کد خبر: ۳۷۰۵۶۱
تاریخ انتشار: ۰۴ دی ۱۳۹۴ - ۱۷:۲۶
گفت و گوی جنجالی با عضو روحانیت مبارز

حجت الاسلام جعفر شجونی با حضور در برنامه دید در شب که از تارنمای آپارات پخش می شود مهمان رضا رشید پور مجری این برنامه بود و به سوالات این مجری در مورد مسائل مختلف پاسخ داد که متن گفت و گو را در زیر می خوانیم:

حجت الاسلام شجونی: من اصلاح طلبان را مرتد سیاسی می دانم / پدر سید محمد خاتمی می گفت او آخوند ژیگول است! /بشکند دست ملتی که دوباره به روحانی رای بدهد/ امام حسین سر دست دشمن داد که دست به دست دشمن ندهد/ هاشمی سیصد قطعه زمین گرفت! /امام رضا به همه بانک ها بدهکار است!/ ممکن است احمدی نژاد از اولیا خدا باشد!/ هر کسی علیه جنتی جوک بسازد خدا او را نمی بخشد!/ ظریف فعلا مورد لطف رهبری است/ مطهری آبروی پدر پاکش را برد!

سرویس سیاسی شفاف: حجت الاسلام جعفر شجونی با حضور در برنامه دید در شب که از تارنمای آپارات پخش می شود مهمان رضا رشید پور مجری این برنامه بود و به سوالات این مجری در مورد مسائل مختلف پاسخ داد.به گزارش شفاف، متن گفت و گوی جنجالی وی با رشید پور را در زیر می خوانیم: 

آقای شجونی، چرا اظهار نظر های شما در فضای سیاسی به این میزان چالشی است و موافقان و مخالفان به سرعت صف می کشند ، به طور کلی چرا اظهار نظر هایتان اینقدر چالشی است؟

خدا می داند از جوانی و از سال 1331 که ما پا روی منبر گذاشتیم اصل نیت ما پاکی و صافی ، حق گویی و  حق جویی بدون کوچکترین استفاده و یا سو استفاده بود ، بنده در ساله  1334 و به همراه شهید نواب صفوی برای اولین بار به زندان افتادم  اعلامیه ای دادم که اخیرا اسناد آن پیدا شده است ما از شصت سال پیش همین طور بودیم و هیچ تغییری در  ما ایجاد نشده و الان هم به شکل قبل هستیم و جز فداییان اسلام هستیم .

الان هم تیپ فکری فداییان اسلام را دارید؟

بله من الان هم همان افکار فداییان اسلام را دارم .

روش فداییان اسلام مسلحانه بود؟

الان دیگر ماروش مسلحانه را واگذار کردیم به جمهوری اسلامی ، در جمهوری اسلامی دادگاه و تشکیلات و قاضی و رهبر عادل هست که در موارد مورد نیاز ورود پیدا می کنند.

نظر شما در مورد عده ای که به صورت خود سر حکم صادر می کنند و آن حکم را اجرا می کنند برای مثال با یک تجمع یا مراسمی که دارای مجوز است برخورد می کنند چیست؟

انتقاد و اعتراض و تخریب فرق دارد.برای ورود به هر کدام باید از یک کانال وارد شد. امام حسین حاضر شد سرش به دست دشمنش برود اما حاضر نشد با دشمن دست بدهد .

آیا این ماجرای دست که فرمودید اشاره ای به ماجرای آقای ظریف دارد؟

مملکت و انقلاب را باید با چنگ و دندان نگه داشت ،در مسئله هسته ای  بنده  سکوت کردم چون رهبری عادل ،دانا و هوشمندی داریم که در راس هرم قرار گرفته  و مانند داور بزرگی است که سوت در دست اوست و من تابع او هستم در تورات و انجیل هم ولایت فقیه هست ما هدفی هستیم و الفی نیستیم، برای همین هدف بیست و پنج باز به زندان رفتم و والله به اندازه بیست و پنج هزار تومان هم به رژیم جمهوری اسلامی ناخنک نزدم.

کل دارایی زندگی شما چقدر است؟

ببینید تورم همه را پولدار کرد ، بنده خانه ای را هفت سال قبل از انقلاب به قیمت دو میلیون و نیم خریدم الان حتما دو و نیم میلیارد می ارزد من از لحاظ نقدینگی خیلی فقیرم و به ده میلیون هم نمی رسد ، و خیلی هم بدهکارم ودین برگردنم هست .

موضوع اتهاماتی که مقام ساواک پرویز ثابتی در یک کتاب در مورد شما مطرح کرده است ، چرا شما هیچ وقت پاسخ روشنی به آن ندادید؟

این برنامه را ساواک برای چند نفر از واعظان معروف تهران انجام داد برای مرحوم فلسفی ، حجازی بنده و به اعتراف خودشان  برای سیصد نفر دیگر از این حواشی درست می کردند، روزی بنده را ساواک دستگیر کرد و زمانی که در بازجویی متوجه شد من قصد همکاری با آنها را ندارم یک چمدان بزرگ آوردند  که دخلی آن پر از عکسهای بنده با یک خانم بود، زمانی که من این عکس ها را دیدم بعد از یک مکث شروع به بله گفتن کردم حدود دویست بار این کلمه را تکرار کردم به طوری که آن ها فکر کردند من دیوانه شده ام همین طور که دیوانه وار بله می گفتم از ساواک خارج شدم و دیگر کسی دنبال من نیامد به سر خیابان آمدم و به سرعت تاکسی گرفتم و به منزل فلسفی رفتم زمانی که ماجرا را برایش تعریف کردم خیلی اعصبانی شد و شروع کرد به فریاد زدن و قوت قلب دادن بعد از آن گفتن انبیا هم برهنه می شدند و به بستر زناشویی می رفتند و با حرف هایشان  کمی بهتر شدم از منزلشان خارج شدم و مجدد سوار تاکسی شدم در ماشین فردی به من گفت عکس آقای فلسفی را دیدی که بعد از آن عکس فلسفی با همان خانمی که عکس بنده را نیز در کنار ایشان درست کرده بودند نشان داد .
  
اینکه انبیا هم برهنه می شدند و به بستر زناشویی می رفتند با اینکه عکس ها منتاژ بوده کمی تفاوت دارد آیا واقعا عکس ها منتاژ بوده است؟

ان شاالله که منتاژ بوده است

شما هم رزم و هم سنگر آیت الله هاشمی رفسنجانی چه قبل از انقلاب و چه بعد از انقلاب بودید ، چه اتفاق یا کدورتی موجب شده اظهارات جدیدتان تا این میزان با ایشان زاویه داشته باشد؟

دلم نمی خواهد به هیچ روحانی اعتراض کنم یا با او حاشیه داشته باشم ، آن هایی که خودشان برای خودشان حاشیه ساخته اند چوبش را خواهند خورد، ایشان چهل و شش بار در کتاب خاطراتشان از من یاد کردند و نوشته اند که آقای بروجردی دوست نداشتند روحانیون وارد مسائل سیاسی شوند ، ایشان در مراسم شهدای روحانیت فومن به شهر ما آمدند  و سخنرانی کردند ، ببینید نقلی است که می گوید  سلمان از ما اهل بیت است و زبیر هم از ما اهل بیت است تا زمانی که پسر شومش بزرگ نشود ، یعنی زمانی که پسرش بزرگ شود هم خودش را جهنمی می کند و هم پدرش را!

در این مثل ها مناقشه هست یا نیست؟

در مثل مناقشه نیست ما واعظ و منبری هستیم ، ما در انقلاب آدم های اشرفی را شناختیم و روحانیتی را هم شناختیم که پسرش را اعدام کرد .

به هر حال در طلوع انقلاب بزرگان فرزندان صالح یا نا صالح داشته اند سوال بنده در مورد اختلاف شما با فرزند آقای هاشمی نیست دلیل اختلاف در مورد شخص آیت الله هاشمی را می خواهم بدانم؟

اختلافی ندارم ولی توقع داشتیم در مورد اشتباهات فرزندانش موضع می گرفت که متاسفانه این کار را نکرد ، الان در برخی شهر ها که می روم مردم به من می گویند منتظری دوم پیدا شده است که منظور آنها به شخص هاشمی است .

شما با صحبت های مردم موافقید؟

کلماتی که ایشان در مصاحبه هایشان استفاده می کند برای خودش خطرناک است ، این ها را از باب دلسوزی می گویم من تمام وجودم عقیده است . زمانی امام به من یک بسته پول داد و من نگرفتم  .

حجت الاسلام شجونی: من اصلاح طلبان را مرتد سیاسی می دانم / پدر سید محمد خاتمی می گفت او آخوند ژیگول است! /بشکند دست ملتی که دوباره به روحانی رای بدهد/ امام حسین سر دست دشمن داد که دست به دست دشمن ندهد/ هاشمی سیصد قطعه زمین گرفت! /امام رضا به همه بانک ها بدهکار است!/ ممکن است احمدی نژاد از اولیا خدا باشد!/ هر کسی علیه جنتی جوک بسازد خدا او را نمی بخشد!/ ظریف فعلا مورد لطف رهبری است/ مطهری آبروی پدر پاکش را برد!

من دوبار نماینده امام بودم هر چند کسانی که الان بر سر قبر امام هستند به دروغ گفتند که شجونی نماینده امام نبوده است  .

منظورتان آقای محمد علی انصاری است، ایشان گفتند چرا حکم را منتشر نمی کنند؟

بله، بنده از این حکم نه استفاده  می کنم و نه سو استفاده حکم حضرت امام را دارم و برای شما هم می فرستم دلیل این برخوردها انتقادها حرف های من در مورد مقبره اشرافی حضرت امام خمینی بود .

چه ایرادی دارد امام به عنوان قهرمان یک ملت و چهره محبوب بارگاه با شکوهی داشته باشد؟ 

امام مرد زاهدی بود من عقیده دارم خود آنها بارها گفته اند امام مگس را در اتاقش نمی کشت و با عبایش بیرون می کرد حالا پنجاه شصت مقبره را تخریب کرده اند و استخوان را از بین برده اند تا حرم و مقبره امام را گسترش دهند امام رهبر بزرگ ما راضی به این کارها نیست.

برای روشن تر شدن موضوع این سوال را می پرسم امام رضا هم که عارف بزرگی بودند دارای حرم با شکوهی هستند؟

شما فکر می کنید امام رضا از این متولیان راضی است ، الان اگر امام رضا از قبر بیرون بیاید طلا ها و نقره ها را می کند و به دست مردم می دهد ، تمام املاکش را به فقرا می دهد نه اینکه آنجا معاملات بانکی باز کند هر قبری یک میلیارد تومان! 

در حال حاضر در کشور ما کار هایی نمادین به طور ویژه برای ساخت حرم و ضریح انجام می شود و مردم به عنوان نذر پول می دهند؟

من عقیده دارم عظمت را باید به خود امام حضرت معصومه و شاهچراغ و امام رضا باید نسبت دهیم نه به رفت و آمد در و دیوار وغیره من برای حرف هایم دلیل دارم نمی گویم گنبد حرم امام رضا را برداریم یا چراغ حرم را خاموش کنیم ما داریم برای ذات پلید خودمان حرم را توسعه می دهیم.  امام رضا همیشه به بانک ها بدهکار است! این ها خیانت به امام است.

یادگار حضرت امام از نزدیک بر روی این کارها نظارت دارند شما فکر می کنید ایشان به اندازه شما دلسوزی نمی کند؟

بنده یک آدم هشتاد و سه ساله هستم ، تجربه کار کشتگی و کار آموزی بنده را هرگز یک بچه طلبه ندارد! قرآن می گوید آنهایی که به ابراهیم نزدیک هستند کسانی اند که از ابراهیم تبعیت کنند نه نوه و نتیجه او! یعنی فامیل سالاری نیست ، من دلم برای امام می سوزد .

برخی رسانه های غربی می گویند که شما بدون مجوز امام اقدام به حراج و فروش اجناس کاخ شمس کردید و ریخت و پاش هایی مالی در این زمینه اتفاق افتاده است، شما پاسخ روشن و شفافی در این زمینه دارید؟ 

من دوبار نماینده امام بودم ، یکبار به تنهایی که اسنادش را منتشر می کنم و بار دیگر به همراه هفت هشت نفر دیگر از جمله دکتر صادق طباطبایی آقای موحدی کرمانی امیر زنجانی و غیوری در بنیاد مستضعفان بودیم من ریس کمیته انقلاب بودم و کارهای شهریی از جمله رسیدگی به تخلفات و غیره به عهده ما بود من از آنجا حقوق دریافت نمی کردم !منطقه ای که در اختیار ما بود از ایران ناسیونال یا همان ایران خودرو فعلی بودتا قزوین که حاکمش من بودم ،خدا شاهد است در ریاست من در آنجا فقط چهار با ناهار محل کار را خوردم !امام در برگه ای نوشتند که شما ماموریت دارید اموال کاخ های پهلوی را در صورت نیاز و جهت تامین مخارج بفروشید و نگهداری و حفاظتش با شماست.

شما چند فرزند دارید؟

4 پسر و دو دختر که یکی روحانی است و دیگران مثل من بیکار هستند!

چه طور مردم باور کنند کسی که عضو جامعه روحانیت مبارز و همچنین عضو جامعه وعاظ تهران و ریس کمیته بوده است الان نمی تواند دویست میلیون وام بگیرد و بدهکاری هایش را بدهد؟

من صد و هفتاد و پنج میلیون بدهکارم از چه کسی باید وام بگیرم!

از بانک؟

به چه دلیل باید به من وام بدهند؟از من محتاج تر زیادند ، من از خدا خواستم هرگز وام نگیرم دو چیز خیلی بد است یکی درد چشم یکی درد بدهکاری ! من نه کارمندم که رشوه بگیرم و نه جوانی دارم که شب ها به دزدی بروم نمی توانم وام دویست میلیونی بگیرم وقسط آن را بپردازم در بهترین شرایط  می توانم ماهی یک میلیون قسط بدهم که در آن صورت هم دویست ماه باز پرداخت وام طول می کشد.

شما زمانی قرار بود زمین های آقای تولیت را خریداری کنید. این یعنی پولدار بودید؟

خیر! حدود سال 1342 ما در زندان بودیم و قبل از آن در تمام جلسات علیه تولیت صحبت می کردیم زیر او درباری بود بعد از تغییر موضع او و آمدن سمت امام خمینی موجب شد او به زندان بیفتد، روزی که داشتم از خیابان شریعتی به سمت قلهک می رفتم به طور اتفاقی  آقای هاشمی رفسنجانی مرا دیدند ، ایشان مرا صدا کردند و گفتند : آقای شجونی آقای شجونی ...

ایشان گفتند آقای تولیت قم در اینجا خانه دارد و بیمار است بیا به عیادتش برویم! در حین این دیدار ایشان مرا خیلی تحویل گرفتند ایشان گفتند به قم برو و از زمین های سالاریه قم که قطعه بندی کرده ایم دویست سیصد قطعه بردار و بعد بیا حساب کتاب می کنیم! من رویم نشد به ایشان بگویم که الان کرایه راه تا قم را ندارم، این پیشنهاد ایشان مثل این بود که آب داغ روی من ریختند، ولی بعد ها کسانی که  تولیت شناس بودند گفتند ایشان اقساط زمین ها را از شما نمی گرفت! و شخص نیکوکاری است، بعد از اینکه من گفتم زمین ها را نمی خواهم ، هاشمی رفسنجانی گفت من می خواهم و او زمین ها را گرفت! 

آیا دلیل دلخوری شما از هاشمی رفسنجانی بر سر این موضوع است؟

خیر خدا شاهده بر سر این موضوع نیست.

شما با وجود رفتار عارف مسلکی که از خود به نمایش می گذارید تقریبا با همه مشکل دارید، با آقای احمدی نژاد زاویه دارید با روحانی  مشکل دارید و علیه او مصاحبه می کنید، آقای شجونی چه می خواهد؟

روحانی علیه خودش مصاحبه می کند! ما با هم عضو جامعه روحانیت مبارز بودیم بعد از انتخابات هشتاد و هشت اقای روحانی و یکی دو نفر دیگر در جلسات شرکت نمی کنند و با توجه به قوانین دیگر عضو جامعه روحانیت نیستند ! او در انتخابات آینده قطعا باخته، الان یک اصول گرا به همراه او نیست و وسط لحاف کارگزاران و اصلاح طلبان خوابیده است.

از کابینه آقای روحانی هیچ کس را قبول ندارید؟

چرا من آقایان نهاوندیان و هاشمی که افتخار همه وزاست و دیگر عزیزان را قبول دارم و اینطور نیست که بنده هیچ کس را قبول نداشته باشم و کینه داشته باشم! او خودش را ضایع کرد، یکبار می گوید بروید بیرون! بی سواد و ...  این نوع حرف زدن در شان ریس جمهور نیست!

آقای شجونی رییس جمهور قبلی در قبال منتقدان گفت که به اندازه بزغاله هم نمی فهمند؟

او هم بد کرد ! من در چهار سال اول با احمدی نژاد همراه بودم، خدا به ما یک نعمتی داده به اسم مقام معظم رهبری که رییس جمهور باید برای حرکت در مسیر درست از ایشان کمک بگیرد.

فکر می کنید رییس جمهور فعلی  برای چهار سال دوم هم انتخاب می شود؟

 بشکند دست ملت اگر دوباره به او رای بدهند .


حجت الاسلام شجونی: من اصلاح طلبان را مرتد سیاسی می دانم / پدر سید محمد خاتمی می گفت او آخوند ژیگول است! /بشکند دست ملتی که دوباره به روحانی رای بدهد/ امام حسین سر دست دشمن داد که دست به دست دشمن ندهد/ هاشمی سیصد قطعه زمین گرفت! /امام رضا به همه بانک ها بدهکار است!/ ممکن است احمدی نژاد از اولیا خدا باشد!/ هر کسی علیه جنتی جوک بسازد خدا او را نمی بخشد!/ ظریف فعلا مورد لطف رهبری است/ مطهری آبروی پدر پاکش را برد!

ببینید تمامی هم رده ها و مبارزانی که در کنار شما بودند به جایگاههای مناسبی از لحاظ اجتماعی و سیاسی رسیده اند آیا دلیل مخالف خوانی شما این عدم کسب موفقیت نیست؟

من توفیقات آن ها را توفیقات نمی دانم! شما یا کسانی هستید و  از زبان آن ها حرف می زنید من آن نیستم! من انتقاد دارم و نباید مرا کشت! پیغمبر ما یک درهم ربا را با زنای با محارم برابر می داند، قانون ما چک ربا خوار را اجرا می کند ، دستگاه قضایی ما و پلیس ما همه به کمک رباخوار می روند ، موسسات و بانک ها با نام ائمه سودهای آنچنانی می گیرند.  ما در  جمهوری اسلامی زندگی می کنیم و مردم باید از بابت ربا و پلیس و ... خیالشان راحت باشد و الله من روضه خودم را نمی خوانم .

شما نقدی به فیلم خداحافظی مهدی هاشمی از آیت الله داشتید؟

 این پسر کار قرانی کرده بود که آقای هاشمی آن آیه را خواند، جمهوری اسلامی را به طاغوت شبیه کرد، نشان می دهد که دادگاه دروغ است و زندانی بی گناه است خون شهدا روی دوش ما سنگینی می کند. سی و پنج ساله مسئولین ما این انقلاب را واژه گون می کنند و اما مردم نمی گذارند! زبان سرخ سر سبز می دهد بر باد.

شما ریس مجمع تشخیص مصلحت نظام را به یک اپوزیسیون تشبیه کردید؟

راضی نیستم، اما از آن طرف هم پفیوز نیستم و نمی توانم حقیقت را نگویم ! از آن طرف هم نمی توانم درد و دل مردم را نگویم چه می فرمایید شما! چه می گویید شما این همه می گوییم فلانی پسرش را بازجویی کرده فلانی از پسرش تبری جسته چه می گویید شما!

نظرتان را در مورد کلمات بگویید:

محمود احمدی نژاد: مردی که اگر حاشیه اش را کمتر می کرد پیروزی بیشتری داشت .

سه پیروزی مهم احمدی نژاد چه بود؟

در روایت داریم که همان طور ثواب کوچک را کوچک ندانید و انجام دهید آدم های کوچک را کوچک ندانید شاید از اولیا خدا باشد که مرجع تقلید نیست ، اولیا خدا بر ما مجهول است .

احتمال می دهید که احمدی نژاد از اولیا خداست؟ 

ممکن است .

عسگر اولادی: مردی مسلمان و معتقد و ولایتی .

آیت الله جنتی: در جلسه ای که با ایشان داشتم گفتند یک روشی دارم و می خواهم در قابلمه فتنه را ببندم و نظر خیری داشت که بعد از اتمام جلسه جوکی برایشان تعریف کردم که عزرائیل به آقای جنتی می گوید شما یک هفته بمیر اگر دیدی بد است من تو را بر می گردانم!

من با جنتی و شهید محلاتی و چند نفر دیگر در زندان بودیم و از دست من به خاطر جوک هایی که از او تعریف می کنم ناراحت نمی شود ، برخی از جوک ها را روزی که در نماز جمعه او را دیدم برایش تعریف کردم و کلی خندید و دلیل اینکه این جوک ها را برای او ساختند ثابت قدمی او در انقلاب است هر کسی علیه او حرف بزند خدا او را نمی بخشد! 

ظریف: فعلا مورد لطف رهبری!

ژاله علو: هنرمند محبوب من  .

شهرام ناظری: خدا به او صدا داده ایشالا از یک چاه نفت بیشتر در آمد داشته باشد .


نظرتان در مورد استاد شجریان چیست؟

ایشان اگر یک دلسوز داشت آن حرکات را انجام نمی داد که ربنایش را پخش نکنند

روحانی: انتقاد ناپذیر !

من اصلاح طلبان را مرتد سیاسی می دانم. 

روحانی باید از جنتی ، یونسی و مجید انصاری دوری کند .

علی مطهری: آبروی پدرش را حفظ نکرد، برایش متاسفم

علی لاریجانی
: آقازاده محترم، برادرها همه خدمت به انقلاب کردند، در دوران برجام من سکوت کردم ، چون نه می دانم کیک زرد چیست، آب سنگین چیست ، سانتیریفورژ چیست؟


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۶۶
در انتظار بررسی: ۳۶
غیر قابل انتشار: ۸۸
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۴ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۴
138
37
اينو خوب امده ( بشكند دستي كه به روحاني رأي بدهد )‌
ناامید ازتدبیر وامید
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۸ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۶
میدونید چرا
چون روحانی هرچه شعار داده بود به هیچکدام عمل نکرد
فقط متمرکز شده ذوی نقطه تورم
برادر و خواهر عزیز در کشوری که بازار کسب و کار قفل شده است و خرید و فروشی نیست صد در صد تورم پائین می آید
من خودم و خانواده ام از جمله کسانی هستم که به ایشان رای دادم ولی متناسفانه به شعارهایش عمل نکرد
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۶ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۶
برادر نا امید از تدبیر و امید، کمی علم اقتصاد بخوانید. اقتصاد را یک روزه نمیشه بالا و پایین برد. زمان بر است. جادو گری هم نیست. دستوری هم نیست. روحانی دستور بدهد بازار رونق بگیرد، تورم پایین بیاید، وضع همه خوب بشود! اقتصاد یک علم است. تبعات دوران دولت قبل، کاهش قیمت نفت،... احمدی نژاد با نفت 130 دلاری با جیب بنده و شما چه کار کرد؟ انتظار دارید با نفت 30 دلاری چه اتفاقی بیفتد؟
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۳ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۴
106
25
موافقم گل گفتی
رضوی
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۴ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۴
125
26
احسن به شبحونی شیرمادرت حلالت باد تمام حرفهاش درسته ولی چه باید کرد
سلام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۴۱ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۶
اصلا هم احسن نداره. من خودم نه پیش تر و نه بعد از این رای رو به روحانی نمیدم منتها این جور حرفا بوی تفرقه و اختلاف میده فعلا که رئیس جمهورند و نباید برای صید صیادان مغرض آب رو گل آلود کرد.
2خرداد
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۷ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۴
14
74
اصلاح طلبان چرامرتد اصلامشرک چون احمدینزادراقبول ندارند
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۷ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۴
88
24
مگه ناقص العقلیم دوباره رای بدیم نه اقا جون
علی
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۲۹ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۴
7
78
احمدی نژاد مثل تو . تو هم مثل احمدی نژاد.
حسین
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۳۳ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۴
7
88
هفت .هشت سال قبل از انقلاب دو ونیم میلیون تومان دست تو چکار میکرد. از کجا اورده بودی؟
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۳۷ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۵
شغل ایشان قبل از انقلاب چه بوده که چنان درامدی داشته اند که فقط دو نیم میلیون دادن خونه خریدن به عبارتی ایشان قبل از انقلاب میلیونر بوده ایول!
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۱۱ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۷
عزیزان آن زمان تورم این زمان وجود نداشت. پدر خود من با اینکه کارگری می کرده هزار متر زمین مجانی برمی داره میگن خودتون آباد کنید واسه خودتون. توشهرستان البته. اگر تورم این زمان آن زمان هم بود حرف شما صحت داشت . قطعا با یه پس اندازی اندک هر کس خانه دار می شد. همانطور که تو فامیل همه از این خانه قدیمی ها هست همه هم آنچنان پولدار نبودن آن زمان.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۴۴ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۴
2
26
خوبه لااقل برای مردم دستی قایل هستید واقعا که
محمد
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۴۳ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۴
11
46
من دفعه قبل اصلا رای ندادم ولی دوره اینده حتما به روحانی رای میدم !!! نه غلااااام ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۵۸ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۴
10
42
رأي ميديم
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۳۴ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۴
5
55
خدا به شما شفای سیاسی بدهد
حسین
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۱۹ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۵
5
59
ایشان قبل از انقلاب چه کاره بوده اند که .دو ملیون نیم را صرف خرید خانه در تهران می کنند ؟
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۲۷ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۵
10
48
آقا من به روحانی رای میدم.نظرم را پخش کند اگر راست میگی!؟
غلامرضا نجفی سولاری اهواز
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۵۴ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۵
4
53
چرا فقط نظرات موافق رو میگذاری ؟
اصلا این شجومی حرفهاش ارزش خوندن داره؟
ناشناس
-
۰۶:۳۶ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۵
9
39
زنده باد آیت االله روحایی
ایرانی
-
۰۷:۲۷ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۵
5
51
دقت کردید سال 50 دو نیم میلیون داده خونه خریده ، پدر بنده با 5 سال کار در سال 50 حدود بیست هزار تومان نقدینگی داشت ، حقوق کارمند سال 1350 تقریباً ماهیانه 600 تومان حال تو خود بخوان حدیث ....
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۴۰ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۵
6
47
هر چی باشه الان مملکت آرامش داره ولی زمان آقای احمدی نژاد جو جامعه ملتهب بود و عامل اصلیش هم خود ایشون بود .البته ایشون یه شانس هم داشت و آن قیمت بالای نفت بود وگرنه بزرگترین اختلاسهای تاریخ ایران در زمان دولت (پاک و مبارز با فساد) اتفاق افتاد
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۴۱ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۵
4
35
با این حساب ایرانیان باید برند دستهاشون رو قطع کنند
ناشناس
United States
۰۸:۱۲ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۵
4
45
این بنده خدا حالش خوب نیست . یعنی دست 15 میلیون ایرانی بشکنه که به روحانی رای دادند ؟
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۱۴ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۷
منظورش دور بعده جانم
علی عبدلی
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۱۶ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۵
3
35
سلام/ فقط این جمله امام (ره) را به این آقا عرض کنم که فرمودند: میزان رأی مردم است.
رضا630
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۵۲ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۵
2
16
حجت السلام شجوني
انشالله خدا هدايتش كند.
خيلي مبهم صحبت كرده . اولياء خدا كاري را كه بلند نيست نمي آيد انجام بدهي و جمعي از مردم را در گرفتاري قرار دهد.
محمدعلی
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۵۴ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۵
7
25
البته منم باز به روحانی رای میدم
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۵۵ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۵
2
25
خوب خونه 2/5 میلیاردی رو بفروشه بدهیش رو بده خونه 70 متری بخره مگه همه کارمندا رشوه میگیرن که این میگه من کارمند نیستم رشوه بگیرم
دانیال گردی
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۱۸ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۵
2
19
دو و نیم میلیون ۲ سال بعد انقلاب عدد کمی نیست.
پیمان
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۹ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۵
1
19
آخر در مورد عکسهایی که پرویز ثابتی در کتابش اشاره کرده نتوانست انکار کند
آشنا
-
۱۰:۲۱ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۵
2
20
تو که قبل از انقلاب خانه ی 2500000 هزارتومانی خریده ای حتما با رژیم پهلوی همکاری داشته ای
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۸ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۵
1
15
شجونی کی هست؟
ناشناس
-
۱۰:۴۲ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۵
2
25
خدا نگذرد از کسانی که به رای مردم احترام نمی گزارند و خود را قیم مردم می دانند
ناشناس
-
۱۰:۴۴ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۵
0
13
خداوند مردم بی پرورا را هرگز نمی بخشد
آشنا
-
۱۰:۵۰ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۵
1
25
خودش در زمان شاه خانه 2500000 تومانی خریده از این آقا بپرسید این همه پول را در آن زمان از کجا آورده و اکنون می گوید محتاج 10میلیون تومان است و قشر کارمند را دزد خطاب می کند
تنالبیبساتلبیظ
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۶ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۵
1
15
کسی که دو نیم ملیون پول خانه اش درقبل از انقلاب بوده باید دید که چهقدر سرمایه دار بوده ان موقع حقوق کار مند زیرهزار ریال بوده با دونیم ملیون یک شهر رو می شد خرید اون پول بکه از کجا اورده
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۵ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۵
0
18
دعا کنیم خدا به همه کسانی که ادعای علم و سیاست دارند و برای مردم تعیین تکلیف میکنند کمی انصاف و عدالت و ذره ای منطق عطا نماید
علی
Germany
۱۱:۱۵ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۵
0
7
مزه اش حرف اخر میزند. نه تعریف اشپز
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۶ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۵
0
20
به رای ملت ایران احترام بگذار
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۷ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۵
21
3
احمدی نژاد بیا که با رفتنت به نون شب هم محتاج شدیم
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۴ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۶
خود کفايي در بنزين. 3000 تا بورسيه اي. قهر 11 روزه. گم شدن 11ميليارد نفتي بقول لاريجاني رييس مجلس . رساندن دلار از 1000تومان به3500تومان در يک روز. به تحريم بردن ملت ايران و کاغذ پاره ها. از دست دادن درياي خزر . داستان مرتضوي . پاک ترين دولت.و ....
خود کفاييي در گندم
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۸ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۵
1
20
با جیب خالی یه خونه را نمیشه اداره کرد چه برسه به یک مملکت.باز به آقای روحانی که انقدر مرد بود که این مملکت رو که 40 سال به عقب بردن باز حاضر شد رئیس جمهور بشه.زنده باد روحانی
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۵ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۵
0
20
حاج آقا منزل الان کجای تهران هست و چند متریه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۵
0
22
مرد اونه که با نفت 30 دلاری مملکت را میچرخاند .
محمدعلی
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۵
0
21
بهتر بود میگفت بشکند دست غارتگران بیت المال .زنده باد ایران و ایرانی
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۳ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۵
0
9
بندگان خدا شهرام ناظری و ژاله علو!!!!!!!!!
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۸ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۵
0
15
چقدر مردم را بیسواد فرض کرده
ناشناس
-
۱۴:۰۷ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۵
0
18
7سال قبل از انقلاب میشه سال 1350 که قیمت یک دستگاه پیکان صفر کیلومتر 1500 تومان بوده است و قیمت یک متر زمین در منطقه متوسط تهران بین 100 تا 160 تومان بوده است!!
حالا اگر قیمت یک متر زمین را در بالا شهر تهران به طور فرضی 500 تومان قبول کنیم با
2/5 میلیون تومان می شده خانه 000ر5 متری بخری !! و همان خانه 000ر5 متری الان حداقل 150میلیارد تومان می ارزد!!!!
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۸ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۵
0
15
آقا من خونه شما رو ده ميليارد تومان مي خرم در ضمن چند سال قبل از انقلاب دو ونيم ميليون تومان خيلي خيلي پول زيادي بود به طوريكه كسيكه يك ميليون تومان داشت مي گفتند ميليونر حالا ايشان اين مبلغ هنگفت را در ان زمان از كجا آورده بودند الله واعلم اقاي شجوني روي پيشنهادم فك كن
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۳ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۵
0
6
بابا همه شعار ميدهند
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۳۲ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۵
0
15
توهین به ملت کردن بی ادبی است اول ادب را بیاموز بعدا بیا صحبت کنننننننننننننننننننننننن
سيد
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۶ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۵
0
5
يك انقلابي و يك رزمنده بايد از همه انتقاد سازنده كند ولي افسوس كه آخرالزمان شده و درد دردمندان اسلام ناب را كسي متوجه نيست چرا تيتر ديشب من را چاپ نكرديد اي جماعت منافق و دورو پسند .
نصیر
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۰۳ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۵
0
10
این آقا همون بهتر که توی دید در شب پیداش بشه ، روزها را لطف کنه و آفتابی نشه!
محمود
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۱۳ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۵
1
5
قیمت پیکان سال 1350 بالای 20 هزارتومان بوده و با 1500 تومان حتی موتور سیکلت هم نمیتوانستیم بخریم . در سال 1355 پیکان جوانان از سوی ایران ناسیونال 43730 چهل و سه هزار و هفتصد و سی تومان اعلام گردیده بود و پیکان کار 33260 تومان . حالا محاسبه کنید یک کارمند در سال 55 با حقوق 1000 تومانیش با چند ماه حقوق میتوانست پیکان بخرد.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۱۱ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۶
6
3
احسنت حرف حساب که جواب نداره
جومونگ
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۱۱ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۶
4
9
زنده باد روحانى رييس جمهور منتخب ملت در دوره بعد
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۴۲ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۶
0
11
ادب مرد به ز دولت اوست....
ناامید ازتدبیر وامید
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۱ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۶
11
5
گل گفته
من خودم دستم بشکنه که به آقای روحانی رای دادم
ناشناس
United States
۱۰:۵۵ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۶
2
9
کی اول انقلاب بنز قسطی گرفته بود!
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۱۱ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۶
0
3
هفت سال قبل از انقلاب به قیمت دو میلیون و نیم خریدم !!!!!
حمید نارسایی
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۲۸ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۷
1
1
جعفر جان خسته نباشی
آشنا
-
۰۹:۰۳ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۷
1
2
تو کجا بزرگ شدی قیمت پیکان سال 1350 7هزار تومان بود
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۰۳ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۸
3
2
شجونی دیگه کیه؟
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۶ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۰
1
6
درود بر روحانی و طرفدار انش احمدی‌نژاد صدسال کشور را به عقب برگرداند
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۴۹ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۶
1
6
جناب شجونی خیلی متاسفم که یک روحنی به ملتش توهین میکندچر دست ملت شکسته باد؟؟؟مگر هر کس مخالف تو باشد باید دستش شکسته باد؟؟؟/