئی این دکتر سرشناس و مومن شده ، چطور اقای اژه ای سریعا پاسخ ندادن و گفتند در حال بررسی هست امیدواریم زود معلوم بشه
سعی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۹
0
0
تقصیر از مهران مدیری نیست مهران مدیری فقط قطره ای از دریا ی مشکلات سیستم درمان دا به طنز کشیده من کاری ندارم که این دکتر متخصص چرا به قتل رسیده ولی فقط این را خوب می دانم که بیمارم روز گذشته در بیمارستان علی اصغر شیراز در اثر قصور پزشکی دکتر داخلی و نرولوژیست بیمارستان مرگ مغزی شد ..............حالا به مهران مدیری چه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نشان
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۳:۴۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۹
0
0
چون دکتر بود جونش عزیز بود منم اگه پول داشتم هم دکتر بودمهم آدم!تو کشور ما تمام قوانین انسانی مال پزشکاس!ایشالاه به زودی این قدرت پوشالیشون نابود بشه ایشونم خدابیامرزد والله اعلم نمیدونم چرا قتل بودنش معلومه معلوم میگن ولی علتش نمیگن!
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۴
0
0
سلام برهمه