کد خبر: ۴۰۵۰۰۹
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۵ - ۱۹:۰۰
نماینده عیسی قاسم در ایران:

نماینده رهبر نهضت اسلامی بحرین در ایران از پیوستن قریب الوقوع بحرین به محور مقاومت خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری شفاف؛ شیخ عبدالله الدقاق نماینده آیت الله شیخ عیسی احمد قاسم رهبر نهضت اسلامی بحرین در ایران در گفتگویی گفت: محور مقاومت و باز دارنده ای از سوریه و حزب الله و یمن و عراق تشکیل شده و به زودی بحرین نیز به این محور بزرگ خواهد پیوست.

وی در حاشیه نهمین نشست شورای عالی مجمع جهانی بیداری اسلامی گفت: محور مقاومت خاری در خاورمیانه جدید است که کاندولیزا رایس در سال 2006 در لبنان از آن خبر داده بود.

الدقاق در ادامه این گفتگو تصریح کرد: برگزاری این نشست در این اوضاع حساس و در بغداد نشان می‌‌دهد که مسلمانان با هم متحد هستند و ضربه ای سخت به اسرائیل و آمریکا و مزدورانشان در منطقه وارد خواهند کرد.

نماینده آیت الله قاسم در ایران گفت که نشست شورای عالی بیداری اسلامی در بغداد در شرایطی حساس و مهم که عراق و جهان اسلام در آن به سر می برد آغاز شده است. همچنین این نشست در حالی برگزار شده است که نبرد آزادسازی موصل آغاز شده و ما فروپاشی داعش و فرار بسیاری از سرکرده‌های این گروه تروریستی را دیدیم.

وی تاکید کرد که این نشست در سایه حوادث در موصل و حلب و یمن و لیبی و جهان اسلام و جهان عرب برگزار شده است.

نماینده شیخ عیسی قاسم در ایران با بیان اینکه درگیری آمریکا و روسیه به تجزیه منطقه می‌انجامد افزود: در این نشست گروهی از مسلمانان شیعه و اهل تسنن و آزادگان جهان شرکت کرده اند و هدف از آن برگزاری آن برانگیختن روحیه مقاومت و تقویت خط بازدارندگی در برابر سلطه‌طلبی آمریکا و اسرئیل است.

وی افزود: زمانی که اسرائیل با حمایت آمریکا بر منطقه  سلطه می‌یافت به سر رسیده است، مسلمانان جهان به پا خاسته‌اند و محور مقاومت تشکیل شده است.

صبح امروز شنبه نهمین نشست شورای عالی مجمع جهانی بیداری اسلام در بغداد آغاز به کار کرد.

علی‌اکبر ولایتی دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی روز پنجشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک با سید عمار حکیم رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق جزئیات برگزاری اجلاس شورای عالی مجمع جهانی بیداری اسلامی را تشریح کرد.

علمای اسلامی از 22 کشور جهان در اجلاس بغداد شرکت می‌کنند که اکثریت آنها از اهل سنت هستند و بقیه از شیعیان و فرق دیگر کشورهای اسلامی هستند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: