کد خبر: ۳۹۵۷۵۴
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۲۰:۵۵

ویژه‌نامه «رمز عبور» درباره ۵ دهه فعالیت‌های تروریستی گروهک منافقین منتشر شد.

تسنیم: ویژه‌نامه «رمز عبور» با عنوان «منافقین بدون سانسور» درباره  5 دهه فعالیت‌های تروریستی گروهک منافقین منتشر شد.

در این ویژه‌نامه که با همکاری مرکز اسناد انقلاب اسلامی و آرشیو عکس روزنامه کیهان منتشر شده، تصاویر و اسناد متعددی از اقدامات تروریستی گروهک منافقین در ایران و خارج از کشور درج شده است.

این ویژه‌نامه که در سالگرد عملیات مرصاد منتشر شده در 6 فصل به بررسی 5 دهه درگیری ملت انقلابی ایران با سازمان منافقین می‌پردازد.

جدال ایدئولوژیک قبل از انقلاب،‌ فاز سیاسی در سال‌های 1357-1360 ، نبرد امنیتی، بازخوانی عملیات مرصاد، نگاه از درون به سازمان و یک فصل با عنوان «نفر اول» درباره شهید لاجوردی؛ شش فصل این ویژه نامه را تشکیل می‌دهد.

در این ویژه‌نامه علاوه بر انتشار خاطرات و یادداشت‌هایی از برخی چهره‌ها از جمله علی ربیعی، با آقایان سیدحمید روحانی،‌ مرتضی نبوی، سیدهادی خسروشاهی،‌ عزت شاهی(مطهری)، سید محمد غرضی،‌ حسینعلی نیری، سردار ناصح، محمد عطریانفر و برخی مسئولان ارشد امنیتی گفت‌وگو شده است.

رمز عبور در این شماره ضمن رونمایی از تعداد زیادی عکس و سند تاریخی و منتشر نشده درباره منافقین، پرونده‌های ویژه‌ای را هم درباره طرح ترور امام‌خمینی(ره)، فاجعه هفتم تیر، نفوذی‌های سازمان، عملیات جنگل و مصاحبه با چند تن از اعضای سابق این گروهک را منتشر کرده است.

مقامات ارشد اطلاعات سپاه در سال‌های 1359-1363 برای اولین بار به میز گفت‌وگو آمده‌اند و فرمانده عملیات شهری و مسئول تعقیب و مراقبت اطلاعات سپاه تهران به شرح ضربه به مرکزیت سازمان مجاهدین خلق می‌پردازد.

در این ویژه‌نامه برای نخستین بار خاطرات شهید لاجوردی از دوران حضور در زندان رژیم پهلوی و خاطرات محسن رضایی از نبرد اطلاعات سپاه با گروهک منافقین منتشر شده است.

مصاحبه‌ منتشر نشده از بهزاد نبوی و فصل ضمیمه پایان‌نامه خسرو تهرانی با موضوع بررسی تاریخچه سازمان مجاهدین خلق در دهه اول حیاتش از جمله مطالب خواندنی این شماره رمز عبور است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: