کد خبر: ۴۱۸۶۲۲
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۸:۳۰
هنگام صحبت از واقعیت مجازی یا وی.آر(VR) ، فقط هدف بازی و سرگرمی نیست
یکی از داغ‌ترین بازارهای دنیا در چند سال اخیر، بازار مربوط به خدمات یا محصولات سازمانی بوده است که با اپلیکیشن‌های کشنده‌ای که ارائه می‌دهد، نظر همه را به سمت خود جلب کرده است.
 افق جدید واقعیت مجازی: اپلیکیشن‌های سازمانی
 
به گزارش شفاف ، شاید یکی از واضح‌ترین کاربردهای فناوری واقعیت مجازی، (به صنعت گیم) در فضای طراحی باشد، چون رابط سه‌بعدی واقعیت مجازی، این امکان را برای کاربران فراهم می‌کند که اشیاء را در تمام ابعاد و اندازه‌ها تغییر دهند و به اصطلاح دستکاری کنند. در حال حاضر، معماران از این فناوری در طراحی ساختمان‌ها و فضاهای داخلی بخوبی بهره می‌گیرند.
 این رویکرد به همین به شکل مشابهی در زمینه‌های دیگری هم که نیاز به آموزش و یادگیری دارند، اثر می‌گذارد و در حقیقت مقوله آموزش را تا حدود زیادی دستخوش تحول می‌کند.
پلیس و مراکز نظامی، در زمینۀ ایجاد محیط‌های واقعی شبیه سازی، هزینه‌های زیادی می‌کنند تا افراد را با موقعیت‌های مختلف آشنا کنند و آموزش‌های لازم را به شهروندان ارائه دهند.

به همین ترتیب، شبیه‌سازی‌های واقعیت مجازی، هزینه‌های آموزش را تا حدود زیادی کاهش می‌دهد و دسترسی به موقعیت‌های مختلف و جدید را امکان‌پذیر می‌کند که تاکنون در فضای آموزش، قابل دسترسی نبودند.

با همه این مقدمات، فناوری واقعیت مجازی، آینده‌ای بسیار روشن در پیش دارد و این قابلیت را دارد که همه چیز را به صورت کاملاً سه‌بعدی و واقعی ارائه دهد، و با توجه به همین توانایی است که قادر است "مدل‌سازی" را نیز انجام دهد.

آموزش و یادگیری، دو حوزۀ دیگر هستند که انتظار می‌رود در سال‌های آینده به شدت تحت تأثیر فناوری واقعیت مجازی قرار بگیرند. هدست واقعیت مجازی اچ.تی.سی که تحت عنوان وایو، شناخته می‌شود، با همکاری پلتفرم بازی ولو، توسعه پیدا کرده است و با ارائۀ محیط‌های شبیه‌سازی شدۀ واقعی‌تر، برای کمک به آموزش آتش‌نشانان و آموزش مهارت به آنها به کار گرفته می‌شود. 
 
منبع:ایتنا
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر:
چند رسانه ای صفحه خبر