کد خبر: ۴۳۴۸۶۴
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۰
عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران:
عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران گفت: آلودگی هوا نیز در خیلی از مقاطع سال اجازه دوچرخه‌سواری را نمی‌دهد.
خبرگزاری فارس: آلودگی هوا مانع جدی برای استفاده از دوچرخه /توسعه فرهنگ ترافیک

به گزارش شفاف، محسن پیرهادی درباره استفاده شهروندان از دوچرخه در سطح شهر تهران، اظهار داشت: بسترهای لازم برای استفاده از دوچرخه در شهر تهران فراهم شده است.

وی ادامه داد: متأسفانه شهروندان مسیر مشخص شده برای دوچرخه‌سواران را رعایت نمی‌کنند و در این مسیر وسایل نقلیه‌ای چون موتورسیکلت و خودرو تردد می‌کنند که ممکن است امنیت دوچرخه‌سواران را به خطر بیندازد.

وی افزود: شهر تهران نیز با توجه به پستی و بلندی‌ها و همین طور شیب‌هایی که دارد برای اکثر شهروندان در تهران مناسب دوچرخه‌سواری نیست.

عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران افزود: آلودگی هوا نیز در خیلی از مقاطع سال اجازه دوچرخه‌سواری را نمی‌دهد که البته دوچرخه‌سواران برای افزایش سلامت خود دوچرخه‌سواری می‌کنند ولی در هوای آلوده با توجه به دم و بازدمی که دارند قطعا برای سلامت آنها مشکلاتی ایجاد خواهد شد.

وی بیان داشت:‌ ابتدا باید شرایط هوای پاک را در سطح شهر ایجاد کنند و مردم بیشتر از حمل و نقل عمومی استفاده کنند تا در کنار آن فرهنگ‌سازی استفاده از دوچرخه نیز مهیا شود.

وی افزود:‌باید با فرهنگ‌سازی لازم در مسیرهای دوچرخه‌سواری فقط دوچرخه‌سواران تردد کنند و موتورسواران و خودروها در حریم آنها تجاوز نکنند.

پیرهادی درباره کمپین از  خودمان شروع کنیم نیز گفت: باید مردم نسبت به مسائل اجتماعی و خدماتی حساسیت بالایی داشته باشند ولی آنقدر که سیاست‌زدگی در جامعه ما پررنگ شده است به مباحث اجتماعی و همگرایی عمومی در حوزه اداراه شهر توجه نشده است. 

وی گفت: همه مردم باید تصمیم بگیرند به فضای سبز احترام بگذارند کمتر از خودروی تک‌سرنشین استفاده کنند از وسایل حمل و نقل عمومی بیشتر استفاده شود و قطعاً اگر مردم نسبت به مسائل شهری دغدغه بیشتری داشته باشند موفق خواهیم شد.

 
 
منبع:  فارس
مطالب مرتبط
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر:
چند رسانه ای صفحه خبر