کد خبر: ۴۳۴۷۸۸
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۴
سید مجتبی سیدی
این روزها اسپانسر دو باشگاه سرخابی هر تصمیمی که میخواهد به راحتی اجرا می کند اما نمی دانیم چرا وزارت ورزش که متولی این دو تیم محسوب می شود، در قبال اتفاقات سکوت کرده است.

 
 
حدود یک ماه قبل صحبت از برگزاری دیدار دوستانه پرسپولیس و استقلال در آلمان شد. مدام در رسانه های مختلف بحث رویارویی این دو تیم در کشوری بیگانه مورد انتقاد قرار گرفت. حتی خود دو باشگاه هم از این دربی پیش فصل ناراضی بودند و اعتقاد داشتند هر نتیجه ای که رقم بخورد باعث ایجاد حاشیه خواهد شد.

این که چرا به رغم مخالفت دو باشگاه، اسپانسر تاکید دارد این بازی باید برگزار شود و وزارت ورزش روزه سکوت گرفته و واکنشی نشان نمی دهد، جای تعجب دارد.

حتی شنیده شده، حامی مالی برای این دربی قانون 4 تعویض هم وضع و دقایق تعویض ها را مشخص کرده است. آیا واقعا می شود پای دیدن چنین بازی نمایشی از پیش طراحی شده ای نشست و به نتیجه ای که قرار است رقم بخورد، اطمینان داشت.

با همه ی تلاشی که اسپانسر برای برگزاری این دربی نمایشی انجام داده، اما هنوز کسی نمی داند که این دیدار برگزار می شود یا نه. عدم اطلاع رسانی درست و شفاف، باعث سردرگمی هواداران دو تیم شده و این بی احترامی محض به هواداری است که با همه مشکلات روزمره و اقتصادی، در گرما و سرما حامی واقعی تیمش باقی می ماند.  

هرچند روابط عمومی باشگاه پرسپولیس از عدم برگزاری این بازی خبر داده اما نماینده اسپانسر ظاهرا گفته که دربی پیش فصل موعد مقرر برگزار می شود و اگر هرباشگاهی از انجام آن سر باز زند، 200 هزار یورو باید به فدراسیون آلمان غرامت پرداخت کند. اما چرا با وجود این همه اختلاف نظر بین اسپانسر و سرخابی ها، که حتی ممکن است باعث شود بدهی تازه ای روی دست سرخابی ها بگذارد، وزارت ورزش ورود نمی کند، جای تامل دارد.

چرا باید رفاقت حامی مالی دوباشگاه با محمدرضا داورزنی(معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش) باعث شود که اسپانسر به سرخابی ها زور بگوید و هر چه می خواهد انجام دهد؟ آیا وقت آن نرسیده که وزیر ورزش شخصا به این مسائل ورود کند و به این رابطه بازی ها پایان دهد؟

آقای وزیر؛ تا کِی باید پرسپولیس و استقلال چوب ندانم کاری کسانی را بخورند که به جز سوءاستفاده از نام و برند آنها و پر کردن جیب خود، مشکلات این دو تیم را حل نمی کنند و بر آنها می افزایند؟

مگر غیر از این است که تیم ها برای رهایی از مشکلات مالی و پرداخت بدهی ها، اسپانسر می گیرند؟ آیا بهتر نبود حامی مالی سرخابی ها به جای برگزاری دربی پیش فصل و نمایشی، هزینه آن را به دو باشگاه می داد تا صرف پرداخت بدهی پرونده های موجود در فیفا می شد؟ آیا بهتر نیست اسپانسرها برای یک بار هم که شده از باشگاه ها از نظر مالی حمایت واقعی کنند تا به جای اینکه سمت هواداردست دراز کنند، به فکر دادن امکانات به آنها باشند؟

امیدواریم وزارت ورزش به عنوان متولی دوباشگاه بزرگ و پرطرفدار، بیش از این اجازه بی احترامی اسپانسر به سرخابی ها را ندهد و حرمت پیشکسوتان و هواداران پرسپولیس و استقلال را نگه دارد.

سید مجتبی سیدی
مطالب مرتبط
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر:
چند رسانه ای صفحه خبر