کد خبر: ۴۰۷۸۹۳
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۵

سفر کردن با کشتی یکی از روش‌های خاص گردشگری است که معمولا اکثر مسافران آن را نادیده می‌گیرند. وقتی که هواپیما می‌تواند تنها در چند ساعت مسافت چند صد کیلومتری را طی کند، برای چه هدفی باید سوار کشتی شد

به گزارش شفاف سفر کردن با کشتی یکی از روش‌های خاص گردشگری است که معمولا اکثر مسافران آن را نادیده می‌گیرند. وقتی که هواپیما می‌تواند تنها در چند ساعت مسافت چند صد کیلومتری را طی کند، برای چه هدفی باید سوار کشتی شد؟ در اینجا می‌خواهیم ۱۰ کشتی تفریحی جذاب و خاص را معرفی کنیم که نظر شما را در این مورد عوض خواهد کرد.

۱.کشتی تفریحی Royal Caribbean’s Ovation of the Seas

این کشتی که در سال ۲۰۱۶ راه‌اندازی شده، بزرگترین و پیشرفته‌ترین کشتی موجود برای سیاحت در آب‌های استرالیا است که ۴۱۸۰ نفر ظرفیت دارد.

ویژگی‌ها: شبیه‌ساز چتربازی و موج‌سواری، کپسول تماشای منظره North Star، سرسرای تفریحی باشکوه، ۲۱ رستوران و کافه، بالکن مجازی، کابین‌های خانوادگی.این کشتی ۶ دسامبر تا ۲۰ فوریه ۲۰۱۷ از سیدنی به سنگاپور می‌رود و۷ دسامبر ۲۰۱۷ تا ۲۶ مارس ۲۰۱۸ دوباره به سیدنی بازمی‌گردد.

۲. کشتی Viking Ocean Cruises’ Viking Sun

جدیدترین کشتی شرکت کشتیرانی Viking Ocean Cruises در دسامبر ۲۰۱۷ از میامی به استرالیا و نیوزلند می‌رود. این ناوگان دریایی با ظرفیت ۹۳۰ مسافر برای کسانی که گردشگری فرهنگی برایشان اولویت دارد، طراحی شده است.ویژگی‌ها: دکور اسکاندیناویایی معاصر، گشت‌وگذار در ساحل، هزینه‌ی اضافی برای آب و غذا ندارد.کشتی‌های این کشتی‌رانی در مدیترانه، بالتیک، کارائیب و شمال اروپا حرکت می‌کنند.

۳.کشتی Carnival Cruise Line’s Carnival Vista

این کشتی که جدیدترین کشتی ناوگان بزرگ ۲۵ تایی کمپانی Carnival Cruise Line است، دارای بزرگترین فضای استراحت و غذا خوردن در فضای آزاد است. ساخت کشتی خواهرش، Carnival Horizon، برای مارس ۲۰۱۸ برنامه‌ریزی شده است.

ویژگی‌ها: بازی‌ها و سرسره‌های آبی، اولین تئاتر IMAX روی دریا، مناسب برای خانواده

به مدت ۶ تا ۸ شب در دریای کارائیب از میامی حرکت می‌کند.

۴. کشتی Scenic’s Scenic Eclipse

این کشتی لوکس با ظرفیت ۲۲۸ مسافر از قطب شمال، قطب جنوب، مدیترانه و شمال اروپا عبور می‌کند.

ویژگی‌ها: دو هلیکوپتر روی عرشه، زیردریایی ۷ نفره، کایاک، دوچرخه‌های الکتریکی، استخر مسقف و فضای باز، آب معدنی، ۶ سالن غذاخوری، کابین‌های تمام بالکن، امکانات رایگان عبارتند از: اینترنت، خشک‌شویی و سلف سرویس.

این کشتی سفر دریایی خود را از استانبول به ونیز در ۳۱ آگوست ۲۰۱۸ آغاز می‌کند.

۵.کشتی Norwegian Cruise Line’s Norwegian Jewel

هنگامی که این کشتی در سال ۲۰۱۷ به استرالیا برسد، اولین بار خواهد بود که خطوط کشتیرانی NCL کشتی‌ای را برای یک فصل کامل کشتیرانی به اقیانوس می‌فرستد.

ویژگی‌ها: ۲۳۷۶ نفر ظرفیت، عبور از مکزیکن ریورا، استرالیا و آسیا، بیش از ۱۶ کافه، ۱۵ سالن غذاخوری، ۲ استخر شنا و «کشتی داخل کشتی» ویژه.

این کشتی ۱۵ سفر دریایی اطراف نیوزلند و استرالیا در از ۱۲ نوامبر ۲۰۱۷ تا ۲۰ فوریه ۲۰۱۸ را پیشنهاد می‌دهد.

۶.کشتی P&O Cruises’ Pacific Explorer

این کشتی با ظرفیت ۱۹۹۸ بزرگترین کشتی موجود در تمام خطوط دریانوردی استرالیا تا به امروز است.

ویژگی‌ها: ۲ سرسره آبی، پارک آبی، طراحی مشابه با کشتی‌های Pacific Aria و Eden.

پاسیفیک اکسپلورر از سیدنی شروع به سمت جزایر اقیانوس آرام حرکت می‌کند. زمان سفر بین ۳ تا ۱۲ روز متغیر است.

۷.کشتی Ponant’s L’Austral

در جولای ۲۰۱۷ برای اولین بار این کشتی ۲۶۴ نفره از کیمبرلی عبور خواهد کرد. کمپانی پونانت اکنون در حال ساخت ۴ کشتی اکتشافی جدید است که در آن‌ها برای اولین در جهان کافه‌های مشرف به منظره زیر دریا تعبیه خواهد شد. ۲ کشتی از ۴ کشتی در سال ۲۰۱۸ آماده دریانوردی خواهند بود.

ویژگی‌ها: طراحی داخلی مدرن و شیک، ۹۰ درصد اتاق‌ها بالکن مخصوص دارند، استخر، آب معدنی، کافه، ۳ سالن غذاخوری، کتابخانه، تئاتر.

این کشتی به مدت ۱۰ شیب خط سفر کیمبرلی را بین جولای و سپتامبر درمی‌نوردد.

۸. کشتی MSC Cruises’ MSC Meraviglia

این کشتی که در مدیترانه دریانوردی می‌کند و تعداد بیشتری مسافر (۵۷۰۰) نسبت به هر کشتی‌ای که در اروپا تا به حال ساخته شده را با خود حمل می‌کند.

ویژگی‌ها: سیرک، بزرگترین باشگاه دریایی خصوصی ناوگان کشتیرانی، کابین‌های قابل ارتباط به منظور آسایش خانواده‌ها.

این کشتی در خط سفر مدیترانه بین ۱ تا ۸ شب دریانوردی می‌کند.

۹.کشتی Crystal Cruises’ Crystal Esprit

این کشتی ۶۲ نفره که از سیشل، پنین سولا عربی و آدریاتیک عبور می‌کند، طلایه‌دار جدیدترین کشتی ماجراجویی کریستال است، یعنی کشتی Crystal Endeavor که آگوست ۲۰۱۸ آماده به کار خواهد شد.

ویژگی‌ها: زیردریایی با ظرفیت ۳ سرنشین، ۴ انتخاب متفاوت برای غذا خوردن، ۲ کافه

کریستال اسپریت از دسامبر  تا ژانویه ۲۰۱۶ دبی را ترک می‌کند و سپس در مارس به سیشل بازمی‌گردد.

۱۰. کشتی Seabourn’s Seabourn Encore
 

نکور جوان‌ترین و لوکس‌ترین کشتی موجود برای لذت بردن از آب‌های اطراف است.

ویژگی‌ها: این کشتی ۶۰۴ نفره اندکی از ۳ نسخه‌ی مشابه‌اش بزرگتر است؛ یک عرشه اضافی دارد و سوییت‌هایش دارای بالکن هستند، همچنین دارای تفریحگاه ‌‌‌آبی در انتهای کشتی و تعدادی رستوران است.

بعد از کریسمس ۲۰۱۷ در سنگاپور  سیبورن انکور برای چندین سفر دریایی به سمت استرالیا حرکت می‌کند و در اواخر ۲۰۱۷ برای فصلی دیگر باز می‌گردد.

منبع : کجارو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: