کد خبر: ۳۷۵۳۴۷
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۴ - ۰۲:۱۸

مدیرعامل مؤسسه فرهنگی و اطلاع‌رسانی تبیان، با اشاره به ثبت‌نام ۲۰ هزار نفر در طرح همسان‌گزینی موسسه تبیان، گفت: در برخی مواقع از ثبت‌نام افراد در این سامانه به سبب توان محدود جلوگیری می‌کنیم.

فارس: حجت‌الاسلام آقامیری مدیرعامل مؤسسه فرهنگی و اطلاع‌رسانی تبیان در مراسم رونمایی از اجرای طرح ملی همسان‌گزینی در معاونت فرهنگی قوه قضائیه، گفت: پس از ایجاد فناوری‌های جدید و دوست‌یابی افراد، ارتباط چهره به چهره زن و مرد و ایجاد سایت‌های همسریابی که با فرهنگ ما سازگار نبود، مؤسسه تبیان به درخواست کاربران خود وارد فرآیند همسان‌گزینی شد.
 
وی خاطرنشان کرد: بسیاری از این سایت‌های همسریابی غیرقانونی فعالیت می‌کردند و برای شورای فیلترینگ و پلیس فتا در حوزه سایت‌ها ایجاد مشکل می‌کردند. از طرفی قانون نیز برای برخورد با این سایت‌ها تدابیر کافی را در نظر نگرفته بود.
 
حجت‌الاسلام آقامیری ادامه داد: یکی دیگر از مشکلات این طرح حذف خانواده از روابط دختر و پسر بود، بنابراین ما با ایجاد واسطه‌هایی در معرفی دختر و پسر به یکدیگر آسیب‌های ناشی از روابط چهره به چهره دختر و پسر را کاهش دادیم؛ چراکه این‌گونه روابط مشکلات زیادی در زندگی ایجاد می‌کرد و پلیس فتا، شورای فیلترینگ، وزارت ورزش و شخص دکتر گلزاری از این طرح ما حمایت کردند.
 
وی احیای سنت ازدواج با محوریت خانواده، احیای سنت وساطت و فرهنگ‌سازی را از جمله اهداف مؤسسه تبیان در اجرای طرح همسان‌گزینی دانست و گفت: بالغ بر 20 هزار نفر در طرح همسان‌گزینی مؤسسه تبیان ثبت‌نام کرده‌اند.
 
مدیرعامل مؤسسه فرهنگی و اطلاع‌رسانی تبیان تأکید کرد: ما در برخی موارد دیگر امکان ثبت‌نام را نداریم؛ چراکه توان مشاوره و برگزاری جلسه توسط واسطه‌ها را بیش از مقدار موردنظر نداریم.
 
وی گفت: هم‌اکنون مشاوران و همکاران ما روزی 6 متقاضی را مورد بررسی قرار می‌دهند و برای پاسخ دادن به تمام درخواست‌ها شمار زیادی نیروی انسانی نیاز داریم.
 
حجت‌الاسلام آقامیری تأکید کرد: بهترین حالت در خصوص همسان‌گزینی آن است که سازمان‌ها خودشان وارد عمل شوند؛ چراکه ازدواج موضوعی اجتماعی است، نه موضوعی فردی.
 
مدیرعامل مؤسسه فرهنگی و اطلاع‌رسانی تبیان خاطرنشان کرد: اگر جریان عمومی در این رابطه در کشور ایجاد شود که بسیار به جاست، این موضوع اولویت پیدا خواهد کرد و با وام‌های قابل توجه 25 میلیونی بسیاری از مشکلات زوجین در ابتدای ازدواج مرتفع می‌شود.
 
خانم حسینی مدیر پایگاه اطلاعات طرح همسان‌گزینی در این جلسه در خصوص ثبت‌نام افراد مجرد در طرح همسان‌گزینی به تفکیک جنسیت نیز گفت: دو سوم ثبت‌نام‌کنندگان این طرح را دختران و یک سوم را پسران تشکیل می‌دهند، عمده آنها از متولدین دهه 60 هستند.
 
حسینی در پاسخ به سوالی در خصوص نتیجه ازدواج‌های ناشی از این طرح نیز گفت:‌ با توجه به اینکه این طرح از خردادماه آغاز شده است و براساس آن 190 زوج ازدواج کرده‌اند، هنوز آماری در خصوص طلاق نزد ما ثبت نشده است.
 
وی خاطرنشان کرد: در این طرح هر 6 ماه این زوجین رصد می‌شوند و چنانچه اختلافی بین آنان وجود داشته باشد، به زوج‌درمانگر برای حل اختلافات معرفی می‌‌شوند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: