کد خبر: ۴۲۴۵۱۴
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۰
سفیر تاجیکستان گفت: بیش از 100 شرکت ایرانی در تاجیکستان فعالیت دارند.
به گزارش شفاف، نعمت ‌الله امامزاده در دیدار استاندار لرستان با سفرای کشورهای شرکت کننده در کنفرانس بین المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در لرستان، اظهار کرد: تاجیکستان نیز مانند استان لرستان از ذخایر آبی فراوان و همچنین آثار باستانی بسیاری برخوردار است که همین موضوع می‌تواند به گسترش همکاری بین این کشور و استان لرستان در زمینه‌های کشاورزی و گردشگری کمک کند.

وی با بیان اینکه بیش از 100 شرکت ایرانی در تاجیکستان فعالیت دارند، افزود: ایران و تاجیکستان همواره ارتباط تنگاتنگی در زمینه‌های مختلف با یکدیگر داشته و دارند اما در مقطع کنونی به جرات می‌توان گفت وقت آن رسیده که به رویاهایمان در زمینه مبادلات اقتصادی و گردشگری بین 2 کشور جامه عمل بپوشانیم.

همچنین سفیر کرواسی استریبور کیکرتس در این جلسه تصریح کرد: از سفر به این استان زیبا شگفت زده‌ام و باید بگویم که لرستان یکی از زیباترین مناطقی است که تا به امروز دیده‌ام.

سفیر کشور فیلیپین در ایران نیز گفت: دولت جدید فیلیپین به تازگی فعالیت جدید خود را آغاز کرده است و دروازه‌های سرمایه‌گذاری در ایران نیز گشوده‌تر از هر زمان دیگری است و به همین دلیل ما سخت در تلاشیم که با ایجاد بسترهای لازم٬ شرایط سرمایه‌گذاری در ایران و به‌طور مشخص استان لرستان را فراهم آوریم .
 
منبع: ایسنا
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر:
چند رسانه ای صفحه خبر