کد خبر: ۳۷۶۳۰۹
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۶

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران گفت: رفتار ما با تفنگداران آمریکایی اسلامی بود. آن‌ها واقعا نمی‌دانستند که در آب‌های کشور ما هستند.

ایسنا: سردار فدوی در گفت‌وگو با بخش خبری ساعت 14 شبکه اول سیما در خصوص نوع رفتار با تفنگداران آمریکایی گفت: به دلیل این‌که رفتار ما با آن‌ها اسلامی و بر مبنای اسلام بود؛ بنابراین آن‌ها نیز نگرانی از رفتار ما نداشتند. در عین حال از همان ابتدا تصریح کردند که نمی‌دانستند در سرزمین ما به سر می‌برند.

وی ادامه داد: بررسی‌های ما از سیستم‌های شناورهای آن‌ها نیز نشان داد که حرف‌شان غیردرست نیست. در حالی‌که در آرامش بودند، رفتار مناسبی با آن‌ها شد و از غذا و امکان اسکان خوبی برخوردار بودند. بچه‌های ما ترجیح دادند از جاهایی که خودشان در آن به سر می‌برند و بهتر است، برای نگهداری از این تفنگداران آمریکایی استفاده شود.

سردار فدوی همچنین خاطر نشان کرد: آن‌ها در نهایت با قبول اشتباه توسط خود آن‌ها و همچنین توسط دیپلمات های آمریکایی و اینکه سعی می‌کنند از بروز این اتفاق جلوگیری کنند و عذرخواهی کردند مسئولین تصمیم گرفتند آن‌ها لحظاتی پیش آزاد شوندو توسط شناورهای ما به ناو آمریکایی تحویل داده شدند و اکنون در اختیار ناوهای آمریکایی هستند.

وی در پاسخ به پرسشی در خصوص علت ورود آن‌ها به آب های کشورمان گفت:‌ مسافت کویت تا بحرین مسافت زیادی است و آن‌ها عنوان کردند که از کویت به بحرین می رفتند و ظاهرا هماهنگی مناسبی بین این شناورها و ناوبر این منطقه وجود نداشته و در حال طی کردن این منطقه بودند که البته نباید با چنین شناورهایی این مسافت را طی می کردند و در این بین سیستم آن‌ها نیز مشکل پیدا کرده و ارتباطشان قطع شده و این موضوع مشخص بود.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران همچنین تاکید کرد: یکی از تفنگداران آمریکایی خانم بود که رفتار بسیار خاص تری با ایشان نشان داده شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: