کد خبر: ۴۰۶۶۲
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۸۹ - ۱۵:۵۶

در سالگرد درگذشت جهان پهلوان تختی تحت فشار قرار دادن کفاشیان برای کناره گیری از پست مهم هیئت اجرایی AFC رخدادی مغایر بااخلاق و روح ورزش است و از نگاه سیاسی مسئولان نسبت به ورزش حکایت دارد.

شفاف : عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال با بیان اینکه مخالف کناره‌گیری کفاشیان از حضور در انتخابات هیئت اجرایی AFC بوده است، این کناره گیری را کاملا تحمیلی خواند و گفت: تا زمانی که نگاه سیاسی بر ورزش کشور حاکم است به جایی نخواهیم رسید.

ناصر شفق در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: ورزش عرصه خصایص و سجایای اخلاقی و روحیات جوانمردی است و با سیاسی کاری سنخیتی ندارد، چراکه نگاه سیاسی در تعارض با اهداف و آرمان‌های متعالی ورزش است.

شفق تصریح کرد: در سالگرد درگذشت جهان پهلوان تختی که سمبل خصلت‌های نیکوی انسانی و سجایای اخلاقی است و این روز باید نماد و سمبل آیین و منش تختی‌ها باشد تحت فشار قرار دادن کفاشیان برای کناره گیری از پست مهم هیئت اجرایی AFC رخدادی مغایر بااخلاق و روح ورزش است و از نگاه سیاسی مسئولان نسبت به ورزش حکایت دارد.

وی یادآور شد: حضور کفاشیان در پست هیئت اجرایی فوتبال آسیا می توانست دستاوردهای مهمی برای فوتبال کشور داشته باشد و حداقل اینکه فوتبال ایران در تصمیم سازی‌های قاره‌ای کشوری تاثیرگذار باشد ولی در تنگنا قراردادن ایشان برای کناره گیری از این پست با این استدلال که شانس خودمان را برای انتخاب شدن افزایش دهیم زیبنده ورزش ایران و روحیات پهلوانی در آن نبوده و نیست و امیدوارم با درایت و روشن بینی حداقل از تبعات این تصمیم نسجیده جلوگیری شود.

عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال با تاکید بر اینکه "پیش از این هم برخی سیاسیون مانع از صعود تیم ملی به جام جهانی شدند تا فرصتی طلایی برای فوتبال کشور و شور و نشاط ملی در جامعه جوان ایران از دست برود"، اظهار داشت: متاسفانه برخی بی تدبیری‌ها و سوء مدیریت‌ها مانع از حضور فوتبال ایران در آوردگاه جام جهانی شد و با وجود استعدادهای درخشان و مربیان بادانشی که فوتبال ایران را جلوتر از بسیاری کشورهای جهان قرار داده در حسرت این حضور ماندیم .

شفق خود را از موافقان طرح ایجاد وزارت ورزش و جوانان خواند و گفت: موافق تشکیل وزارت ورزش  و جوانان هستم چرا که با تشکیل این وزارتخانه دیگر سلایق شخصی و نگاه فردی در ورزش از بین می رود و نظارت و بازرسی‌ها در ورزش افزایش می باید. با تشکیل وزارت ورزش نه تنها موجبات برنامه محور و نظام مند شدن ورزش فراهم می آید بلکه راه بر هرگونه تصمیمات شخصی و نگاه فردی بر مجموعه جامعه ورزش از بین می رود و نقش مجلس به عنوان یک نهاد نظارتی بر عرصه ورزش افزایش می یابد.

وی با بیان اینکه در انتخابات اخیر AFC کفاشیان مظلوم واقع شد چرا که برخلاف میل جامعه فوتبال تن به استعفای تحمیلی و تحت فشار داده است، عنوان کرد: متاسفانه کفاشیان را در منگنه گذاشتند تا خودشان در آسیا پست بگیرند. بنده با این تصمیم آقای کفاشیان مخالف بودم و تصور می کنم اگر نظر تک تک اعضای هیئت رئیسه را هم جویا شوید همین عقیده را داشته باشند. فوتبال ما با این بی تدبیری کرسی را از دست داد که شاید سال‌ها باید برای بدست آوردن آن تلاش کنیم.

شفق تاکید کرد: با وجود این نامهربانی نسبت به شخص آقای کفاشیان، ایشان را فردی دلسوز و صادق می دانم که در سال‌های اخیر بطور تمام وقت در خدمت فوتبال کشور بوده است. به همین جهت هیئت رئیسه حمایت قاطع خود را از آقای کفاشیان اعلام می دارد و با تمام توان از این مدیر لایق ورزش کشور حمایت می کند و اذعان داریم که ایشان در انتخابات اخیر مظلوم واقع شدند.

عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال در پایان تصریح کرد: باوجود تلاش همه جانبه و دلسوزانه مدیران سیاسی به دلیل عدم استفاده از نظرات کارشناسی بعضا تصمیماتی در ورزش کشور اتخاذ که می شود که علیرغم صادقانه بودن تنها به پسرفت ورزش کمک می کند و باعث شده کرسی‌های بین المللی را در سطح قاره از دست بدهیم. قطعا ادامه این روند به صلاح ورزش کشور نخواهد بود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: