کد خبر: ۳۹۹۹۰۶
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۳۹۵ - ۲۱:۱۵

برخی وزرا و مسئولان دولتی در طول این مدت که بر سر کار بودند،نامهربانی ها فراوانی به آیت الله هاشمی کرده اند ولی از آنجایی که بنابر اعلام خودش، منافع ملی را بر منافع شخصی ممتاز می بیند، چشم بر این اقدامات اعضای کابینه بسته است و سعی دارد تا سال 1400 به اهدافی که دوران احمدی نژاد در آن وقفه انداخت برسد.

نامه نیوز: جابه جایی های عظیم در تاریخ سیاسی ایران همواره مدیون تلاش های افرادی بوده است که نقش و تاثیرگذاری فراوانی در عرصه سیاست داشته اند. چه آنهایی که گاه از آبرو و جایگاه خود هزینه کرده اند و چه کسانیکه حتی زندگی و خانواده خود را برای بهبود اوضاع این کشور فدا کردند. 

از سویی نیز درایت و تدبیر برخی بزرگان نظام همواره برای ایجاد این تغییرات بزرگ در کشور جایگاه والایی داشته است. تا جاییکه همگان در انتخابات سال 92 و 94 مشاهده کردند که چگونه،آینده نگری آیت الله هاشمی رفسنجانی سبب کنار زدن تفکر و جماعتی از عرصه قدرت شد که نیت داشتند تا سال 1400 سکان هدایت دولت های ایران را در اختیار داشته باشند. 

امروز نیز به نظر می رسد آیت الله هاشمی رفسنجانی کمر همت بسته است تا برای بار دوم روحانی را به کرسی ریاست جمهوری برساند. فعالیتی زودهنگام اما سر وقت که می توان گفت از دیدار با آیت الله جوادی آملی، آغاز شد. البته شاید این دیدار را برخی در راستای روند معمول دید و بازدید بزرگان نظام قرار دهند اما انتشار سخنانی منتشر نشده در مورد انتخابات و نوید دو دوره ای شدن ریاست جمهوری روحانی، شائبه انتخاباتی بودن این گفت وگوها را به میان می کشد.

آغاز تبلیغات برای روحانی!

سایت هاشمی روز گذشته در اقدامی ،اظهارات رییس مجمع در اجلاس آموزش و پرورش را منتشر کرد و نوشت:«آیت الله از دلایل خود برای تداوم دولت روحانی تا سال 1400 می گوید. در ادامه آمده است:«اگر می بینید آلمان و ژاپن این روزها هنوز محکمترین اقتصاد دنیا را دارند اینها بعد از جنگ جهانی دوم و محروم و ممنوع شدن از اینکه که نیروی نظامی داشته باشند خوب نیروهای نظامی بیشترین خرج های را در کشورهای در حال جنگ می بردند، پول هایشان آزاد شد و رفت دنبال کارهای علمی تا اقتصادی علمی و دانش بنیان برای خودشان درست کردند، این راه الان باز شده در ایران، شما معلمان شما مدیران شما دلسوزان کشور و مربیان باید وارد این فضا بشوید مطمئنم که دوره دوم دولت آقای روحانی می تواند ما را به آنجا برساند. بسیاری از این سم پاشی ها، اهانت ها، هوچی گری هایی که می شود برای این است که کشور به آنجا نرسد و این کار خطرناک است. همه ما باید دست به دست هم دهیم فرقی نمی کند، اصولگرا و اصلاح طلب و معتدل و همه اینها بالاخره بچه های این انقلابند، اینها همه فرزندان امام اند، فرزندان رهبری هستند. هدفشان هم اعتلای کشور و ملت و سعادت مردم باید باشد. سر دعواهایی که داریم اختلافات سیاسی که دارند که نباید منافع کشور قربانی بشود، نباید آینده نظام زیر سوال برود و اینجوری در بیاید که دارید می بینید. همین الان ما یه آلودگی هایی داریم می بینیم این هم یکی از بحث هایی است که می خواستم با شما داشته باشم که باید خیلی مواظب باشید، در کشورهای منطقه ببینید همه جا آلوده هستند به تروریست وجنگ و خونریزی و ناامنی. اما این ایران در این جهنمی که اطراف ما الان داره شکل می گیرد مردمش می توانند امن زندگی بکنند واقعا اگر تحریم ها نبود امروز در نقطه اوج پیشرفت و توسعه بودیم منتها آن 7 -8 سال تحریم خیلی صدمه زد گرچه بعضی این تحریم ها را نعمت خدا محسوب می کنند، البته برای گول زدن مردم، چه نعمتی دارد تحریم؟»این بیانات آیت الله به نوعی تبلیغات زودهنگام برای روحانی محسوب می شود ولی شکی در صحت آن سخنان نیست.

مرجع همراه آیت الله

از سوی دیگر به دلیل اینکه آیت الله جوادی آملی در سال های گذشته و به ویژه انتخابات مختلف ریاست جمهوری نشان داده با آیت الله هاشمی هم نظر است و از آنجایی که ایشان از نفوذ و کاریزمای بالایی در میان اهالی حوزه و و روحانیت برخوردار است، پدر معنوی دولت اعتدال سعی دارد وی را برای ماندن در کنار روحانی تا سال 1400 راضی کند.

عطوفت در برابر نامهربانی

ناگفته نماند،برخی وزرا و مسئولان دولتی در طول این مدت که بر سر کار بودند،نامهربانی های فراوانی به آیت الله هاشمی کرده اند ولی از آنجایی که بنابر اعلام خودش، منافع ملی را بر منافع شخصی ممتاز می بیند، چشم بر این اقدامات اعضای کابینه بسته است و سعی دارد تا سال 1400 به اهدافی که دوران احمدی نژاد در آن وقفه انداخت برسد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: