کد خبر: ۳۶۸۹۵۰
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۵

مایکروسافت قصد دارد از تاریخ 12 ژانویه 2016 برای تمام کاربرانی که هنوز از نسخه هایی پایین تر از IE 11 استفاده می کنند پیامی به منظور آگاهی از قطع پشتیبانی این شرکت و تشویق آنها برای ارتقا به IE 11 ارسال کند.

احتمالا اولین تجربه بسیاری از کاربران اینترنت در سراسر جهان با استفاده از مرورگر اینترنت اکسپلورر بوده است. e آبی رنگی که در همه نسخه های ویندوز همراه کاربران بوده و تا پیش از آغاز عصر مرورگرهای مدرنی مانند فایرفاکس و کروم اولین قدم های ورود به دنیای اینترنت را به بسیاری از مردم جهان آموخته است. البته اینترنت اکسپلورر هیچ وقت بدون مشکل هم نبوده و حفره های امنیتی آن در سال های گذشته همواره یکی از خبرهای داغ دنیای تکنولوژی و بخش امنیت آن به شمار می رفته است. مایکروسافت تصمیم گرفت با معرفی ویندوز 10، مرورگر قدیمی و محبوب خود را نیز بازنشسته کند. البته هنوز ردپای IE را می توان در آخرین محصول مایکروسافت هم دید، اما مطمئنا طی ماه های آینده با توسعه Edge و رفع مشکلات سازگاری وب سایت های قدیمی تر با مرورگر جدید، IE برای همیشه باز نشسته خواهد شد.

خداحافظ IE!

در همین راستا مایکروسافت قصد دارد از تاریخ 12 ژانویه 2016 برای تمام کاربرانی که هنوز از نسخه هایی پایین تر از IE 11 استفاده می کنند پیامی به منظور آگاهی از قطع پشتیبانی این شرکت و تشویق آنها برای ارتقا به IE 11 ارسال کند. هنوز مشخص نیست که این پیام که به پیام پایان زندگی یا End of Life مشهور شده به چه صورت به دست کاربران خواهد رسید، اما آنچه مسلم است نزدیک تر شدن زمان پایان کار اینترنت اکسپلورر در نسخه های 8، 9 و 10 است. اینترنت اکسپلورر اولین بار در سال 1995 و از همان سال در ویندوز 95 تا ویندوز 10، ویندوز NT 4، Mac OS 8.1 تا Mac OSX 10.2، Xbox 360 و همچنین Xbox One حضور داشت. این برنامه که بر پایه C++ نوشته شده بود به 95 زبان دنیا در دسترس کاربران قرار داشت و تا سال 2012 پر استفاده ترین مرورگر جهان به حساب می آمد تا اینکه در این سال جای خود را به مرورگر کمپانی گوگل یعنی کروم داد.

منبع: سخت افزار
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: