کد خبر: ۴۳۶۴۸۹
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۵
تمرینات برانکو را تا به حال در هیچ تیمی ندیده‌ام

مدافع تیم فوتبال پرسپولیس گفت: بازی بسیار سختی مقابل الاهلی عربستان داریم اما شک ندارم اگر از سد این تیم عبور کنیم شانس اول قهرمانی خواهیم بود.

به گزارش شفاف، شجاع خلیل‌زاده درباره برد تیم پرسپولیس مقابل فولاد، دیدار این هفته مقابل تراکتورسازی تبریز، تمرینات متنوع برانکو و موارد دیگر صحبت‌هایی کرد که در زیر می‌خوانید.

- پرسپولیس اولین هفته لیگ را با برد پشت سر گذاشت. به نظرت شرایط تیم چطور است؟

خوشبختانه شرایط پرسپولیس بسیار خوب است و کلیه بازیکنان همدل و همراه به صورت منسجم تمریناتمان را انجام می‌دهیم. خوشبختانه مربی خوبی هم بالای سر تیم قرار دارد و امیدوارم مثل سال قبل بتوانیم در لیگ برتر قهرمان شویم همچنین بتوانیم در آسیا هم به مقام قهرمانی برسیم.

-شرایط تو هم جالب است چرا که چندین سال بود که قرار می‌شد به پرسپولیس بیایی اما در نهایت این اتفاق رخ نمی‌داد.

دقیقاً همینطور است، هر سال قرار می‌شد به پرسپولیس بیایم اما مشکلاتی وجود داشت که این اتفاق رخ نمی‌داد. اما امسال خوشبختانه با اتمام قراردادم توانستم به پرسپولیس بیایم و خوشحالم که پیراهن تیم مورد علاقه‌ام را به تن می‌کنم. 

- سالهاست که پیراهن شماره 3 را به تن می‌کنی و در پرسپولیس هم این شماره را انتخاب کردی. آیا این موضوع دلیل خاصی دارد؟

به هر حال از ابتدای فوتبالم تا به حال شماره 3 را پوشیدم و این شماره همواره برای من خوش‌یمن بوده است. امیدوارم که در پرسپولیس با این پیراهن بتوانم بهترین عملکرد را داشته باشم و در راه موفقیت تیم محبوبم نقش مؤثری را ایفا کنم.


- در اولین بازی‌ات در لیگ برای پرسپولیس یک گل زیبا به ثمر رساندی و شاید بتوان گفت که شروع خوبی داشتی.

ببینید در فوتبال وقتی بازیکنی گل می‌زند فقط حاصل زحمات خودش نیست بلکه یک مجموعه از او حمایت کردند تا او بتواند گل بزند.در مورد من هم این موضوع صدق می‌کند چرا که کلیه بازیکنان زحمت کشیدند تا من آن ضربه سر را تبدیل به گل کنم. خوشحالم که به وسیله من دل هواداران پرسپولیس شاد شد و چیزی بهتر از این وجود ندارد.

- روزگاری در پرسپولیس مدافعان گلزنی مثل مهدی هاشمی‌نسب، علی انصاریان و حتی بهروز رهبری‌فرد حضور داشتند و شاید تو نوید یک مدافع گلزن دیگر را بدهی.

الان که اول فصل است و نمی‌توان خیلی دقیق در مورد این مسائل صحبت کرد اما من همه تلاشم را می‌کنم تا در پرسپولیس موفق باشم. مطمئناً من نمی‌توانم مثل هاشمی‌نسب، انصاریان یا رهبری‌فرد باشم اما شما این را در نظر بگیرید که یک مدافع کارش دفاع کردن است. بدون شک در پرسپولیس مهم نیست که چه کسی گل می‌زند بلکه مهم این است که تیم برنده شود. در پرسپولیس موفقیت تیم از گل زدن بازیکنان مهم‌تر است.

-برانکو تمرینات بسیار سختی برای بازیکنان پرسپولیس در نظر گرفته است. با این شرایط تمرینی کنار آمده‌ای؟

باید بگویم من سالهای زیادی است که در فوتبال ایران حضور دارم و با مربیان متفاوتی هم کار کردم اما واقعاً چنین تمریناتی تا به حال ندیده‌ام و تجربه آن را نداشته‌ام اما به هر حال با این تمرینات کنار آمده‌ام هرچند که باید اذعان کنم واقعاً تمرینات سختی انجام می‌دهیم و بدنسازی که در پرسپولیس کردم تا به حال در هیچ تیمی انجام ندادم. خوشبختانه برانکو تمرینات بسیار خوبی برای ما در نظر گرفته و ثمره آن را در مسابقات خواهیم دید.


-این هفته باید به مصاف تراکتورسازی بروید که تجربه بازی در این تیم را داری.

تراکتورسازی تیم بزرگی است و بسیار پرهوادار که من افتخار 2 سال بازی کردن در این تیم را داشتم. باید بگویم که از زندگی در تبریز فقط خاطرات خوبی برایم مانده و جز خوبی و محبت از مردم غیور آذربایجان و تبریز چیزی ندیدم. آنها همیشه به من لطف داشتند و من همواره رابطه خوبی با آنها برقرار کردم.

-پیش‌بینی‌ات از بازی پرسپولیس و تراکتورسازی چیست؟

مطمئناً دو تیم خوب کشور با همدیگر بازی می‌کنند و من معتقدم که تراکتورسازی مثل پرسپولیس، سپاهان و فولاد از تیم‌های بزرگ و با شخصیت فوتبال کشورمان است و مطمئناً ببازی کردن با تیم‌های با شخصیت و پرهوادار سخت است اما تیمی که برای قهرمانی می‌جنگد باید از همه بازی‌ها سربلند بیرون بیاید. امیدوارم که روز پنج‌شنبه در تبریز بازی خوبی را ببینیم و هر تیمی که شایسته بود برنده از زمین بیرون بیاید.

- در سال منتهی به جام جهانی حتماً نگاهی هم به تیم ملی داری.

بدون شک همینطور است و هر بازیکنی آرزویش این است که پیراهن مقدس تیم ملی ایران را به تن کند و من هم از این امر، مستثنی نیستم. بدون شک نظر سرمربی محترم نیز برای انتخاب بازیکنان مهم است و امیدوارم که آنقدر تلاش کنم تا نظر آقای کی‌روش را به خودم جلب کنم. آرزو دارم تا پیراهن مقدس تیم ملی را بپوشم و امیدوارم امسال این اتفاق رخ بدهد.


- چندی پیش مرتضی فنونی‌زاده در مصاحبه‌ای که با خبرگزاری فارس داشت از بازی‌ات تعریف زیادی کرد اما انتقادی هم داشت مبنی بر اینکه زیاد خطا می‌کنی و این موضوع شاید پرسپولیس را دچار مشکل کند. نظرت درباره این انتقاد چیست؟

آقای فنونی‌زاده از بزرگان فوتبال ماست که بدون شک برای خیر و صلاح من این حرف را زده است و هرچه او بگوید چشم‌بسته می‌پذیرم، مطمئناً به حرف این پیشکسوت محترم احترام می‌گذارم و از این به بعد تلاشم را بیشتر خواهم کرد تا اگر نقصی هم در فوتبالم هست برطرف شود.

-به بازی با الاهلی نزدیک شده‌ایم و این در حالی است که این تیم عربستانی روز گذشته بازیکنی 26 میلیارد تومانی به خدمت گرفت که شاید پول این بازیکن اندازه بودجه یک سال پرسپولیس باشد.

قطعاً همینطور است آنها برای پیروزی مقابل ما هزینه زیادی می‌کنند. من مقابل الاهلی عربستان تا به حال بازی نکرده‌ام اما مقابل سایر تیم‌های عربستانی به میدان رفتم و می‌دانم که آنها برای شکست تیم‌های ایرانی چقدر تلاش می‌کنند. مطمئناً هرچقدر که الاهلی بیشتر بازیکن بگیرد ما منسجم‌تر می‌شویم. قطعاً هواداران عزیز پرسپولیس ما را دعا خواهند کرد تا آنها را سربلند و شاد کنیم. بدون شک بازی مقابل الاهلی عربستان بسیار سخت خواهد بود اما اگر به امید خدا از سد این تیم گذر کنیم شانس اول قهرمانی در آسیا خواهیم بود. برای پرسپولیس و هوادارانش آرزوی موفقیت می‌کنم و امیدوارم دعای خیر آنها همواره پشت این تیم باشد تا بتوانیم موفقیت‌هایمان را ادامه دهیم.

منبع: فارس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: