کد خبر: ۳۶۰۰۲۷
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۸

همایش یادبود قربانیان حوادث جاده‌ای کشور در زیباکنار رشت شروع شد.


به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، نخستین همایش یادبود قربانیان حوادث جاده‌ای ایران دقایقی پیش با حضور مسئولان و صاحب‌نظران در بخش ترومای کشور در مجتمع فرهنگی‌ـ تفریحی زیباکنار رشت آغاز شد.

دبیر همایش ملی یادبود قربانیان حوادث جاده‌ای کشور در جریان برگزاری این همایش، اظهار کرد: برگزاری همایش تروما به مناسبت هفته ایمنی راه‌ها و مصادف با روز جهانی یادبود قربانیان حوادث جاده‌ای است.

شاهرخ یوسف‌زاده چابک، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی را متولی برگزاری همایش مذکور عنوان کرد و افزود: این همایش برای نخستین بار در ایران در گیلان برگزار می‌شود.

وی هدف از برگزاری همایش مذکور را توجه به مسئله حوادث ترافیکی در راستای شعار بهداشت جهانی عنوان کرد و افزود: بهداشت جهانی اعلام کرده که به حوادث «نه» بگوییم.

مشاور رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در امور تروما، اجرایی شدن استقرار سیستم تروما را از دیگر اهداف برگزاری همایش مذکور عنوان کرد.

وی با اشاره به اینکه ارائه خدمات توانبخشی به افراد مصدوم از اهداف راه‌اندازی سیستم تروما است، تصریح کرد: ارائه مراقبت در تمام مراحل، جلوگیری از آسیب تا مراحل پیش بیمارستانی، بیمارستان و سازماندهی خدمات توانبخشی برای افراد مصدوم از دیگر مزایای راه‌اندازی سیستم تروما است.

یوسف‌زاده چابک، سیستم تروما را شبکه‌ برنامه‌ریزی شده و جامعه هماهنگ و مقرون به‌صرفه در پاسخ به آسیب در سطح کشوری و بومی دانست که افزایش توانایی ارائه مراقبت و درمان حادثه‌دیدگان را شامل می‌شود.

به گفته وی، مرکز تحقیقات ترومای جاده‌ای گیلان با بررسی وسیع سیستم‌های مختلف تروما در جهان و ارزیابی ساختارهای مربوطه، برای تدوین طرح توسعه سیستم تروما در کشور اقدام کرده‌است.

به گزارش فارس، تروما به معنای هر آسیبی به بدن در اثر یک حادثه است که تنها یک اتفاق ترافیکی نیست و می‌تواند آسیب‌های دیگری در زمینه ورزش، سقوط، نزاع، غرق‌شدگی و... را در بر گیرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: