کد خبر: ۴۰۶۰۶۳
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۱

تماشای یک رویداد ورزشی مهم در طول تاریخ هزاران یورو هزینه روی دست تماشاگران گذاشته است.

به‌ گزارش ‌شفاف ‌و ‌به نقل از مارکا، در سال 2013 یک هوادار برای تماشای اولین قهرمانی اندی ماری در تنیس ویمبلدون 65 هزار دلار هزینه کرد که رکوردی در میان سایت‌های فروش بلیت آنلاین محسوب می‌شد. تعیین قیمت بلیت‌ها کار آسانی نیست چون هنگام درخواست مبلغ آن مشخص است اما هنگام پرداخت، قیمتش تفاوت زیادی پیدا می‌کند. در ادامه به  10 بلیت گرانی که در مسابقات ورزشی فروخته شده است، اشاره می‌شود (این بلیت‌ها شامل جایگاه‌های اختصاصی نمی‌شوند.)

فینال جام جهانی 2014

هواداران برای تماشای دیدار نهایی جام جهانی 2014 برزیل بین دو تیم آرژانتین و آلمان بیش از سه هزار یورو (3.050 یورو) هزینه کردند.

افتتاحیه  المپیک 2012 لندن

حضور در افتتاحیه  المپیک یکی از رویاهای دوست داران این مسابقات است. رکورد بلیت افتتاحیه متعلق به المپیک لندن است. گران‌ترین بلیت فروخته شده سه هزار و 640 یورو بود.

مسترز گلف

سیستم فروش بلیت بازی‌های مسترز گلف خیلی از هواداران را از خرید بلیت محروم می‌کند. همچنین قیمت بلیت‌ها نامشخص است. گاهی اوقات هزینه بلیت برای تمام بازی‌ها از مرز 10 هزار دلار نیز می گذرد. در سال 2013 گران‌ترین بلیت، چهار هزار و 83 یورو خریده شد.

فینال لیگ قهرمانان اروپا 2016

رئال‌ مادرید و اتلتیکومادرید آخرین فینال لیگ قهرمانان اروپا را برگزار کردند اما گران‌ترین بلیت توسط یک بریتانیایی در سایت اسپانیایی Tiketbis با ارزش 12 هزار دلار خریده شد.

سوپربول 2016

فینال فوتبال آمریکایی در سال 2016 بین دو تیم برونکاس و پانترز برگزار شد که میانگین قیمت بلیت‌ها چهار هزار یورو بود اما یک سایت فروش اینترنتی بلیتی به ارزش 18 هزار و 650 یورو فروخت.

دیدار بوکس می‌ودر و آلوارس 2013

برای تماشای دیدار بوکس فلوید می‌ودر وکانلو آلوارس در سال 2013، یک تماشاگر 28 هزار و 100 یورو هزینه کرد. می‌ودر تنها ورزشکاری است که دو بار در این فهرست قرار گرفته است.

دیدار بوکس می‌ودر و پاکیائو 2015

برای تماشای دیدار  می‌ودر و مانی پاکیائو که به جنگ قرن معروف است، بلیتی به ارزش 30 هزار یورو درخواست کردند اما گران‌ترین بلیت به قیمت 40 هزار یورو فروخته شد.

دیدار تیم‌های بسکتبال گلدن استیت وریرز و کلیولند کاوالیرز  2015 

هفتمین بازی فینال لیگ NBA در سال 2015 یکی از گران‌ترین بازی‌های تاریخ این رقابت‌ها بود. برای تماشای این بازی هواداری 44 هزار و 500 یورو هزینه کرد.

فینال NBA سال 2010

رقابت بین دو تیم بوستون سلتیکس و لس آنجلس لیکرز یکی از گران‌ترین بازی‌های تاریخ NBA به حساب می‌آید. هواداران برای تماشای این دیدار هزینه گزافی پرداخت کردند. گران‌ترین بلیت 52 هزار و 700 یورو فروخته شد.

فینال ویمبلدون 2013

بیش از نیم قرن زمان برد تا بریتانیایی ها شاهد قهرمانی یکی از هموطنان خود در مسابقات ویمبلدون باشند. به همین خاطر به نظر می‌رسد برای تماشای قهرمانی ماری که برابر نواک جوکوویچ به دست آمد، هزینه کمی صرف کردند. گران‌ترین بلیت فروخته شده 59 هزار یورو بود.

منبع: ایسنا

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: