کد خبر: ۴۱۸۶۲۰
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۸:۳۳
فناوری شارژ بی‌سیم، با اینکه چندان از عمر آن نمی‌گذرد، اما هنوز مورد بحث کارشناسان است
پدهای شارژ بی‌سیم خیلی راحت باعث داغ شدن دستگاه همراه شما می‌شوند. اما چگونه می‌توان از گرم شدن گوشی جلوگیری کرد و با روشی امن، گوشی خود را شارژ کرد؟
به گزارش شفاف، این پد شارژ بی‌سیم، بر اساس یک مدار شارژ کارآمدتر و کوچک‌تر کار می‌کند. در این مدار، یک سیم‌پیچ اصلی وجود دارد که عملیات شارژ واقعی را انجام می‌دهد و سیم‌پیچ ثانویه‌ای هم هست که یک میدان مغناطیسی قوی تولید می‌کند. اگر گوشی و شارژر شما، رمزنگاری صحیح و مشخصی نداشته باشند، سیم‌پیچ ثانویه، فرکانس سیم‌پیچ اصلی را تغییر می‌دهد.
این موضوع، در بدو امر، این اطمینان را ایجاد می‌کند که این شارژر کیفیت مورد نظر را داراست و آسیبی به دستگاه وارد نمی‌کند.
 
 شارژ بی‌سیم امن، از داغ شدن گوشی جلوگیری می‌کند

دانشمندان همچنین بر این باورند که این پد، در هنگام شارژ همزمان چند دستگاه، می‌تواند مفید و کارآمد باشد. به جای اینکه پد تعیین کند که کدام گجت، بر اساس فاصله، تمام انرژی الکتریکی را دریافت کند، تراشه مورد بحث، از سرعت شارژ می‌کاهد تا برق به صورت مساوی در بین اجزای سیستم توزیع شود.

مطابق اخبار منتشره در این خصوص، مجموعه کارهایی که پد مورد بحث برای ایمن کردن عملیات شارژ انجام می‌دهد، ممکن است گاه زمان بیشتری برای این عملیات صرف کند.

این نوآوری، مسلماً همه را خوشحال و خرسند نمی‌کند.
دیدن اینکه یک تراشه به عنوان ابزاری مطمئن برای شارژ به کار می‌رود، شاید خیلی ساده و آسان به نظر برسد، اما روی دیگر سکه این است که تولیدکنندگان را وادار می‌کند که برای تطبیق خدمات خود با این نوع جدید از شارژر، هزینه‌های گزافی بپردازند.

با این حال ممکن است کار ام.آی.تی، در ابتدای کار، با مشکلاتی مواجه شود، اما آغازی برای گام‌های بزرگ بعدی تلقی می‌گردد. 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر:
چند رسانه ای صفحه خبر