کد خبر: ۴۱۹۷۷۳
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۶
سعید عبدولی:
دارنده مدال برنز المپیک با گلایه از اینکه مردم قدر مدالش را ندانستند گفت: متاسفانه آن طور که توقع داشتم با من برخورد نشد.
سعید عبدولی

به گزارش شفاف، سعید عبدولی درباره آخرین وضعیت خود پس از حضور در تمرین‌های تیم ملی کشتی فرنگی اظهار کرد: پس از مسابقه‌های المپیک وارد اندیمشک شدم و به رسانه‌ها اعلام کرده بودم قصد دارم مدتی از کشتی دور باشم و به مسافرت بروم اما متاسفانه آن طور که توقع داشتم مردم و مسئولان پس از کسب مدال المپیک با من برخورد نداشتند. مردم یا قدر ارزش مدال المپیک را نمی‌دانند یا خودشان را به ندانستن می‌زنند. آن طور که من توقع داشتم مردم شهرم از من استقبال نکردند و مسئولان هم بر خلاف قول‌هایی که داده بودند هیچ کاری برای من انجام ندادند.

دارنده مدال برنز المپیک افزود: مردم یک سری ذهنیت‌هایی دارند که نمی‌دانم منشاء‌ آن چیست. مثلا فکر می‌کنند اگر همسایه من ماشین پراید و من ماشین پژو دارم پس وضع من بسیار خوب است اما نمی‌دانند فلان کشتی‌گیر در شیراز یا تهران چه وضعی دارند. فکر می‌کنند خانه 100 میلیون تومانی من در شهرستان خیلی است. این طرز تفکرها آزاردهنده است و آدم را دلسرد می‌کند. از 80 میلیون نفر جمعیت، فقط 6 نفر به عنوان نمایندگان کشتی فرنگی ایران به المپیک رفتند و از این 6 نفر فقط دو نفر توانستند مدال برنز بگیرند که یکی از آن‌ها من بودم. 12 سال است که در تیم ملی زحمت می‌کشم و از زن و بچه خانواده‌ام زده‌ام اما کسی قدردان زحمات ما نیست.

وی افزود: مسئولان هم یا از سعید عبدولی خوششان می‌آید یا نمی‌آید. در هیچ جایی هم نیامده فلان مسئول وظیفه دارد از سعید عبدولی حمایت کند و بیشتر حمایت‌ها باید دلی باشد. من فقط به عشق مردم سختی‌ها را تحمل می‌کنم و به عشق آن‌ها به روی تشک می‌روم اما مردم شهرستان نباید من را با خودشان مقایسه کنند بلکه باید من را با دیگر کشتی‌گیران مقایسه کنند که وضع مالی بسیار خوبی دارند. خودم را نمی‌گویم اما امثال نوروزی و سوریان اسطوره دنیا هستند و کشتی فرنگی ایران را به نام آن‌ها می‌شناسند اما یک نفر در شهرستان می‌آید و خودش را با این‌ها مقایسه می‌کند. در صورتی که این تفکری کاملا غلط است.

عبدولی در ادامه درباره حضورش در اردوی تیم ملی گفت: هدفم کمک به تیم ملی است. من سرباز این خاک هستم و باید دینم را ادا کنم. البته 12 سال است با هر خوبی یا بدی دینم را ادا می‌کنم و باز هم حاضرم هر کاری از دستم برمی‌آید انجام دهم. به اردو هم آمدم تا هم به دیگر کشتی‌گیران روحیه بدهم و هم اگر به شرایط مناسب برسم، در جام جهانی برای ایران کشتی بگیرم.

دارنده مدال طلای جهان افزود: اگر شرایطم مناسب باشد خیلی دوست دارم در جام جهانی مخصوصا به خاطر اینکه در استان خوزستان که استان خودم است برگزار می‌شود شرکت کنم. اگر شرایطم یک مقدار پایین‌تر از شرایط دلخواهم باشد به عشق مردم کشتی‌ می‌گیرم اما اگر به لحاظ بدنی به شرایط مناسب نرسم، کشتی نخواهم گرفت چرا که نمی‌خواهم بعد از 2 دقیقه مبارزه کم بیاورم بلکه همان طور که مردم دوست دارند می‌خواهم 6 دقیقه بجنگم.

عبدولی تصریح کرد: فعلا نمی‌توانم جواب قاطعی به حضور یا عدم حضورم در جام جهانی بدهم باید چند روزی صبر کنیم تا ببینم اوضاع بدنی‌ام به چه شکل است.

وی درباره سرمربی‌گری علی اشکانی در تیم ملی گفت: چه بنا و چه اشکانی یا من و هر انسانی هر کدام خوبی یا بدی‌هایی داریم. اما وقتی وارد اردو شدم از شرایط فعلی خیلی راضی هستم. تمرین‌ها جالب و جدید است و کسل کننده نیست.

عبدولی در پاسخ به این سوال که آیا مشکل اضافه وزن زیاد دارد یا خیر گفت: مشکل وزنی ندارم. ما کشتی‌گیران با وزن کم کردن بزرگ شده‌ایم و با وزن کم کردن هم در آخر می‌میریم! شرایطم بد نیست و خیلی خوشحال می‌شوم اگر بتوانم در جام جهانی کشتی بگیرم و مردم عزیزمان را خوشحال کنم.

وی در پایان گفت: از خانواده‌ام، پدر و مادرم و همسرم که زحمات زیادی کشیدند تشکر می‌کنم. همچنین از مسئولان شهرم و استانم نیز سپاسگزارم.

منبع: ایسنا
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر:
چند رسانه ای صفحه خبر