کد خبر: ۳۶۷۴۲۲
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۶

برخی از کاربران شبکه اجتماعی توییتر پیام هشداری را از سوی این شرکت دریافت کرده‌اند مبنی بر اینکه برخی از هکرها قصد داشتند اطلاعات حساس حساب کاربری آنها را بدست بیاورند.

شرکت توییتر پیام هشداری را برای برخی از کاربران ارسال کرده و به آنها هشدار داده است که هکرهایی با پشتیبانی دولت امنیت حساب‌های کاربری این شبکه اجتماعی را به خطر انداخته‌اند. این اولین بار است که توییتر چنین پیام هشداری را برای کاربران خود ارسال کرده است، در هر حال به گفته توییتر هیچ نشانه‌ای مبنی بر دستیابی هکرها به اطلاعات حساس گروهی کوچک از اکانت‌های هدف وجود ندارد. در هر حال توییتر هنوز اطلاعات بیشتری درباره این حمله یا متهمان هدف در تحقیقات خود ارایه نکرده است.

این اطلاعیه توییتر یکی از آخرین پیام‌های هشدار از سری هشدارهای مشابه در زمینه حملات سایبری از سوی شرکت‌های بزرگ فناوری جهان است. گوگل و فیسبوک نیز پیش از این در موارد مشابه به کاربران خود هشدار داده بودند که برخی حملات هکری با پشتیبانی دولت، امنیت حساب‌های آن را به خطر انداخته است. سازمان‌های دولتی، کسب و کارها و رسانه‌ها نیز بارها مورد حملات مشابه قرار گرفته‌اند.

 

شرکت Coldhak، از جمله کاربرانی است که این پیغام هشدار را دریافت کرده است. توییتر این پیام را روز جمعه ارسال کرده و هشدار داده است که هکر ها قصد داشتند به اطلاعات مهمی از جمله آدرس ایمیل‌ها، آدرس IPها و شماره تلفن کاربران دسترسی پیدا کنند. حساب کاربری Coldhak در توییتر گزارش‌های دیگری را از سوی سایر کاربران که این پیام را دریافت کرده‌اند، توییت کرده است. هنوز دلیل انتخاب برخی از کاربران برای این حملات هکری مشخص نیست.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: