کد خبر: ۴۱۲۰۴۹
تاریخ انتشار: ۰۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۸:۰۱

سخنگوی وزارت امور خارجه جناحی و سیاسی کردن مسائل ملی را خلاف مصالح کلی کشور و امنیت ملی برشمرد و اظهار داشت: نقل قول مطالب صحیح از جلسات محرمانه هم بر خلاف مصالح و امنیت ملی کشور است؛ حال آنکه نقل قول های نادرست ،صد درصد خلاف اخلاق و مصالح کشور و نظام تلقی می شود.

به گزارش شفاف، سخنگوی وزارت امور خارجه جناحی و سیاسی کردن مسائل ملی را خلاف مصالح کلی کشور و امنیت ملی برشمرد و اظهار داشت: نقل قول مطالب صحیح از جلسات محرمانه هم بر خلاف مصالح و امنیت ملی کشور است؛ حال آنکه نقل قول های نادرست ،صد درصد خلاف اخلاق و مصالح کشور و نظام تلقی می شود.
 
بدنبال انتشار مصاحبه آقای کریمی قدوسی با برخی خبرگزاری ها و توزیع متنی میان رسانه های کشور و انتساب سخنانی به وزیر  امور خارجه در جلسه مشترک شورای معاونین وزارت امور خارجه با اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، در شامگاه دوشنبه مورخ ۲۸ آذر ماه،  بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن رد اظهارات آقای کریمی قدوسی نماینده محترم ‌مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نامبرده از قضا در آن جلسه حضور نداشتند و نقل قول ایشان از سخنان وزیر امور خارجه کاملا نادرست، مخدوش و گزینشی است و به منظور بهر ه برداری های خاص تحریر و تنظیم شده است.
 
نماینده مردم مشهد در مجلس بخشی از صحبت‌های منتسب به وزیر امور خارجه در جلسه محرمانه کمیسیون امنیت ملی مجلس را منتشر کرد.
 
طی هفته جاری محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه برای توضیح موضوعاتی حول محور برجام در جلسه کمیسیون امنیت حضور پیدا کرده بود و پس از آن جلسه حتی سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی در مورد بیان جزئیات آن خودداری کرد و بیان داشت که اظهارات ظریف در جلسه محرمانه بوده است.

این در حالیست که امروز در حاشیه جلسه علنی مجلس، جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد بخشی از اظهارات منتسب به ظریف در کمیسیون امنیت ملی را در برگه های چاپ شده در اختیار برخی از خبرنگاران قرار داد.

نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز علی رغم اصرار خبرنگاران پارلمانی برای موضع گیری درباره مطالب منتشر شده از سوی کریمی قدوسی خودداری کرد و گفت که پیش از این به عنوان سخنگوی کمیسیون گزارش جلسه را منعکس کرده است.
 
انتشار اظهارات منتسب به ظریف در کمیسیون امنیت غیرمسئولانه و کذب محض است
 
یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس انتشار اظهارات منتسب به وزارت امور خارجه در جلسه کمیسیون امنیت را غیرمسئولانه و غیراخلاقی عنوان کرد و گفت آنچه به نقل از محمدجواد ظریف مطرح شده کذب محض است.

علیرضا رحیمی در حاشیه جلسه علنی بعدازظهر امروز (چهارشنبه) در جمع خبرنگاران، ‌اظهار کرد: جلسه دو روز گذشته کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با حضور وزیر امور خارجه، معاونین، قائم مقام و سخنگوی این وزارتخانه و در راستای جلسات منظم دو ماه یک‌بار کمیسیون با وزارت امور خارجه برگزار شد که این بار مجلس میزبان بود و مطالب زیادی درباره مسائل مختلف از جمله آخرین وضعیت برجام، وضعیت سوریه و تعامل کمیسیون امنیت با وزارت امور خارجه مطرح شد.

وی افزود: علیرغم اینکه این جلسه جزو جلسات منظم بود اما کاملاً محرمانه بود و آقای دکتر ظریف تأکید داشت مطالبی که مطرح می‌کنم برای آگاهی بخشی اعضای کمیسیون است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به انتشار اظهارات منتسب به وزیر امور خارجه از سوی یکی از اعضای کمیسیون امنیت، خاطرنشان کرد: اولاً کمیسیون سخنگو دارد و ایشان گزارش جلسات را مطرح می‌کند. کما اینکه گزارش این جلسه را نیز سخنگو به رسانه‌ها داده و خلاصه آن از طریق سیما به اطلاع مردم رسیه است و اینکه یکی از اعضای کمیسیون که در جلسه حضور نداشته بخواهد نقل قول غیرمسئولانه‌ای از جلسه داشته باشد غیراخلاقی و خلاف پروتکل کمیسیون است زیرا وقتی کمیسیون سخنگو و رئیس دارد جایی برای اظهار نظر اعضا باقی نخواهد ماند.

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: اظهارات غیرمسئولانه در مورد صحبت‌های آقای ظریف اجحاف به وزیر و همچنین کمیسیون است و یک اقدام غیراخلاقی و غیرحرفه‌ای است زیرا آنچه به نقل از آقای دکتر ظریف مطرح شده کذب محض است و مطلقاً در کمیسیون مطرح نشده است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در پایان تصریح کرد: آقای ظریف در جلسه روز دوشنبه کمیسیون امنیت گزارشی از روند اقدامات خود در برجام را ارائه کرد. ایشان آنقدر شهامت و بزرگی دارد که نه تنها با مسئولین بلکه با مردم درباره محدودیت‌ها و شرایط موجود صحبت کند و شهامت و صداقت ایشان در برخورد با مردم و مسئولین مثال زدنی است. 

منبع: میزان
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: