کد خبر: ۴۲۴۵۷۷
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۰

ویژه انتخابات> روحانی گزینه عاریتی اصلاح‌طلبان


* ارسال تعرفه ها و صندوق های رأی به حوزه های انتخاباتی

رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: تعرفه‌ها و صندوق‌های رأی به تمامی استان‌ها با رعایت کلیه موارد حفاظتی ارسال شده است.

علی‌اصغر احمدی، اظهار داشت: تعرفه‌ها، صندوق‌ها و کلیه لوازمی که باید تهیه می‌شد، به تمامی استان‌ها با رعایت کلیه موارد حفاظتی ارسال شده و همکاران ما در قالب برنامه زمان‌بندی حتماً به فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها منتقل خواهند کرد و در این مسئله نه جای نگرانی هست و نه اینکه عقب هستیم.


* اعتراض قالیباف نسبت به لغو زنده مناظرات انتخاباتی

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری نسبت به لغو زنده مناظرات انتخابات اعتراض کرد.

به گزارش تسنیم، محمد باقر قالیباف در حاشیه همایش شهدای مدافع حرم کرمانشاه به لغو برنامه زنده مناظرات انتخاباتی اعتراض کرد.

وی با اشاره به ظرفیت‌های منحصر به فرد مناظره‌های زنده و افزایش میزان مشارکت مردم، برگزاری آنها را ضرورتی برای آگاه‌سازی عمومی از برنامه‌ها و دیدگاه‌های نامزدهای انتخاباتی دانست.

شهردار تهران با تکرار انتقاد خود از لغو زنده بودن برنامه مناظره‌ها از کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات خواست که با درخواست عمومی برای برگزاری مناظره‌های آزاد و زنده موافقت و همراهی کند.


* توصیه‌ انتخاباتی مدیرعامل تأمین اجتماعی

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی خطاب به مدیران و کارکنان سازمان متبوعش گفت: در این انتخابات کسی حق ندارد از اموال و امکانات سازمان به نفع هیچ گروهی استفاده کند.

سیدتقی نوربخش در همایش سراسری مدیران سازمان تامین اجتماعی افزود: تامین اجتماعی تاکنون آسیب های زیادی از ورود به جناح بندیهای سیاسی و آمدن افرادی به دلایل سیاسی دیده است.

وی تأکید کرد: اموال تأمین اجتماعی حق الناس است و از مدیران می‌خواهم دقت لازم را در این خصوص داشته باشند و وارد لابی‌هایی حاکم نشوند.


* برگزاری اولین جلسه ستاد انتخابات «لیست خدمت»

به گزارش روابط عمومی ستاد انتخابات «لیست خدمت»، اولین جلسه ستاد انتخابات شورای شهر نیروهای انقلاب به ریاست پرویز سروری برگزار شد.

بنابراین گزارش در این جلسه آخرین تصمیمات و سیاست‌های شورای راهبردی نیروهای انقلاب برای پنجمبن دوره انتخابات شورای اسلامی شهر تهران، به کمیته‌های اجرایی ابلاغ شد.

رییس کمیسون حقوقی و نظارت شورای شهر تهران در این نشست، با تاکید بر اینکه "لیست خدمت" با محوریت خدمت رسانی نیروهای انقلاب در شورای شهر بر اساس دو فاکتور تعهد و تخصص شکل خواهد گرفت، گفت: کارگروه‌های تخصصی "لیست خدمت" گفتمان، راهبردها و برنامه‌های اجرایی شورای پنجم را تدوین کرده‌اند.

سروری با بیان اینکه اولویت "لیست خدمت" دوری از سیاسی کاری و خدمت رسانی به شهروندان است، تصریح کرد: برنامه‌های تدوین شده راهگشای بخش زیادی از مشکلات مردم تهران خواهد بود.

وی در پایان گفت: بزودی گفتمان، راهبردها، برنامه‌های اجرایی و جزئیات بیشتری از شاخصه های "لیست خدمت" در نشست خبری برای مردم تهران تشریح می شود.


* چانه‌زنی برای ۵۴۰ دقیقه مناظره نفسگیر

ظاهراً اعتراض کاندیداها و فعالان سیاسی و رسانه‌ای به مصوبه پخش ضبط شده مناظرات انتخاباتی، کارگر افتاد و اعضای کمیسیون تبلیغات انتخابات مجاب شدند برای تجدیدنظر در این مصوبه جلسه فوق العاده‌ای را برگزار کنند.

در همین رابطه قاضی زاده هاشمی عضو کمیسیون نظارت بر تبلیغات انتخابات از برگزاری جلسه ویژه این کمیسیون به منظور تجدیدنظر در پخش غیرزنده مناظرات انتخاباتی از رسانه ملی، خبر داد و گفت: نظر به اینکه نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری که در آخرین دقایق شب (31 فروردین) تایید صلاحیت آنها از سوی ستاد انتخابات کشور اعلام شد، خواهان پخش زنده مناظرات انتخاباتی هستند، مصوبه مذکور مجددا در کمیسیون نظارت بر تبلیغات انتخابات مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

گفتنی است دیروز در فضای رسانه‌ای این موضوع دست به دست می‌شد که با توجه به حضور دو نماینده از دولت در کمیسیون تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری، مصوبه عدم پخش زنده مناظرات بیشتر مبتنی بر منویات دولتی‌ها است، برنامه پربیننده‌ای که در جهش آرای کاندیداها نقش ویژه‌ای دارد.


* پدیده انتخابات می‌شدم!

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان و سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس که انتقاداتی به عملکرد دولتی‌ها دارد و می‌خواست برای اجرایی شدن نظریاتش دولتی شبیه به دولت اول احمدی نژاد تشکیل دهد، احراز صلاحیت نشد.

حجت الاسلام حسن نوروزی که یک شیخ صریح است و سابقه حضور در کمیسیون اصل نود مجلس هشتم را نیز در رزومه خود دارد، پیش‌بینی کرده بود که بتواند تبدیل به یک پدیده انتخاباتی شود، امری که در نهایت با دست رد شورای نگهبان محقق نشد.

او از جمله نمایندگانی بود که با حضور در ستاد انتخابات کشور، قصد کرد از قوه مقننه به قوه مجریه برود، آن هم در کسوت ریاست جمهوری امری که محقق نشد و او از فیلتر شورای نگهبان رد نشد.


* حمایت جبهه پیروان خط امام و رهبری از کاندیدای نهایی جمنا

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری از حمایت اعضای این جبهه از کاندیدای نهایی جمنا در انتخابات ریاست جمهوری خبر داد و گفت: اصولگرایان از ابتدا به دنبال اجماع بر یک کاندیدا در انتخابات بودند و حمایت از سازوکار جمنا نیز به همین دلیل بود، بنابراین کاندیدای ما در انتخابات ریاست جمهوری همان کاندیدای جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی خواهد بود.

سیدکمال‌الدین سجادی با اشاره به آخرین اقدامات جبهه پیروان خط امام و رهبری برای انتخابات ریاست‌جمهوری، اظهار کرد: در زمینه انتخابات ریاست‌جمهوری، ما همان سازوکاری که در جمنا شکل‌ گرفته است که نشانه‌ای از عقلانیت اصولگرایان است، در آن به تجربه‌های قبلی توجه شده و در همان مسیری که مشخص شده بود، حرکت کرده است را پذیرفته‌ایم.


* روحانی گزینه عاریتی اصلاح‌طلبان

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: از ابتدای انقلاب بین دو جریان شناخته‌شده کشور، دست اندرکاران سیاسی رقابت تنگاتنگی داشتند و در انتخابات پیشِ‌رو نیز اصل رقابت بین جریان اصلاح‌طلب و اصولگراست.

به گزارش تسنیم، محمدحسین صفارهرندی افزود: روحانی عضو جریان اصلا‌ح‌طلب نبود و گزینه عاریتی آنها بود که عقبه جریان اصلاح‌طلب در آرای وی مؤثر بود.

وی ادامه داد: با اشاره به اینکه مشرب اصلاح‌طلبی و اصولگرایی دو ذائقه سیاسی مردم است، گفت: نگاه مقام معظم رهبری این است که این دو جریان مادامی که در چارچوب وفاداری به اصل نظام باشند، حفظ شود‌ و مساوی هستند‌.


* بازی سیاست در دانشگاه فنی و حرفه‌ای/ تاکید رئیس جدید بر حمایت از یک کاندیدای خاص

معاون سیاسی بسیج دانشجویی دانشکده فنی و حرفه‌ای انقلاب اسلامی تهران، گفت: مشاهده می‌شود که متاسفانه سخنان صریح و قابل فهم رهبر انقلاب نادیده گرفته شده و به خاطر حمایت از کاندیداهای خاص و بازی‌های سیاسی؛ وزیر علوم دولت یازدهم در کمتر از یک ماه به انتخابات ریاست جمهوری رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای را تغییر داد.

علیرضا رحیمی افزود: مسعود شفیعی رئیس سابق دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای یکی از چهره‌های علمی دانشگاهی است و در طول زمانی که ریاست دانشگاه را بر عهده داشت سعی کرد، مسیر علمی و بدون حاشیه‌های سیاسی را پیش بگیرد که به طور ناگهانی تغییر کرد.

وی گفت: البته هدف ما حمایت از رئیس سابق دانشگاه نیست بلکه اعتراضی است به عملکرد کاملا سیاسی وزارت علوم که در کمتر از یک ماه مانده به انتخابات ریاست جمهوری فردی را بر سرکار گذاشته است که در نخستین سخنرانی خود در دانشگاه به صراحت بیان می‌کند که باید کاری کنیم تا از یک کاندیدای خاص حمایت شود.

رحیمی در پایان اظهار کرد: بسیج دانشجویی دانشکده فنی و حرفه‌ای انقلاب اسلامی این اقدام را مانع پیشرفت علمی دانشگاه و کاملا سیاسی کاری می‌داند و معتقد است این اقدام صرفا به دلیل نزدیک بودن به انتخابات رئیس جمهوری صورت گرفته و دلیل دیگری ندارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: