کد خبر: ۴۳۴۸۸۷
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۳
رئیس پیشین اطلاعات ارتش ترکیه هشدار داد
رئیس پیشین اطلاعات ارتش ترکیه با بیان اینکه هنوز 15 درصد نیروهای مسلح این کشور دست گولنیست‌ها است، از امکان مصالحه با کُردهای سوریه خبر داد.
به گزارش شفاف، ژنرال «اسماعیل حقی پکین» رئیس پیشین اطلاعات ارتش ترکیه اظهار داشت با وجود پاکسازی و اخراج‌های متعدد، هنوز 15درصد نیروهای مسلح این کشور در اختیار سازمان تروریستی «فتح‌الله گولن» اپوزسیون آمریکانشین است.

حقی پکین طی مصاحبه با روزنامه «دیلی صاباح» تاکید کرد اخراج عناصر گولنیست از نیروهای مسلح ترکیه ادامه خواهد داشت و در ماه آگوست شورای عالی نظامی این کشور جلسه‌ای را در این باره تشکیل خواهد داد.

وی درباره احتمال وقوع کودتای دیگر گفت برخی گروه‌ها هنوز در تلاش برای کاشتن بذر آشوب در ترکیه هستند و اگر زمانی این آشوب فوران کند، احتمالا ارتش ترکیه برای سرکوب آن به کودتا پناه ببرد.

این ژنرال بازنشسته درباره تحولات منطقه‌ای نیز با تاکید بر لزوم تداوم عملیات نظامی علیه شبه‌نظامیان کُرد در شمال سوریه (یگان‌های مدافع خلق) افزود عملیات برای «عفرین» لغو نشده و ترکیه مشغول ارزیابی قدم‌هایش در عفرین و کوبانی است.

حقی پکین همچنین امکان ایجاد فرایند عادی‌سازی روابط با ی.پ.گ را رد نکرده و اظهار داشت اگر کُردها سلاح‌هایشان را زمین بگذارند و از تصمیم برای ایجاد دولت کردی مستقل در شمال سوریه صرف نظر کنند، این امر ممکن خواهد بود.
مطالب مرتبط
برچسب ها: شفاف ، ارتش ترکیه ، سوریه
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر:
چند رسانه ای صفحه خبر