کد خبر: ۴۱۸۶۱۸
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۸:۳۴
دیگر می‌توانیم به حجم انبوهی از داده ها دسترسی داشته و آنها را دست‌کاری و مدیریت کنیم
مطابق آمار منتشره اکنون، تعداد خانم‌هایی که در رشته‌های علوم کامپیوتری تحصیل می‌کنند نسبت به سال ۱۹۸۰، بسیار کاهش یافته است. با این وجود، با حرکت از داده‌های بزرگ به سمت علوم داده‌ها، درهای موفقیت بیشتری به روی زنان باز خواهد شد.
به گزارش شفاف؛ در حال حاضر، حدود ۴۰%خانم‌های جامعه، فارغ‌التحصیل رشته آمار هستند و این شاخص بسیار مناسبی در خصوص علاقه خانم‌ها به علوم داده‌هاست.
همانطور که در کنار بیشتر فناوری‌ها مشاهده می‌شود، کد کاربری را از خود کاربر و برای استفاده در شرایط کسب‌و کار استخراج می‌کنند. خانم‌ها دیگر در بازی علوم داده‌ها، نیازی به برنامه‌نویسی تخصصی ندارند.
اکنون مباحث فراوانی در خصوص حضور کم‌رنگ خانم‌ها در فناوری به ویژه در طول ده سال گذشته وجود داشته است، اما به نظر کارشناسان راه‌حل این تنها نیست که صرفاً خانم‌ها را در برنامه‌های دانشگاهی ثبت‌نام کنند و وارد مباحث آکادمیک شوند.
بهترین روش، به کارگیری علوم داده‌ها در صنایع مختلف است که علاقه فراوانی به آن در میان زنان به چشم می‌خورد.
 
 
علم داده‌ها: موجی جذاب برای مشارکت بیشتر زنان 
 
همچنین به عقیده صاحبنظران، با اینکه دانش داده‌ها فرصت‌های شغلی بسیاری پیشِ روی خانم‌ها قرار می‌دهد، اما بهتر است در مورد فرصت‌هایی صحبت کنیم که نشان‌دهنده تأثیرگذاری خانم‌ها در کل اقتصاد و صنعت دنیاست.

در آینده‌ای نزدیک، زنان در محل کار به عنوان تصمیم گیرنده‌های نهایی داده‌های بزرگ رفتار خواهند کرد. آینده به گونه‌ای رقم خواهد خورد که یک خانم بتواند مهارت‌های خاص رهبری را کسب کرده و صرفنظر از موقعیت اجتماعی و نوع تحصیلات، بر عملکرد و قابلیت‌های شخصی و مالی او تأکید خواهد شد. 
 
منبع:رایورز
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر:
چند رسانه ای صفحه خبر