کد خبر: ۴۱۴۰۵۹
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۸
وزیر بهداشت:

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: سازمان تأمین اجتماعی به وظیفه خود عمل نمی کند.

به گزارش شفاف؛ سید حسن قاضی زاده هاشمی در مراسم افتتاح 3 بخش درمانی در بیمارستان لقمان تهران افزود: سازمان تأمین اجتماعی به وظیفه خود عمل نمی کنداین بیمارستان میراث گذشتگان است و تلاش های زیادی در این مسیر شده است.
 
وی گفت: پس از انقلاب به علت اینکه بیمارستان مجهز در تهران کمتر ساخته شده است بنابراین نتوانستیم شهد شیرین طرح تحول سلامت در سایر نقاط کشور را به مردم تهران بچشانیم.
 
وی افزود: این طرح 2 بخش مهم داشت یکی کاهش پرداخت از جیب مردم و دیگری عدالت دسترسی به خدمات درمانی و بهداشتی  که تمام سعی ما رسیدن به این دو هدف بوده است.
 
وزیر بهداشت با اشاره به اینکه دعا کنیم حمایت مجالس و دولت های بعدی از این طرح ادامه پیدا کند افزود: هفته قبل وزیر رفاه گفتند مشکل از طرح  نیست بلکه مشکل از اجراست که ما خوشحال  هستیم که این موضوع  مطرح شد.
 
قاضی زاده هاشمی گفت: سازمان تأمین اجتماعی به وظیفه خود عمل نمی کند به رغم اینکه مردم به موقع حق بیمه خود را پرداخت می کنند که امیدواریم با پیگیری رئیس جمهور این مشکل برطرف شود.
 
وزیر بهداشت افزود: در اغلب شهرهای بزرگ پزشکان از بهمن یا آذر پارسال حقوق نگرفته اند و این رفتار با هیچ قشری نمی شود.
 
وی گفت: پول ما جایی دیگر است و اجرا بر عهده وزارت بهداشت است به بهانه ای که ارائه کننده خدمت و خریدار خدمت نباید یک جا باشد وحالا این کوه مشکلات ایجاد شده است.
 
وزیر با بیان این که از صحبت هایی که در مجلس در مورد دو شغله بودن پزشکان شد ناراحت هستیم افزود: با این سبک مدیریت پرسنل درمانی اعم از پزشک تا پرستار و غیره وقتی پولش را  از بخش دولتی نمی گیرند مجبور می شوند که  در بخش خصوصی هم کار کنند تا امرار معاش کنند.
 
قاضی زاده هاشمی افزود: در هیچ جای دنیا قانونی نیست که پزشک فقط در یک بخش دولتی یا خصوصی کار کند بلکه قانون باید به گونه ای نوشته شود که قابل اجرا باشد.
 
در پایان این مراسم از خیر سلامت آقای صادقی که در تجهیز این 3 بخش در بیمارستان لقمان مشارکت داشته اند قدردانی شد.
 
منبع: عصرایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: