کد خبر: ۴۳۴۵۲۵
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۴
حسین کاظمی در گفت و گو با شفاف:
هافبک سال های گذشته استقلال اعتقاد دارد، منصوریان کارهایی که باید سال قبل انجام می داد را امسال کرده است.
فدراسیون با کی روش مخالفان را حذف می کند/ منصوریان توان کنترل ستاره ها را دارد
 
 
حسین کاظمی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی شفاف در خصوص مسایل مختلفی از قبیل وضعیت تیم نوجوانان و بزرگسالان استقلال، حضور مک درموت در کادر فنی، عملکرد این تیم در نقل و انتقالات، کار کردن منصوریان با ستاره ها و حواشی ایجاد شده در باره بیانیه جنجالی کی روش به سوالات پاسخ داد که در ادامه می آید:

* به عنوان سرمربی نوجوانان استقلال، وارد دنیای مربیگری شدید؛ در این خصوص صحبت کنید.
 
به هرحال خوشحالم که کار مربیگری را با پایه های تیمی شروع می کنم که در آن بازی کردم. تجربه خوب و بزرگی است. به هرحال وارد شدن به دنیای پرفراز و نشیب مربیگری تجربه می خواهد و فکر می کنم در گام اول استارت زدن با تیم نوجوانان خوب باشد.

* شرایط تیم نوجوانان استقلال راضی کننده است؟
 
خدا را شکر بد نیست و کار پیش می رود. ما در دوران بدنسازی هستیم و این هفته تمام می شود. انشالله بعد هم که وارد بازی ها می شویم. بازیکنان سال قبل عده ای حفظ شدند و برخی هم امسال اضافه شدند و با شروع مسابقات سعی می کنیم عملکرد خوبی داشته باشیم.

* بگذریم. عملکرد استقلال در نقل و انتقالات چطور بود؟
 
خیلی خوب بوده است. هم بازیکن با تجربه گرفتند و هم جوان. استخوانبندی تیم هم حفظ و تیم یکدست بسته شده است. امیدوارم که عملکرد فصل گذشته ادامه پیدا کند و بتوانند نتایج خوبی را با درایت کادر فنی رقم بزنند.

* منصوریان امسال بیشتر دنبال جذب اسمها نرفته است؟
 
این را قبول ندارم. استقلال امسال قوی تر شده است. بازیکنانی امسال جذب تیم شدند که می توانند با تجربه خود کمک حال مجموعه باشند. پارسال باید یک سری از این نفرات جذب می شدند مثل پژمان منتظری یا جباری یا حتی احسان حاج صفی که فصل پیش حرفش بود. سال قبل تجربه تیم کمتر بود و تیم بزرگتر نداشت. حالا مهدی رحمتی داخل دروازه بود یا خسرو هم حضور داشت اما وسط میدان یک رهبر می خواست.

* تجمع بازیکن در استقلال در برخی پست ها زیاد است. این برای کادر فنی دردسر ایجاد نمی کند. مخصوصا زمانی که برخی ها نیمکت نشین شوند تاب و تحمل ندارند و اعتراض می کنند؟
 
بازیکنان در هرشرایطی که باشند و به تیم هایی مثل استقلال و پرسپولیس می آیند، باید با این مسایل کنار بیایند و مبارزه کنند تا به ترکیب اصلی برسند. این رقابت باعث می شود که مجموعه سود ببرد. فکر نمی کنم مشکلی از این بابت اتفاق بیافتد.

* منصوریان توان اداره این بازیکنان را دارد؟ می تواند در تیم رفاقت ایجاد کند؟
 
این مدیریت علی منصوریان است که تیم را به سمتی ببرد که همه یکدل و هم قسم شوند تا تیم نتیجه بگیرد. شرایط را باید طوری ایجاد کند که کسی برای بازی کردن تیم را به هم نریزد و حاشیه درست نکند. منصوریان از پس این مهم برمی آید. چون هم با قدیمی ها و هم با جدیدها رفاقت دارد و می تواند تیم را جمع و جور کند. یکی از فاکتورهای مهم منصوریان چه تو دورانی که بازی می کرد و چه مربیگری با همه رفاقت می کرد.

* حضور مک درموت هم خیلی تاثیر دارد و به نظر می رسد وزن نیمکت استقلال بالا رفته است.
 
بله دقیقا. همه ی این اتفاقات خوب است. شاید منصوریان اگرپارسال تجربه ی بیشتری داشت، این کارها را می کرد و یک مربی بزرگ خارجی کنار خود می آورد یا همین بازیکنان باتجربه جذب می کرد. شاید اگر این کارها را می کرد، پارسال بهتر نتیجه می گرفت. کاری که فصل قبل باید می کرد، امسال انجام داد. هنوز هم دیر نشده و فکر می کنم بتواند نتیجه هم بگیرد.

* قرعه ی استقلال هم فک می کنم بد نبود برای لیگ هفدهم. نظر شما چیست؟
 
فرقی نمی کند قرعه چطوربیرون بیاید چون همه تیم ها با هم بازی می کنند. البته شروع فصل بازی کردن در آبادان سخت است. تیمی که بخواهد قهرمان شود باید استارت لیگ را خوب بزند.

* مدعیان لیگ هفدهم؟
 
امسال بازیکنان خوب تقریبا در همه تیم ها پخش شدند. استقلال، پرسپولیس، تراکتور، ذوب آهن، سپاهان و حتی صنعت نفت آبادان می توانند خیلی مدعی باشند. امیدوارم قبل از جام جهانی هم امسال لیگ جذابی در پیش داشته باشیم چون به نفع تیم ملی هم می شود.

* از لیگ که عبور کنیم، در مورد بیانیه کی روش و اتفاقات پیرامونش از تغییر دبیرکل فدراسیون و تصاحب پستی دیگر توسط ساکت، چه نظری داری؟
 
وقتی کسی می آوریم و به او قدرتی می دهیم که فراتر از سرمربیگری است، باید انتظار این مسایل را هم داشته باشیم. در فوتبال ما چهارچوب خیلی چیزها رعایت نمی شود. کی روش یک مربی خبره است. همه ی بندهای قرارداد خود را موبه مو اجرا می کند و کارش را بلد است. کسانی که روبروی کی روش هستند، از لحاظ اطلاعاتی پایینند. معلوم است که او با این شرایط هر کاری بخواهد، می کند.محمدرضا ساکت در فدراسیون فوتبال فقط سمت سرمربیگری تیم ملی را نگرفته است.
هیچ چیز فوتبال ما سر جایش نیست. به نظرم این بازی است که خود فدراسیونی ها راه انداختند و بعدها و شاید یکی دوماه دیگر خیلی چیزها آشکار شود.
این قدرت را به کی روش دادند تا از طریق او یک سری از آدم ها را از فدراسیون حذف کنند. آنها حرف خود را از طریق کی روش می زنند و دلیلش را شاید گذر زمان مشخص کند
 
گفت و گو: سید مجتبی سیدی
مطالب مرتبط
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر:
چند رسانه ای صفحه خبر