کد خبر: ۴۲۵۵۹۴
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۶

در زیر تصویری از یک جغد با پاهای بلند منتشر شده که با دیدن آن متعجب خواهید شد.

به گزارش شفاف، به تازگی تصویر تکان دهنده ای از پاهای جغد در فضای مجازی منتشر شده است و کاربران از دیدن اینکه پاهای جغد تا این حد بلند است شگفت زده شده اند. ولی این فقط یکی از چیزهایی است که بیشتر مردم از آن مطلع نیستند.

حتما از دیدن پاهای این جغد تعجب کردید با ما همراه باشید تا در ادامه شما را با چند واقعیت بسیار جذاب درباره این موجود آشنا کنیم.

1- پاهای جغد ۴ انگشت دارد که در زمان پرواز ۳ عدد رو به جلو و دیگری رو به عقب است ولی زمانی که پرنده، شکاری در چنگ دارد یا روی نشیمنگاهی مثل شاخه یا سنگی نشسته دو انگشت جلو و دو انگشت در عقب قرار می‌گیرد.

2- جغدها می توانند سرشان را 270 درجه بچرخانند. 

3- بیشتر جغدها شب‌رو هستند. اغلب جغدها در شب فعال می‌کنند و گونه های کمی (مانند جغد کوتوله) در صبح زود و یا هنگام غروب فعالیت می‌کند در حالی که برخی (مانند جغد نقب و جغد کوتاه گوش) در طول روز فعال هستند.

4- چشم‌های جغد به چشمخانه چسبیده و در حدقه ثابت است. این بدان معناست که باید برای دنبال کردن یک مسیر تمام سر خود را بچرخانند. بر خلاف افسانه رایج، جغد نمی‌تواند سر خود را به طور کامل به عقب برگرداند. جغد می‌تواند سر خود را تا ۱۳۵ درجه در هر دو جهت بچرخاند، یعنی مجموعا ۲۷۰ درجه میدان دید دارد.

۵- گونه های بسیاری از جغدها دارای پرهایی هستند که برای پرواز خاموش و بی‌صدا خلق شده اند.  نیروی شنوایی جغدها خیلی قوی است، منقار رو به پایین آن‌ها نیز برای این است که در دریافت صدا کمترین مانع را ایجاد کند. 

فکر می کردید پاهای جغد اینقدر بلند باشد؟

فکر می کردید پاهای جغد اینقدر بلند باشد؟

برچسب ها: جغد شفاف عکس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: