کد خبر: ۴۳۰۲۲۸
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۳:۲۸
دبیر علمی سومین سمینار ملی تومورهای سر و گردن:

دبیر علمی سومین سمینار ملی تومورهای سر و گردن با بیان اینکه استعمال سیگار، احتمال تومورهای حنجره را تا 40 برابر افزایش می‌دهد، گفت: اگر فردی علاوه بر سیگار، مواد الکلی نیز مصرف کند این احتمال تا 80 برابر افزایش می‌یابد.

به گزارش شفاف، نوید احمدی روزبهانی در آستانه برگزاری سومین سمینار ملی تومورهای سر و گردن، گفت: طی برگزاری این سمینار هر ساله یکی از سرطان های سر و گردن مورد بحث قرار می‌گیرد.

وی افزود: امسال تومورهای حنجره و حلق تحتانی مورد بحث قرار خواهد گرفت و پزشکان کشور در خصوص آخرین دستاوردهای حوزه درمان، تشخیص و بهبود که در کشور امکانپذیر شده است به تبادل نظر خواهند پرداخت.

دبیر علمی سومین سمینار ملی تومورهای سر و گردن یادآور شد: تومورهای بسیاری ناحیه سر و گردن را درگیر می‌کند که از جمله آنها می‌توان به تومور حنجره اشاره کرد.

وی افزود: تومور حنجره با علایمی مانند اختلال در تکلمی و تنفس بروز می‌یابد و در تمام رده‌های سنی بروز پیدا می‌کند.

احمدی روزبهانی با توجه به شیوع سرطان حنجره در کشور، بیان کرد: شیوع این سرطان در کشور ما در سطح آمارهای جهانی است و از هر صد هزار نفر 2 تا 3 نفر را درگیر می‌کند.

این متخصص گوش، حلق و بینی افزود: مهم‌ترین عامل بروز این سرطان استعمال دخانیات است البته عوامل دیگری مانند آلودگی هوا نیز مطرح شده است اما مجامع بین‌المللی و نتایج تحقیقات انجام شده این عامل را به طور قطعی تایید نکرده است.

به گفته وی، استعمال سیگار احتمال بروز سرطان حنجره را 10 تا 40 برابر افزایش می‌دهد.

این جراح سر و گردن در ادامه تصریح کرد: اگر فردی علاوه بر سیگار مواد الکلی مصرف کند این احتمال تا 80 برابر افزایش می‌یابد.

نوید روزبهانی یادآور شد: خوشبختانه پیشرفت‌های خوبی در حوزه تشخیص، درمان، بهبود و بازتوانی بیماران در کشور حاصل شده است.

این عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در پایان اظهار کرد: سومین سمینار تومورهای سر و گردن 19تا 20 مرداد در سالن همایش‌های بیمارستان میلاد برگزار می‌شود.

منبع: فارس
برچسب ها: شفاف دبیر سیگار
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار