کد خبر: ۳۵۵۳۳۹
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۳۹۴ - ۲۰:۳۵

دروازه‌بان تیم فوتبال پرسپولیس گفت: من اعتقاد دارم در حال حاضر هیچ یک از تیم‌ها به زیبایی ما بازی نمی‌کنند.

سوشا مکانی اظهار داشت: ما قبل از تعطیلات دوم لیگ با پیروزی که برابر تراکتورسازی به دست آوردیم انتظار داشتیم روند پیروزی‌های تثبیت شده و ادامه پیدا کند اما پس از آن دیدار، اتفاقی روی داد که همه چیز را بر هم ریخت. در بازی با صبای قم، بچه‌ها به خاطر هادی عزیز تحت تاثیر بودند و بازی فنی نبود. ما احساسی بازی کردیم و احساسات بر مسائل فنی چیره شده بود. به این ترتیب نشد که آن بازی را با پیروزی پشت سر بگذاریم. پس از آن، شرایط طوری رقم خورد که برابر سیاه جامگان خوب و منطقی بازی کردیم. مثل بازی‌های قبلی، شایسته کسب سه امتیاز بودیم و حالا بسیار امیدواریم در بازی‌های بعدی با این روحیه به پیروزی برسیم و موفق عمل کنیم.
 
وی درباره اینکه آیا با توجه به کسب پنج پیروزی در هفت بازی ماه‌های شهریور و مهر، این روند ادامه پیدا خواهد کرد، تصریح کرد: ما از همان اول فصل در هر بازی مستحق پیروزی بودیم ولی اسیر اتفاقات فوتبال و اشتباهات داوری شدیم که دست به دست هم دادند، وگرنه همین حالا با اختلاف امتیاز در صدر جدول بودیم. حریفان ما در هیچیک از بازی‌هایی که انجام دادیم از نظر آمار فنی به ما نزدیک هم نبودند. ما بازی‌هایی را واگذار کردیم که در آنها سرتر بودیم. مثلا در بازی با سایپا تمام بازی دست ما بود ولی یک پنالتی برای حریف سرنوشت بازی را عوض کرد و بعد هم کارشناسان داوری گفتند آن صحنه پنالتی نبود. وقتی نقش این اتفاقات کم شد و توپ‌های ما مثل بازی با سیاه جامگان توی دروازه رفت، نتیجه‌گیری هم اتفاق افتاد و اگر از اول شرایط اینطور بود، الان در صدر جدول بودیم و این اتفاقی است که در آینده روی خواهد داد.
 
مکانی در ادامه گفت: من اعتقاد دارم در حال حاضر هیچ یک از تیم‌ها به زیبایی ما بازی نمی‌کنند ولی از سوی دیگر به بازی زیبا امتیاز نمی‌دهند. از زمانی که ما بازی زیبا و منطقی را کنار هم قرار دادیم دیگر سه امتیاز‌ها را به راحتی از دست ندادیم و با این روند می‌توانیم نتایج خوبی بگیریم و به امید خدا تا انتهای نیم فصل می‌توانیم در کورس باشیم، بویژه که تا آن مقطع اکثر بازی‌های خانگی داریم. با استفاده از این موقعیت و حمایت هواداران قطعا شرایط را به سود خودمان تغییر می‌دهیم.
 
دروازه‌بان ملی‌پوش پرسپولیس درباره اینکه به جهت اعتقاد به کار وی، محرومیت‌هایش برای تیم مشکل ساز تلقی می‌شود، خاطر نشان کرد: آدم عاقل که با انگشت خودش چشم خود را کور نمی‌کند. نه فقط روی من، بلکه روی تک تک بچه‌ها حساب می‌شود. من آدمی هستم که اگر اشتباه کنم آنقدر مرد هستم که مسئولیت آن را بپذیرم اما اگر اشتباه نکرده باشم می‌گویم اشتباه نکردم. نمی‌خواهم به گذشته برگردم ولی از ابتدای فصل در مسائلی که پیش آمد مقصر نبودم ولی هر چه اتفاق افتاد دیگر مهم نیست. به آینده نگاه می‌کنم. تصمیم گرفته‌ام در کارهایی که مقصر نیستم هم دخالت نکنم. الان شرایط طوری است که باید تک تک بازی‌ها را به نفع خودمان تمام کنیم.
 
سوشا مکانی درباره اینکه به هر حال حساسیت روی پرسپولیس و بازیکنانش زیاد است و آنها به خاطر مسائلی مورد انتقاد و محرومیت قرار می‌گیرند که اگر از دیگران سر بزند توجهی به آن نمی‌شود، تصریح کرد: شما مطمئن باشید، از این پس هر اتفاقی در زمین روی بدهد، بچه‌ها اینقدر با هوش هستند که می‌دانند پرسپولیس چون خیلی بزرگ است، دشمن دارد و شاید بعضی باشند که بخواهند از آب گل‌آلود ماهی بگیرند. تیم پرسپولیس از نظر فنی اینقدر خوب بازی می‌کند که با مدیریت آقای برانکو و مدیریت باشگاه بتوانیم از شرایط سخت بگذریم. می‌دانیم که با کوچکترین اتفاق فضا سنگین می‌شود.
 
کمیته انضباطی هم در مقامی قرار دارد که می‌تواند درباره مسائل مختلف تصمیم‌گیری کند و مساله‌ای هم اگر باشد در جای دیگر است. حالا باید به آینده نگاه کنیم و تمام تمرکز من روی موفقیت پرسپولیس است. باید حواسمان باشد که هیچ مساله دیگری پیش نیاید. چون خارج از فضای حرفه‌ای که در آن قرار داریم، همیشه هستند کسانی که می‌خواهند پرسپولیس را تخریب کنند. حتی بازیکنی که حرفی از دهنش در نمی‌آید را به حاشیه می‌برند. چه رسد به من که می‌گویند اسمت بد در رفته است. البته تجربه به من می‌گوید پرسپولیس به قدری بزرگ است که نمی‌توانند آن را بیرون از زمین هم از میدان به در کنند. هر اقدامی که صورت بگیرد ما جوابش را با فوتبالمان در داخل زمین می‌دهیم.
 
دروازه‌بان شماره یک پرسپولیس درباره اینکه همیشه در بازی‌های منتهی به دربی، این بحث وجود دارد که تاثیر پذیری اعضای تیم اجتناب ناپذیر است، افزود: من شخصا به دربی فکر نمی‌کنم. حتی بعد از این بازی هم خیلی به آن فکر نمی‌کنم، این را جدی می‌گویم. برانکو  هم گفته است که به دربی فکر نکنید. ما الان بازی با ملوان را پیش رو داریم. برای رقابتی که در جدول داریم همه سه امتیازها ارزش دارد. بازی با استقلال هم سه امتیاز دارد.
 
سوشا مکانی درباره شرایط ایمان صادقی که باید برابر ذوب آهن هم از دروازه پرسپولیس حفاظت کند، خاطرنشان کرد: صادقی اگر در 10 بازی هم حضور پیدا کند و مثمرثمر باشد، خوشحال می‌شوم. فقط او نیست، قدیمی‌پور هم اینطور باشد، باعث خوشحالی من است. کسانی مثل صادقی می‌توانند سرمایه دروازه‌بانی فوتبال ما باشند. الان تیم ما به درجه‌ای از رفاقت رسیده است که فرقی نمی‌کند چه کسی بازی کند و چه کسی بازی نکند. کسی که روی نیمکت به سایر نفرات روحیه می‌دهد اثرش کمتر از بازیکن داخل زمین نیست. شرایط طوری است که بازی به همه نفرات می‌رسد. الان اتفاق خوب در تیم ما زیاد شدن رفاقت‌های داخل تیم است. اتفاقی که در سال‌های قبل، کمتر بود و راز موفقیت ما همین خواهد بود.
 
دروازه‌بان پرسپولیس در پایان ادامه داد: در این فصل شده 6 بازیکن را هم در اختیار نداشتیم ولی کمبود بازیکن احساس نشد. تیم از نظر فنی و بازی افت نکرد. این مساله محصول رفاقت در تیم است و این اتفاق به لطف کادر فنی به دست آمد که رابطه خوبی با همه بازیکنان دارد. بازی به همه خواهد رسید. الان کسی نمی‌تواند بگوید فرصت نداشته که خود را نشان بدهد. حتی جوان‌هایی مثل فاطمی و رحمتی هم حتما در این فصل فرصت بازی پیدا می‌کنند و حتما می‌توانند مثل مهدی طارمی و نوراللهی برای خود اسمی دست و پا کنند.

منبع: سایت باشگاه پرسپولیس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: