کد خبر: ۳۶۲۲۴۸
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۳۹۴ - ۰۷:۲۹
گزارش میدانی شفاف از شب های تهران

دخترک در سرما می لرزد.تن پوش نازکی به تن دارد.شاید برای نمایش بهتر اندامش.شاید هم به یک دلیل روشن: فقر! سعی می کند لبخند بزند و جلوی لرزش دستانش را بگیرد اما سرخی چشمانش را نمی تواند حتی در تاریکی شب پنهان کند.

روایتی دردناک از فقر و فحشای زنان در خیابان ها/این زن لبخند نمی زند!

سرویس اجتماعی شفاف:  تهران شهر پرهیاهو و پر زرق و برقی که چشم ها را خیره می کند، شب های خیره کننده ای ندارد.سرما و فصل سرد هم که می رسد، صدای پای فقر بیشتر گوش شهر را کر می کند.سکوت شبهای سرد تهران را گاهی صدای بوق های پی در پی یک ماشین مدل بالا می شکند،اما نیمه شب است و چه نیازی به بوق زدن؟خوب که بنگری در گوشه ای از خیابان سایه ای نحیف از یک زن را می بینی ،زنی که برای قیمت فروش تنش در نیمه شب چانه می زند.زنی که به ظاهر لبخند به لب دارد و گاهی بلند می خندد اما مشخص نیست پشت آن چهره رنگ آمیزی شده هم لبخندی هست یا خیر؟کسی چه می داند شاید این لبخندها واقعیست ،شاید هم از سر دردمندی و استیصال است . اما چشمان بی تفاوت و عاری از شور زندگی که گاهی نمناک می شوند را چطور می توان توجیه کرد؟

اپیزد اول:

دخترک در سرما می لرزد.تن پوش نازکی به تن دارد.شاید برای نمایش بهتر اندامش.شاید هم به یک دلیل روشن: فقر! سعی می کند لبخند بزند و جلوی لرزش دستانش را بگیرد اما سرخی چشمانش را نمی تواند حتی در تاریکی شب پنهان کند.نزدیک نیمه شب، زیر پل سید خندان شاید جای خوبی برای یک دختر جوان خانواده دار نباشد اما برای دخترکی که به دنبال جای خواب می گردد و کسب درآمد، زیاد هم بد نیست.

یک سانتافه می ایستد.با الفاظ زشت که حتی از دور هم شنیده می شود با دخترک چانه می زد.دخترک فحشی نثارش می کند و از خودرو فاصله می گیرد.این ماجرا با چند خودروی مدل بالا و مدل پایین دیگر تکرار می شود تا بالاخره ماکسیما پیروز می شود و دخترک را با خود می برد.

اپیزد دوم:

از مصرف مواد خمار و بی حال است.سیگار به دست کنار خیابان ایستاده و حتی از تصادف هم ترسی ندارد چرا که صدای بوق ماشین ها هم وادارش نمی کند از جایش تکان بخورد.206 ای در حال سبقت گرفتن  و ویراژ دادن است.خطر برخورد آنقدر زیاد است که یک لحظه دلم برای زن می سوزد و با شدت دستش را می کشم.روی جدول کنار خیابان پهن زمین می شود.بلندش می کنم دستم را کنار می زند و می گوید: از جانم چه می خواهی؟ می گویم: داشتی تصادف می کردی! می گوید: خوب  که چه؟ نهایت می مردم ! یا نهایتا یک ماه در بیمارستان بستری می شدم و شبها جای خواب داشتم! و بعد می خندد.بی محابا می خندد و سیگاری آتش می کند و من اندوهناک ترکش می کنم.

اپیزد سوم:

پسرش را در آغوش گرفته و گوشه خیابان با حسرت به کودکی شاد می نگرد که دست در دست پدر مشغول بستی خوردن است.نگاهش آنقدر حسرت بار است که دردش را حس می کنم و از بقالی کنار خیابان برای فرزندش بستنی می خرم.بستنی را می گیرد، زیر لب ممنونی می گوید. کنارش روی جدول می نشینم. نگاهم می کند انگار می خواهد بداند از جنس دردهایش هستم یا نه.زن بودنم و غم چشمانم را که می بیند درد و دل را آغار می کند.می گوید: حسرت نگاهم برای بستنی نبود.برای بی پدری فرزندم بود.می گوید: پسرم شناسنامه ندارد.عقد موقت پدرش بودم بدون هیچ سند و مدرکی.از روستایمان در ساوه من را به تهران آورد در یک اتاق 6 متری!گلایه ای نداشتم تا این که محمدم را باردار شدم.خبر را که شنید رفت و دیگر برنگشت.آواره خیابان ها شدم.در خرابه های اطراف تهران می خوابم.فال می فروشم.هر بلایی که بگویی سرم آمده است."خدا از سرت نگذره مرد..."
 
فحشا در ایران نیز مانند همه کشورهای جهان رواج دارد .عوامل روی آوردن زنان به فحشا را اما می توان فقر ،اعتیاد ،ازدواج اجباری،بیکاری،زیاده خواهی و تنوع طلبی مردان،وجود فضای یاس و ناامیدی بین جوانان و عدم وجود امکانات برای ازدواج و تشکیل خانواده ، ازدواج مجدد مردان و طلاق برشمرد.

اما در شرایطی که مسولان و جامعه شناسان کشور نگران روابط پنهانی دختران و پسران جوان هستند و مشغول بررسی تخلفات اردوهای مختلط دانشجویی که این روزها بحثش در مجلس داغ شده است، هستند دختران و زنانی که از سر ناچاری و بی پناهی آوره خیابان ها می شوند و صدای فریادشان به گوش کسی نمی رسد.

از سوی دیگر،  گزارش هایی نیز از آمار کاهش سن برقراری رابطه جنسی ،حتی میان دانش آموزان کم سن دبیرستانی انتشار یافته که بسیار نگران کننده است.

آخرین آمار های موجود از بهزیستی نشان می دهد که سن فحشا در ایران ۱۶ سالگی است، اما هنوز برای این مسئله نه تعریف درستی ارائه شده است و نه راه حل اجتماعی شایسته ای که از گسترش آن جلوگیری کند و همواره این مساله به عنوان یک تابوی اجتماعی پنهان شده است و آمارهای درستی از آن در دسترس نیست.

در آخرین اظهار نظر از زبان مدیر کل دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی در سال ۸۶ با تاکید بر اینکه سن فحشا در ایران پایین است سن دختران فراری ۹ سال و بحرانی اعلام شده است.

بنا به نقل از این مقام مسئول :" بر اساس آمار به دست آمده از دختران فراری در شهر تهران، میانگین سن دختران فراری ۹تا ۱۷سال است."

از سوی دیگر، دکتر قرایی رییس انجمن جامعه شناسی ایران اواسط سال ۹۰د اعلام کرد  که در حال حاضر سن روسپی گری در ایران حدود ۸-۱۰ سال کاهش یافته و از سن ۲۰ تا ۳۰ سال به ۱۲ تا ۱۸ سال رسیده است.

وی  البته این کاهش سن را مربوط به  افزایش بعضی آسیب های اجنماعی نظیر افزایش طلاق ،تنوع طلبی مرد ها ،عدم امکان ازدواج ،اعتیاد ،بیکاری و …. دانست .

به این ترتیب است که مسائل مربوط به فقر و فحشای زنان به صورت تابودرآمده است.تابویی که باعث شده آمار و ارقامی در این خصوص در دسترس نباشد.در هر حال اما نکته اینجاست که تابوها پرچين‌های نامرئی و ناشناخته‌ای هستند كه مسائل اجتماعی را مرزگذاری كرده‌اند و به بسياری از آنها اجازه مطرح شدن نمی‌دهند و به بعضی ديگر تا حدودی اجازه مطرح شدن می دهند، اما تجربه ثابت كرده است تا زماني كه افكار عمومی نتواند به وضوح درباره مسائل اجتماعی حرف بزند و آمار درستی برای کارشناسان وجود نداشته باشد، نمی‌توان انتظار داشت كه آن مساله به يك دغدغه جمعی تبديل شده و برای آن راه حلی ارائه شود. 

با نبود آسیب شناسی های درست نیز بی تردید مشکل همچنان به قوت خود باقی خواهد بود و از زنان قربانی خواهد گرفت.
 
 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۷۷
در انتظار بررسی: ۲
غیر قابل انتشار: ۷۱
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۴۱ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۳
5
104
هر دم از این باغ بری می رسد
احمد
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۴
چرا از اصطلاحات فارسي استفاده نمي كنيد؟
حسین
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۴۸ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۳
7
123
انوقت میلیلرها دلار خیلی راحت در اختیار امثال زنجانی .ار خسروی .خاوریی و...قرارمییرد یا محمد(ص) کجائی
ارسلان نامدار
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۲۹ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۳
2
77
انچه مسلم است توسعه اقتصادي هم يك غيرتمندي و عزم ملي مي خواهد كه از نظر فرهنگي در وضعيتي به سر مي بريم كه جز منافع شخصي چيز ديگري را نمي بينيم .
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۴۳ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۳
2
83
سخنی که فکر می کنم از امام علی (ع) هست میفرمایند : بعد از شیطان فقر به انسان آسیب می رساند .
سيد
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۴۶ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۳
6
85
فقر از هر دري امد ايمان از ان در ميرود
الهم عجل لوليك الفرج
ان شاءالله
ممهد
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۸ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۳
این حرف چیه میزنید من خانم جوانی را در پیادرو میبینم که دست فروشی میکنه و بزرگ شدن فرزندش را در گذر اتوبوس دیده ام و چادری هم هست و مگر من پولدارم و ....
قدرتي
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۵۹ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۳
8
48
مرگ بر اين زندگي
علی رضا
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۰۲ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۳
4
63
فقط و فقط بیکاری باعث این مسائل میشود
وطنخواه
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۰۲ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۳
2
55
باز هم بحث عقیل و مرتضی ست، آهن تف دیده مولا کجاست؟! تقسیم نابرابر ثروت، چنین تفاوت های وحشتناکی را حادث می گردد، عده ای آن قدر دارند که از دهانشان بیرون می زند، عده ای هم برای لقمه نانی، تن به هر کاری می دهند!
حسین
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۰۵ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۳
48
16
خداوند در قرآن کریم فرموده السارق والسارقۀ (مردان وزنان دزد) والزانیۀ والزانی(زنان ومردان زناکار) . نتیجه اگر زنان عفت وپاکدامنی پیشه کنند مردان غلط می کنند تنوع طلب باشند متاسفانه در گزارشات همیشه مردان مقصر هستند در صورتیکه زنان مورد نظر (تن فروشان) قدر خودشان را ندانسته و بی ارزش شده اند بهتر است به فکر افتند ونجات یابند بهترین نسخه نجات یافتن ، نماز خواندن با توجه وشرکت در مراسم عزاداری امام حسین (ع) است امتحان کنید نتیجه فوق العاده بدون هزینه و... خواهید گرفت واز راه درست نیاز ها بر آورده خواهد شد.
واقع بین
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۳ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۳
شکم گرسنه ایمان نداره
عماد
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۱۰ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۳
2
58
با این همه ثروت ملی....
پس کی قراره اوضاع درست شه؟!!!!
رضا 630
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۵ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۳
هيچ وقت . تا وقتي ما اداي اسلام و مومن را در مي اوريم فرجي نيست.
ناامید ازتدبیر وامید
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۹ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۳
سلام
مسئولین دائم توشعار انتخاباتشون میگن ایندفعه درست میشه
بازم منتظریم ببینیم کی درست میشه
برای ایرانهخودرو و سایپا جهت فروش محصولات انبار شده شون وام هست ولی برای ازدواج و کار و اشتغال وام نداریم
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۴۶ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۴
به ما قول داده اند سال 1400 دیگه همه چیز حل بشه و اول در خاورمیانه باشیم بار الها زودتر سال 1400 را برسان آمین
غضنفر
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۱ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۴
وقت گل نی برو بابا دلت خوشه ......فقط خدا بدادمان برسد
حمید
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۱۶ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۳
3
38
فقر هر روز بیشتر بیشتر میشه واویلا
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۳
1
32
شک نکنید که دهها هزار اینگونه گزارش واقعی در جامعه ما وجود دارد . میلیونها معتاد بیکار بیوه فراری زندانی و بیمار . واقعیات تلخ زندگی مردم را باید درک و باور کرد . مسئولین اندر خم یک کوچه اند
ندا
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۲۵ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۳
24
46
يك زن شرافتمند راه پله خانه ديگران را تميز ميكند زير يك پيره زن بيمرا لگن ميگذارد .... اما تن فروش نميكند.
لطف كنيد هوسبازي و تنبلي و تن پروري يك عده زن نادون رو به فقر ربط نديد.
rembo
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۳
از همه قشنگ تر شما گفتی ندا خانم...
آفرین..آفرین..آفرین
ای کاش دیگران هم مثل شما فکر می کردند...
بقیه افکار را باید دار زد
رضا 630
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۷ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۳
اينقدر راحت مردم را قضاوت نكنيم. تهوآورتر از اينكه از كسي خوشت نياد و باهش همبستر بشي مگه وجود دارد،مگر اجبار.
شادیا
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۳
سلام.من هم موافقم.هیچ چیز،به خدا قسم هیچ چیز با شرافت وعصمت یک زن برابری نمیکند.این افراد کوتاه ترین راه برای تامین مواد مخدر همسر،کفش وکیف فرزندولوازم آرایش خودشان را انتخاب میکنند.دیده ام که میگویم.وگرنه جدای از نهادهای حمایتی وافراد خیرخواه،راههای امرار معاش فراوانی هست که به مراتب بر تن فروشی شرافت دارند.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۴
در مورد قربانیان یک جامعه خیلی بد صحبت میکنی طوری که مسببین ایجاد این شرایط و افرادی را که به دنبال اینها میافنتد را نمیبینی . اینها به قدر کافی لگدمال و بدبخت شده اند. دیدیم یارو به اصطلاح اهل تشرع بوده دختر همسن بچه شو برده خانه مجردی!!!! در ضمن پاک باش اما مذمت کار دیگران را نکن
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۴
فکر میکنید وقتی بچه کوچک زن یک بیماری سخت داره که هزینه عملش چند میلیون میشه با شستن راه پله پولش تامین میشه...لطفا الکی شعار ندید..متاسفانه ما ملت ایران بجای کمک کردن فقط شعار میدیم و حرف میزنیم....
مرتضي
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۰ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۳
3
37
سلام من يك فرزند شهيد هستم بخدا بعضي وقتها نه اكثرا از خودم بدم مي ايد مي گويم خدايا چرا پدران ما رفتند براي كي براي چي براي افرادي مثل زنجانيو و.... كه در اين مملكت برسرمايه هاي بي كران خودشان بيافزايند واكثر مردم با درد رنج زندگي كنند ومردان وزنان ما براي يك جاي خواب ويك وعده غذا به چه چيزهاي تن در بدهند
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۳ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۳
1
28
امام علی (ع) می فرماید:هرگاه فقر در جامعه ای نمایان شود ایمان از یک در خارج وفحشا از در دیگر وارد آن جامعه می شود
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۴ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۳
2
23
تا زمانی که نگاه علمی به مشکلات نداشته باشیم و سعی در لا پوشانی کنیم آسیبهای اجتماعی روز به روز بدتر می شوند
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۷ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۳
2
16
مگه مهمه!
ناشناس
-
۱۰:۳۷ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۳
19
10
هیچ کدام دلیلی برای انجام گناهان کبیره نیست .بهتر است به خودمان بیاییم و گردن این و ان نیاندازیم کسی که اهل فساد و گناه باشد فرقی نمی کند پول داشته باشد یا خیر .فاحشه های ماشین سوار هم داریم و فقیر هم.اینها همش از عدم پایبندی به مسایل دینی است در هیچ دینی فحشا و فساد توصیه نشده است .
سوسان
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۰ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۳
2
17
اختلاف طبقاتی عامل 90 درصد جرمهای جامعه است یک عده با مازارانتی و لامبورگینی فساد میکنند صدایش در نمی آید اما شما چسبیدید به دوتا کارتون خواب و معتاد
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۲ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۳
4
13
نداخانم شماکه داناهستی علت معضلات اجتماعی نظیرفقرواعتیادوبیکاری وفحشا
وراه حل آن رابفرمابانادان خواندن وسرکوب کردن می توانی حلش کنی؟وچرانادان شده اند؟
ندا
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۸ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۳
حسين آقا

يكي از دوستان نزديك بنده بعلت مشكلاتي كه در سال 88 براشون ايجاد شده بود از شغل دولتي اخراج شدن. اين خانم با مدرك فوق ليسانس از يكي از دانشگاههاي معتبر بمدت 1.5 سال از پيرزني بيمار كه بسيار هم حال وخيمي داشت مراقبت ميكردند و در ازايش پولي ميگرفتند كه بتونند زندگي خودشون و مادرشون رو تامين كنند و در نهايت به لطف يكي از دوستان در شركت ايشون مشغول بكار شدند.
شرافت يعني اين! شرافتمندي صفت ارزشمنديه.

من فكر نميكنم اون زنيكه تنبل و تن پرور كه مي ايسته كنار خيابون و شوهر و برادرهاي مارو از راه بدر ميكنه از دوست من فرهيخته تر باشه يا اينكه توان بدنيش از اون كمتر باشه و نتونه از راه كارگري هزينه هاشو تامين كنه.

پس لطفا از يك مشت آشغال حمايت نكنيد.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۳
به آدمایی مثل ندا نباید پاسخ داد قسم می خورم ی ساعت گرسنه نموندی .بچه ات گریه از سر گرسنگی نگرده که از نداری ندونی که چی کار کنی ؟
viking
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۰۵ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۳
ندا.تو و امثال تو نگران شوهر هستین. مطمعن باش ازت خسته بشه راهشو بلده چکار کنه.وایکینگ.
با خدا
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۱ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۳
4
18
چرا چرا اسم فقر را کنار فحشا می اورید ؟ مگر هیچ راه دیگری برای مبارزه با فقر نیست تن فروشی دلیلی بر فقر نیست اکثز فقرا ابرومند زندگی می کنند اصلا نمی گذارند همسایه خبر از فقرشان داشته باشد یک روز کارگران را بدنام می کنید {کارگران جنسی} حالا هم فقرا را. بگویید بی دین ها ،بگویید بی عفت هاو...
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۷ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۳
4
12
نه تنها دچار سردرگمی اقتصادی هستیم دچار سردرگمی فرهنگی هم شده ایم
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۰ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۳
1
6
عدم مهارت در ناكاميها دليل اصليست
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۹ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۳
1
11
آخــه بــابــا چقـدرمگـه بايـد گفت مـگـه يـك حــرفي رو چـنـد مـرتـبه بايــدتـكـرار كــرد ريشه تمام فسـاد ها در بيكاري بيكاري بيكاري گــراني وتــورم تـــورم تـــورم
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۳
0
13
تا زمانی که به مسایل جنسی جوانان رسیدگی نشه همین مسایل هست و خواهد بود
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۳
4
4
بعضی ها خودشون میخوان چون هوسبازن یه گروهی دیگه معتادند که جون کارکردن تو خونه مردم را ندارند و یا کسی اصلا تو خونه راهشون نمیده و ترسناک به نظر میرسن
جوزف
-
۱۴:۰۳ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۳
2
27
من یک مرد هستم ولی مطالعات زیادی در مورد بافت شخصیتی زنان ومردان دارم و با توجه به نوع خلقت زن مطمئن هستم هیچ زنی هوس باز نیست و هیچ زنی از راه شهوت گول نمیخورد و اگر یک شرایط متعادل عاطفی و همچنین اقتصادی را برای یک زن فراهم کنیم هیچ وقت منحرف نمیشود(( این نوع خلقت زن است))
ولی خدا نکند از جو حاضر ناراضی شود ؛ خدا نکند تحقیر شود و خدا نکند که گرسنگی فرزندش به او فشار بیاورد ؛ شاید تعجب کنید ولی با آرایش کامل حاضر شدن در خیابان را نوعی انتقام از شرایط بدش میداند؛ نگاه به نامحرم کردن را نوعی انتقام میداند و.....
الکی جواب ندهید عزیزان مطالعه کنید از خودشون تحقیق کنید بعد نظر بدهید.
ناهید
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۴
سلام متشکرم که زدید تو خال
بله همه این اتفاقات بخاطر فقط فقر نیست
اعتراض خاموش هم بنوعی میتوان روی آن گذاشت
خدایا همه ما را دریاب
سلامتی و موفقیت و خوشبختی را با تمام وجودم برای همه موجودات خواهانم
آرزومند آرزوهایتان
بهشت را به بها میدهند نه به بهانه (دکتر بهشتی)
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۹ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۴
درسته
فرشته
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۱۹ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۵
منم حرف شما رو بیشتر از همه قبول دارم
زنان واقعا هوسباز نیستند مطمئنا به خاطر بسیاری از مشکلات تن به فحشا میدن وگرنه همون زن فاحشه اگر بهش یه پولی بدهند براش مهم نیست که باهاش کاربدی انجام بدن یا نه فقط پوله براش مهمه نه هوسبازی
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۶ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۳
1
13
وقتی جوان بیکار باشه باید منتظر اینها باش
امید
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۶ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۳
1
20
اعصابم خورد شد این زنان مثل خواهر و مادر خودمان میمانند.باید برای آنها فکری بکنیم .تف به این زندگی
شیردل
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۳۸ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۳
1
8
منم موافق جوزفم
ایمان
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۳
3
25
اول بزارید تکلیف این اردوهای مختلط دانشجوها تو مجلس روشن بشه،،،،،که از بیکاری و فقر و تورم و اختلاس و بقیه مشکلات مردم مهمتره
فرشته
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۵
خوشم اومد
چه تیکه ی قشنگی اومدی
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۳۷ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۴
0
3
میشه همه را جمع کرد و داخل این شرکتهاکار داد حاضرند با نصف حقوق کار کنند اگر مسولین بخواهند میتوانند
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۳۱ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۴
0
5
بزرگترین مشکل ما در ایران این است که مسئولان نمی خواهند قبول کنند در جامعه ما فقر و فحشا وجود دارد و حتی منکر این موضوع می شوند و از طرفی هم قصد این را دارند که همه را به زور وارد بهشت کنند درصورتی که با این تراژدی فساد در جامعه بیشتر می شود شما به کشور مالزی بعنوان یک کشور اسلامی جهان اول توجه کنید هرکسی به دین خودش است و خیلی راحت وبدون هیچگونه مسئله ای با هم زندگی می کنند و کشور پیشرفته ای هم دارند حتی در قرآن آمده ای پیغمبر به زنان مسلمان و مومن بگو جلابین بر سرکنند که چیزی همانند چادر است تا از زنان غیر مسلمان تشخیص داده شوند و از سویی دیگر وجود ارگانها و دستگاههای موازی و بی مصرف مانند بهزیستی و کمیته امداد و امثالهم در کشور است که فقط به فکر منافع خود هستند ونه فقرا
فرهاد
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۵۳ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۴
0
4
متاسفانه درصد دخالت فقر خیلی کمه مشگل اینجاست که فحشا ازمرکز فحشا به خیابان وکوچه وخانه ها امده اگه محل این کار مشخص باشه دیگه اون مرد وپسری که نیز جنی داره به زن همسایه ودختر وزن فامیل وتوی خیابون کاری نداره واون زن ودختر هم برای اینکه لیبل نخوره دنبال این کارها نمیره ولی حالا مرد فقط هدفش لذت بردن هستش وزن هم معتقده کسی متوجه نمشه واین پنهان کاری معضل فصاد رو بوجود اورده به حدی که مرد جرات نمی کنه دستشویی بره میترسه زنش تلفون به دوستی کسی بده اما اگه مردها محلی برای ارضاع داشته باشند (شرعی باصیقه محرمیت)دیگه تاحدودی جامعه از این موضوع پاک میشه اگه مردی به زنی نگاه میکنه به چشم خواهر باشه نه اینک با اولین نگاه به فکر تصاحب زنه باشه
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۱۷ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۴
2
1
اقای محترم در خوزستان اهواز به قول شهردار اهواز کلان شهر حد فاصل بین سلمان فارسی ( نادری) عده ای جوان ومواد فروش قرص متادون ومواد مخد ر شیشه و...... فروش میرسد یک بار به استاندار گزارش شده اهمیتی نداده دوباربه ماموران ناحیه انتضامی هم اطلاع داده شده خبری نیست ان شاالله حل شود دوم حدفاصل بین خیابا امام ( ره) و طالقانی در کوچه ای که جگر وموا دخوارکی به فروش میرسد عده ای ا زنان هرزه پاتوق شان اینجاست که عده ای از مر دم باخانواده خو دزن وبچه گذر میکنند که این برای مردم شریف اهواز خیلی بداست که چننین زنانی روسپی پاتوق داشته باشند جوانان این مرز وبوم گرفتار میشوند وسوقاتی که از استانهای دیگر به اهواز مراجه وگرفتار این چنین خانمهای روسپی می شونند جز ایدز واحتیاط به مواد مخدر نیست خواهشمند است مسئولین محترم به این مسئله حساسیت نشان بدهند وانها را جمع اوری شوند بخاط اینکه مواد فروش وروسپی گری اضافه نشوند واین جوانان ومردم شریف اهواز وکسانیه از استان های دیگر عزیز ایران به این شهرستان مراجعه می نمایند گرفتار اینچنین سوقاتی نشود خواهشمند است پیگیری نماید لازم به توضیح است مجددا و با عرض پوزش چندین بار به مسئولین گزارش شده ولی خبری نیست واگر نمی توانید به دست بچه ه ای شیردل ومخلص بسیج تحویل دهید که در عرض چند دقیقه انهار شناسای وجمع اوری می نامید وسلام تا زنده ایم رزمندهایم درود به رهبر انقلا ب اسلا می ایران .ایت الله خامنه ای
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۲۵ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۴
1
3
من با ندا خانم موافقم،انسان در هر مقطع و موقعیتی باید شخصیت و منزلت خودش رو حفظ کنه از امام حسین علیه السلام روایت است که هیچگاه سخنی نگویید و عملی انجام ندهید که از ارزش شما بکاهد
amir
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۳۹ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۴
0
0
البته فقر یکی از بزرگترین پارامترهای فحشا در تمام جهان و تاریخ بوده و نمیشه فقر رو از فحشا جدا کرد و پارامتر های دیگه ای هم تو این مورد وجود داره از مسایل فرهنگی تا عدم امکان ازدواج زیاده خواهی و... هرچند ادمهای هستند متاهل و با وضعیت مالی خیلی خوب که حاظرند برای روابط جنسی برای اقایون خرج هم بکنند!!
که البته اون افراد ارتباطی به این گزارش ندارند
علاوه بر دستگاه های دولتی ای کاش ان جی او ها و مراکز خیریه معتمد و صادقی تشکیل بشه که به افرادی که تن فروشی برای امرار معاش می کنند کمک کنه
تا شاید این موصوع کم تر بشه
ناشناس
-
۰۸:۵۴ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۴
1
3
ادم بعضی وقت ها این موارد را می شنود ویا میبیند با خودش فکر میکنه ما داریم به کجا میریم مگه ان اقای که با ماشین لوکسش ویا هر چی این رفتار زشت رو انجام میده یک لحظه به ناموس خودش فکر میکنه زنی که به هر دلیل به این کار رو میاره باید سوارماشینش کرد ولی برای کمک بپرسه دردش چیه به این کار رو اورده وچه کمکی از دستش ساخته است . واقعا جای تاسف برای غیرت مردان ایران زمین که تو حرف زدن کمک نمیارن .
amir
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۵۷ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۴
1
0
با بخشی از حرفای جوزف موافقم ولی شما خودت هم نیاز به مطالعه بیشتری داری 4 تا مقاله و کتاب خوندن از شما جامعه شناس و روان شناس نمیسازه جوزف موضوع گزارش تن فروشی و فقر بود نه رفتار های جنسی و به قول شما بد حجابی یا کم حجابی اون طیفی که شما ازشون صحبت می کنی تن فروشی نمیکنن بلکه با میل و رضایت و برای مقاصد غیر مالی تظاهرات جنسی و روابط جنسی دارن
بعید میدونم یک خانوم دانشجو با ماشین شخصی که خونواده براش خریدن و پول تو جیبی برای روابط جنسیش پولی بگیره !!! اسم اون تن فروشی نیست
حسن
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۵۷ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۴
0
1
یارو بیکار شده عقلشو که از دست نداده ای کاش یه مقدار بیشترعقلانی زندگی کنیم مشکلات ما بیشتر به خاطر بی فکری مونه قرار نیست چون بیکارشدیم به خودمون آسیب بزنیم.
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۵۹ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۴
0
3
شاید به نظرتون بعید بیاید اما ریشه اصلی این مشکلات عدم برنامه ریزی اقتصاددانان در بهره وری از منابع این سرزمین غنی است به امید روزی که ملت ایران به آنچه استحقاق این فرهنگ اصیل است برسند
علی آقا
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۴۶ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۴
0
1
تف به این زندگی با آدمای به ظاهر مسئول ولی بیخیال و بی مسئولیت. به والله گناه دارن این بیچاره ها. اینا هم آدمن. یه کم منطقی فکر کنین آقایان مسئول.....
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۷ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۴
0
1
هیچ کس دلواپس این جماعت نیست
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۸ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۴
0
2
دوستان این افراد جزجامعه ماهستند ازاین مملکت شناسنامه گرفتند به نظر اگرریشه یابی شودبسیاری ازمشکلات حل خواهد شد اما یادگرفته ایم دیگران را سرکوب خودرا خوب جلوه دهیم
زهرا
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۱ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۴
0
3
پشت هر زن خرابی یه مرد هست یا پدر یا مادر یا برادر وبیشتر همسر
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۹ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۴
0
1
اقتصاد ناسالم وغارت بيت المال اين نتيجه را مي دهد .چه کسي در آخرت جوابگو است. .آيا فکرکرده ايد مسولين محترم
viking
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۲ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۴
1
2
آقا یا خانم جوزف.یا مرفه بی دردی یا دلواپس. کدومش؟تو فضا داری سیر میکنی.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۴ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۴
1
1
يه نگاه به دريافتي حقوق بعضيها بكن زود ميفهمي ...معماي گنگي نيست دودوتا چهارتاست ...پس اگه بخواهند مشكلات را حل كنند سخت كه نيست هيچ خيلي هم اسونه
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۳ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۴
1
1
بعد از اين همه شعار هاي رنگ لعاب دار عدالت و چنين چنان اگر 10درصد پولهاي اختلاسها را محض رضاي خدا خرج اين نابسامانيها بكنن درست مي شود
سید
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۳۴ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۴
2
1
تشکر آقای جوزف از نگاه نسبتا انسانی شما...
چند مسئله اینجا اهمیت دارد؟ آیا مدیران هر بخشی در این کشور کار خود را درست انجام میدهند/. دوم ایا مردان ما غیرت دارند/.سوم..چرا ما نسبت به همدیگر بی تفاوت شدیم..اقایون ایا شده به یک زن بی سرپرست پناه بدین زندگی شون تامین کنید تا زیربار منت نامردها نره والبته چشم خودتون هم پاک باشه؟؟؟ درکنار این خانمها یه دسته جدید از زنها را داریم که همه فراموشش کردن واون زنهای متاهلی هست که متاسفانه به دنبال دوستی های خاص هستند؟ این را چی میگین؟ زنها اگر ازطرف مردخودشان وحلال نیازشان برطرف نشود..می توانند به معضلی برای جامعه ...این حدیث سردراز داره..خیلی..اگر همه ما کارمون درست انجام بدیم یکی از این ها پیش نمیادخوب فکر کنیم واقعا همه ما داریم درست عمل میکنیم؟؟؟؟؟
ناامید ازتدبیر وامید
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۲۹ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۵
وقتی مرد هم نمیتواند ازعهده ی مخارج سرسام آور زندگی برآید چگونه همسرش را تامین کند؟
یک کمی منطق داشته باشیم
البته کامنتی هم در پایین گذاشته ام که اگر شفاف لطف کند ممنون میشوم
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۵۴ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۴
1
3
امان از سیاست و عدالت کوووووووووووو.خدایا خودت همه ما را عاقبت بخیر و به راه راست هوایت بگردان.آمینیاربلعالمین
پردیس
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۰۳ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۴
1
1
چقدر ناراحت کننده بود خدایا. واقعا باید گشنگی واوارگی کشید تا اینا رو درک کرد. اونا که جای گرم و نرم هستن و هر بار مریض میشن با ماشین شخصی میرن بهترین دکتر و با خیال راااحت دارو میخرن حالشون خوب میشه میان رختخواب گرم غذای مقوی میخورن... دم از ایمان نزنن لطفا. اگر نگران ایمانشون هستی قضاوتشون نکن کمکشون کن ثواب ببری
عشق
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۵
3
1
سلام اینجور زنها عرضه کار ندارند تا کار کنند من خیلی از کسانی را می شناسم که با کمترین هزینه بهترین در امد را دارند مثلا یک فرد در یک پارک با یک ماشین که مخصوص بچه هاست که شاید قیمتش به 300هزار هم نرسد روزی بالغ بر 50هزار کار می کند وثانیا توقعات برود پایین تا زندگانی بچرخد وثاثلا از خدا هم نمی تر سند که این کارها را می کنند واگر این فرد پولدار هم شود باز هم این کار را می کند
جوزف
-
۰۸:۴۸ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۵
0
1
amir جان در این زمینه مطالعه خیلی کار ساز نیست مثل من باید 13 سال تحقیق عملی داشته باشی البته بازهم فکر میکنم کمه چون پیچیده ترین موجودات انسانه.
گمنام
-
۱۰:۵۱ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۵
1
3
حزب الهی ها کجائید که خواهران و برادران دینییتان التماس دعا دارند مرحبا به غیرتتان کشور امام زمان را به امید ظهورش رها کردید .
سید مهدی
Germany
۲۲:۲۰ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۵
0
2
از قدیم گفته اند خواستن توانستن است . من بعنوان یک ایرانی . یک انسان از مسئولان در رده های مختلف کشور مان میخواهم برای مدتی صحبتی از تلاش ملت جهت افزایش جمعیت بمیان نیاورند و در خلال این مدت برنامه ریزی جامع علمی و عملی جهت کاهش فحش . اعتیاد و بیکاری بنمایند چه در غیر اینصورت رشد اینگونه آفت های اجتماعی بصورت تصاعدی خواهد بود.
حسن سلطانی
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۱۰ - ۱۳۹۴/۰۹/۱۰
1
0
سلام باباازکشورفقیری مثل ایران چه انتظاری داریدتوقع بیجا نداشته باشید نه نفت نه گازنه منابع.ونه.........برباعثش لعنت
آخرین اخبار