کد خبر: ۴۲۴۴۳۲
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۲

وزارت امور خارجه آمریکا با اعلام اینکه اطلاعاتی در خصوص محل اختفای «ابوبکر البغدادی» در اختیار ندارد، اخبار منتشرشده پیرامون دستگیری وی را تایید نکرد.

به گزارششفاف، وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد که اطلاعاتی در خصوص محل اختفای «ابوبکر البغدادی» سرکرده گروه تروریستی داعش در اختیار ندارد.


وزارت امور خارجه آمریکا همچنین در واکنش به اخباری که روز سه شنبه درباره دستگیری البغدادی در سوریه و نزدیکی مرزهای عراق منتشر شده بود اعلام کرد که ادله ای برای تایید این خبر وجود ندارد.

گفتنی است که دفتر رسانه ای دبیرکل سازمان امنیت و اطلاعات اروپا روز سه شنبه در سایت رسمی خود مدعی شده بود که اطلاعات دقیقی در اختیار دارد که براساس آن، ابوبکر بغدادی سرکرده داعش در شمال سوریه دستگیر شده است.
 
در بیانیه این دفتر آمده بود که دستگیری احتمالی البغدادی در نتیجه عملیات رصد توسط دستگاه اطلاعات نظامی سوریه و روسیه انجام گرفته است.
 
اعلام خبر مذکور از سوی دفتر رسانه ای این نهاد اروپایی پس از آن انجام گرفت که اظهاراتی درباره فرار سرکرده داعش به شمال سوریه بر اثر افزایش شدت عملیات نظامی نیروهای عراقی در موصل به عنوان پایتخت این گروهک تروریستی منتشر شد.

این در حالی است که «حسن حسن» کارشناس نظامی و امور استراتژیک سوریه در واکنش به این خبر اعلام کرد: من اطلاعات واقعی در این باره ندارم و هیچ طرفی در حال حاضر نمی تواند شایعه بازداشت البغدادی را تایید کند.
برچسب ها: دستگیری داعش شفاف
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: