کد خبر: ۳۹۲۲۲۱
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۰

مدیرکل پزشکی قانونی لرستان گفت: 40 نفر در لرستان بر اثر مسمومیت ناشی از مصرف قرص برنج سال گذشته جان خود را از دست دادند.

 به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی لرستان حمیدرضا نظیفی با بیان اینکه آمارها افزایش تلفات ناشی از مصرف قرص برنج را در سال 94نشان می‌دهند ، افزود: 18 زن و 22 مرد در لرستان سال 94 جان خود را بر اثر مصرف قرص برنج از دست دادند.
وی استفاده نادرست از قرص برنج را دارای عواقب جبران‌ناپذیری دانست و افزود: سال 93 نیز 39 نفر در لرستان شامل 16 زن و 23 مرد به علت مسمومیت ناشی از مصرف این قرص جان باختند.
نظیفی ، در زمینه تبعات منفی استفاده از قرص برنج نیز گفت: با جذب قرص برنج در بدن انسان، آنزیم‌های سلولی بلوکه شده و زمینه سمی شدن سلول‌ها در تمام سیستم بدن مهیا می‎شود.
وی با بیان اینکه پادزهری برای بی‌تاثیر کردن مسمومیت با قرص برنج وجود ندارد، عنوان کرد: مصرف قرص برنج دارای علائمی چون کم‎خونی، کاهش اشتها و وزن، شکستگی و مرگ تدریجی استخوان‎ها است.
مدیرکل پزشکی قانونی لرستان در پایان با بیان اینکه استفاده نصف قرص برنج برای یک فرد بالغ کشنده است، اظهار کرد: اختلالاتی چون اختلال نبض، کبدی و عصبی، اختلالات متابولیکی، از کارافتادگی کلیه ، افت فشار خون و بی‌هوشی از اثرات استفاده از این قرص به شمار می‎رود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: