کد خبر: ۳۳۵۸۲۹
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۹:۴۱

بله، من گفته‌ام از همه دعوت می‌کنم ولی الان زود است. حتی برنامه‌ای هم دارم که از آقای احمدی‌نژاد رئیس جمهور سابق کشورمان دعوت کنم. رامبد جوان گفته که قرار است از همه در برنامه خندوانه دعوت کند. او حتی قصد دعوت احمدی نژاد، رئیس جمهور سابق کشورمان را نیز در این برنامه دارد. مشروح گفت و گوی رامبدجوان را در ادامه می خوانید:

طرح اولیه برنامه چطور شکل گرفت؟

این ایده که چطور می‌توانیم باعث خنده و شادی آدم‌ها بشویم ۱۳ سال پیش به ذهنم رسید؛ ایده یک برنامه در مورد خندیدن و تاثیر آن روی جسم و روان انسان‌ها. این مساله را با آقای دکتر اردکانیان مطرح کردم و تحقیقات و مقالات مفصلی تهیه و روی آن‌ها بررسی کردیم. نظر ایشان روی ساخت برنامه‌ها و کارگاه‌های آموزشی برای اوقات فراغت بود. این موضوع را با دوستان دیگرم از جمله حبیب رضایی، هومن رضایی و چند نفر از دوستان انجمن اوقات فراغت، مطرح و مشورت کردم که یک برنامه این چنینی باید به چه موضوعاتی بپردازد و چه نکته‌هایی را باید در بر داشته باشد.

شما هم معتقدید که خنده بر هر درد بی‌درمان دواست؟ حتی در شرایط فعلی؟

بله، ما در خدوانه مهارت خندیدن را یاد می‌دهیم. درست است که با وجود فشارهای اقتصادی، نگرانی‌های سیاسی، فشارهای زندگی و ... مردم نمی‌توانند شاد باشند ولی ما در خندوانه سعی کردیم مدتی مردم را شاد نگه داریم. خندیدن به نظر من یک مهارت است و باید آموزش داده شود. در همه جای جهان و در کشورهای پیشرفته به مردم خندیدن را آموزش می‌دهند و می‌گویند موظف هستید حال خودتان را خوب کنید. باید بدانید مغز انسان‌ها تفاوت خنده واقعی و مصنوعی را درک نمی‌کند و اگر شما مصنوعی هم بخندید هورمون‌هایی در مغز ترشح می‌شود که باعث نشاط، خنده و شادی می‌شود. به نظرم مردم ما نیاز به ساخت چنین برنامه‌ای داشتند تا حال خود را خوب کنند. حتی من هم نیاز داشتم که حال خودم را خوب کنم.

چرا این برنامه در شبکه سراسری پخش نمی‌شود و در شبکه نسیم که شاید مخاطبان کمتری داشته باشد، پخش می‌شود؟

البته این برنامه قرار بود سال ۸۶ از شبکه ۲ پخش شود ولی در نهایت تصمیم به اجرای آن در شبکه نسیم گرفته شد. شبکه نسیم، شبکه تخصصی کمدی است و با مدیریت بسیار خوب آقای دکتر کرمی که یار این پروژه هستند اداره می‌شود. در طول ۲۵ سالی که در تلویزیون کار می‌کنم ایشان جزو معدود مدیرانی هستند که با مدیریت دقیق و خوبی که دارند این قدر گروه را همراهی می‌کنند. به نظرم این برنامه توانسته مخاطبان خود را پیدا کند و استقبال از آن هم خوب بوده است.

برنامه خندوانه چقدر توانسته جای فیلم‌ها و سریال‌های ماهواره‌ای را پر کند؟

به نظر من هر فیلم و سریالی که موفق باشد مخاطبان خود را پیدا می‌کند. مثل وقتی که روی پرده سینما یک فیلم خوب بیاید مردم به سمت سینما کشیده می‌شوند و به آن تعلق خاطر پیدا می‌کنند. اگر بتوانیم در مملکت خودمان برنامه‌ها و سریال‌های خوبی بسازیم قطعا مخاطب این نیاز را در خود احساس می‌کند که با بازیگران کشور خودش ارتباط برقرار کند. مردم اکبر عبدی، جواد رضویان، رضا عطاران و دیگران را می‌شناسند و با‌ آن‌ها ارتباط بهتری برقرار می‌کنند و این چنین به سمت فیلم‌ها و سریال‌های ماهواره‌ای نخواهند رفت.
افراد برای شرکت در این برنامه چگونه گزینش می‌شوند؟

مردم از طریق پیامک، تلفن و سایت، ثبت نام می‌کنند و بعد از آن‌ها تست خنده گرفته و برای‌شان قوانین و ضوابط روشن می‌شود و سپس در برنامه‌ها شرکت می‌کنند. ولی افرادی هستند که از قبل ثبت نام کرده‌اند اما هنوز در برنامه حضور پیدا نکرده‌اند.

از این تعداد آماری دارید؟

بله، فکر کنم حدود یک میلیون نفر باشند.

سختی‌های کار در این برنامه چیست؟

هر کاری سختی و تلاش مخصوص به خودش را دارد ولی به نظرم تحمل این سختی‌ها ارزش بسیاری داشت.

برای من ساخت یک سریال یا حتی بازی در یک فیلم سینمایی بسیار راحت است شاید پول بیشتری هم به دست بیاورم ولی نیاز خود و تماشاچیان را در ساخت برنامه‌ای دیدم که باعث خندیدن مردم می‌شود. دغدغه من پس از سال‌ها این بود که همه مردم جهان شاد باشند. چون جهان با شادی و خنده لذت‌بخش‌تر خواهد شد. دوست دارم در جامعه‌ای شاد زندگی و این شادی را به اطرافیانم منتقل کنم. در واقع شادی مثل خمیازه سرایت می‌کند. اگر من شاد باشم باعث می‌شود شما هم شاد باشید و به اطرافیان‌تان منتقل کنید.

برنامه خندوانه تا کی ادامه دارد؟

تا اول ماه محرم برنامه داریم و بعد از استراحت سری سوم این برنامه ساخته می‌شود.

به نتیجه‌ای برای ساخت سری سوم رسیده‌اید که چه زمانی تولید شود؟

خیر. سری سوم ساخته می‌شود ولی چه زمانی و با چه شرایطی، هنوز تصمیم‌گیری نشده است. تیم ما از سال گذشته کار می‌کند و نیاز به یک استراحت داریم.

در سری جدید برنامه از شخصیت جناب خان استفاده کرده‌اید که خیلی معروف شد. در حالی که همین شخصیت در سریال کوچه مروارید خیلی گل نکرده بود!

جناب خان به دلیل نبود تبلیغات در آن‌جا گل نکرد و این که آن کار مختص خردسال و کودک بود ولی هر بچه‌ای آن را دیده دوستش دارد و از آن‌جا که تهیه کننده بودجه کافی نداشت نتوانست برای تبلیغات سرمایه گذاری کند. چون گاهی تبلیغات بیشتر از خود پروژه پول می‌خواهد و ما با آوردن جناب خان کمک کردیم این کار دیده شود. شخصیت جناب خان در خندوانه کمک می‌کند تا کار بهتری انجام شود.

هر برنامه در همان روز تهیه می‌شود؟

خیر ما حدود شش، هفت برنامه جلوتر هستیم اما این بدان معنا نیست که روی اصول و کنداکنتور خاصی پیش برویم. ممکن است برنامه امروز، ۷ جلسه دیگر پخش شود یا برعکس.

شخص خاصی را به برنامه‌تان دعوت کرده‌اید که دعوت را نپذیرفته باشد؟

خیر

ممکن است از رئیس جمهور هم روزی دعوت کنید؟

بله، من گفته‌ام از همه دعوت می‌کنم ولی الان زود است. حتی برنامه‌ای هم دارم که از آقای احمدی‌نژاد رئیس جمهور سابق کشورمان دعوت کنم.

کدام برنامه‌تان را بیشتر دوست دارید یا به نظرتان مردمی‌تر بوده است؟

همه برنامه‌هایم را دوست داشتم ولی برنامه اکبر عبدی، امین حیایی و شکرخواه را بیشتر دوست داشتم.

در زندگی شخصی‌تان آدم خوش برخورد و خنده‌رویی هستید؟

بله، تا حدودی سعی می‌کنم این گونه باشم.

بعضی مواقع این بحث وجود دارد که گاهی کمدین‌های معروف در زندگی خصوصی‌شان افراد جدی‌ای هستند.

بله، من در همه جا شاداب هستم و افراد گروهم همه حال‌شان خوب است ولی به شدت در کارم آدم جدی‌ای هستم و این به معنای بداخلاقی نیست. یعنی چارچوب‌ها و روابط و ضوابط خاص خودم را دارم که باید قوانین و مقررات آن رعایت شود و این به منزله بداخلاقی نیست. 

حاشیه‌های زیادی در مورد اسپانسر و قراردادتان با مترو وجود دارد و الان هم تبلیغاتی در مترو انجام شده است. در این باره صحبت می‌کنید؟

خندوانه یک پروژه میلیاردی و یکی از گران‌ترین برنامه‌های تلویزیونی در نوع خودش است که نیاز به حمایت و بودجه دارد و هر پروژه ‌ای در هر جای جهان برای ادامه کارش باید تامین شود. برای این کار نیاز به بررسی و ارتباطات و اسپانسرهایی داریم. نمی‌دانم چطور «#۷۲۴*» نگران کننده نبود، حالا مترو نگران کننده شده است؟ این که آن‌ها پول بدهند تا ما برنامه‌مان را بسازیم و برای آن تبلیغ کنیم طبیعی است. مترو تبلیغ می‌کند و ما برای‌شان برنامه می‌سازیم. مترو در هر سال ۱۱ میلیارد تومان هزینه می‌کند تا مردم زباله‌هایی را که در حریم می‌ریزند جمع کنند و ۵۰۰ میلیون تومان به برنامه خندوانه می‌دهد. این برنامه‌ها برای من سخت‌ترین پروژه زندگی‌ام بود و اگر دو فیلم سینمایی همزمان با یکدیگر می‌ساختم و ۱۰ جای دیگر بازی می‌کردم راحت‌تر بودم. این پروژه هر روزش با روز دیگر متفاوت است و سختی‌های خودش را دارد این که چه کسانی دعوت شوند، چه شعری خوانده شود، کجا بنشینند و غیره. این پروژه‌ها باید منبع تامینی داشته باشند.

منبع: دیده بان
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳۳
در انتظار بررسی: ۱
غیر قابل انتشار: ۱۱
viking
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۶ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۳
36
5
خجالت داره.مگه آقای دکتر بیکاره بیاد تو همچین برنامه جلفی!!!دیگه تکرار نشه
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۶ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۷
اقاي دکتر!!!!!!!!!!!
مهران
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۹
شما حالت خوب نیست!
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۶ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۳
8
31
احمدي نژاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ تو رو خدا نهههههههه. تازه اعصابمون آروم شده
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۳ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۳
7
25
با این کار از محبوبیت برنامه شما کاسته خواهد شد .
مرادی
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۰ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۳
8
33
ایشون رو فقط باید به دادگاه برد
مزدک
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۳
3
14
آقای جوان مسلما مورد استحضا محمود قرار خواهد گرفت و جای وی با میهمان عوض خواهد شد .
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۳۳ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۳
استهزاء
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۳۴ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۳
شایدم منظورت استیضاح باشه
sam
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۳
3
9
شاید مهم نباشه ولی من از همین امروز به خاطر همین حرف دیگه به این برنامه نگاه نمیکنم، چه برسه که ایشون را هم نشون بدهند.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۱۵ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۷
ما هم دیگر برنامه این نان به نرخ روز خور را نگاه نمی کنیم
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۳
5
11
بدم نيست تو اين برنامه بازخواست بشه يه خرده خجالت بكشه
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۹ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۳
3
11
چه شود اون قسمت خندوانه.
محمود: بگم ،باز مبگم
رامبد جان مواظب باش عکس یا سندی از ترو نکنه
امیررضا
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۶ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۳
3
4
چرا الکی قضاوت می کنید
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۴
3
8
فقط مونده این آقا به خندوانه بیاید . البته محض تفریح خوبه .
سلیمانی
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۱ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۴
8
3
خدا وکیلی تقوا رو ملاک قرار دهید ببینید که کدوم دولت بهتر بوده البته این یک سال آخر دولت احمدی نزاد رو نادیده بگیرید چون با این همه هجمه از طرف دشمنانش و گرانی های کاذبی که بوجود آمد .روحانی هم نتونست با قولی که داده پایین بیاره....مقصر گرانی ها هم یه بخشی ،اصلاحاتی ها بودند
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۴۲ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۷
لابد تو هم سر دسته با تقواهای دولت او بودی.
فرهود
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۴ - ۱۳۹۴/۰۵/۲۰
چه رویی هم دارین!!
قیمتها رو با اون شدت تورم بردید بالا حالا میگید روحانی باید توی این 2 و 3 سال میاورد پاینن!!
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۴
3
10
چقدر بخندیم :))) تو قسمت استند آپ کمدی هم میتونه بیادا !!!
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۴
11
4
بعضی ها از دست احمدی نژاد خیلی عصبانی اند و با این عصبانیت خود خواهند مرد:)
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۳۵ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۴
4
6
8 سال گریمونو درآورد حالا یک ساعت از دستش بخندیم مگه چی میشه ؟
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۶ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۴
11
4
درود بر احمدی نژاد
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۴
3
8
حالمون رو به هم زدي با اين يكي دعوتت ... دلمون نميخواد قيافه اش رو ببينيم ... رامبد اگه يه ذره سياست داري و دلت نميخواد برنامه ات از محبوبيت بيفته اين يكي رو دعوت نكن ... حالا بماند كه 80 درصد محبوبيت برنامه جنابعالي به خاطر جناب خانه و بس !!!!!
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۴ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۵
2
5
خوشم میا. این قبلنا که میومد آمارای تورم رو میگفت ما کلی میخندیدیم مثلا نون صدتومن گرون میشد دکتر میگفت به زورکی تورم یک هزارم درصد رشد کرده تازه اینم بخاطر تورم جهانی و رکود اقتصادیه اروپاس والا اینجا همه چی اوکیه!!!!!! اینکه چطور تو چشم مردم نگاه میکرد و دروغ میگفت و خودش خندش نمیگرفت بامزش میکرد، بگید هاله نورشم بیاره جیگرترش میکنه!
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۹ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۵
2
7
اگر احمدی نژاد رو بیاره دیگه نگاه نمی کنم برنامه ش رو
بیننده برنامت
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۵
2
5
رامبد جان جون مادرت...
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۴۴ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۷
رامبد عددی نیست که بهش التماس کنی. عزت نفس خودت را حفظ کن
ناشناسر
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۵۴ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۶
2
3
رامبد جان چرا این قدر رو صندلی لم می دی می ترسم خودتو تحویل زمین بدی
رضا ملکی
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۵ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۶
1
1
اینقدر همدیگرو تحقیر نکنیم همه خوبن سلیقه ها فرق میکنه دیدی درامریکا کسی از رییس جمهور قبلی اینطور متنفر باشه شاید مخالف ولی فرهنگ اینه نه رفتار مضحک مسخره هنرپیشه نماهای ما که دهان شونو نیم متر باز میکنن ودندان عقلشون هم دیده میشه بعد میگن احترام بذارین
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۷ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۷
2
2
بپا عکس زنتو ورنداره بياره
ناشناس
-
۱۷:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۷
2
1
شما چرا به احمدی نژاد گیر دادید چرا کس از تورم افزایش قیمت بیش از 80%روحانی تحت عنوان شیب ملایم حرفی نمی زنه
ایرج
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۵/۲۰
یه دیوونه یه سنگی رو به چاه انداخت و صدتا عاقل زورکی باید درش بیارن
افزایش 80%؟؟ چرا چرت میگی!!
توی دوران احمدی نژاد بود که همه اجناس چند برابر افزایش قیمت پیدا کردن!
حالا همون ادما نشستن و میگن چرا قیمتا پایین نمیاد!
ننه انتظار دارین تورم 40+ درصدی که ایجاد کردین توی این مدت به صفر و منفی برسه؟!! و همسطح آمریکا و ژاپن بشیم
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۴ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۷
0
1
خدايا بعضي از اين مردم مارو كه هيچ وقت حقيقت و درك نكردن و هميشه سعي كردن جزءتوابين باشند را هدايت نما تا واقع بين تر باشند مخصوصا بعضي از اين طرفداران شفاف