کد خبر: ۴۳۷۵۸۴
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۴

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی،گفت: بر اساس صحبت های انجام شده با آقای محمود واعظی مقرر شد که نفر پیشنهادی کابینه دوازدهم برای وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یکشنبه هفته آینده به مجلس معرفی شود.

به گزارش شفاف، «بهروز نعمتی» روز پنج شنبه  در پاسخ به این سوال که رای اعتماد به وزرای پیشنهادی چگونه خواهد بود،گفت: سوابق افرادی که برای وزارت خانه ها معرفی شده اند باید بررسی شود و نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز باید برای رای دادن به حجت شرعی برسند. 

سخنگوی هیات رئیسه مجلس ادامه داد: تجربه هم این گونه بوده که برخی از وزرای پیشنهادی رای آورده اند و برخی هم نتوانسته اند به دولت بپیوندند.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی از روز سه شنبه با حضور حجت الاسلام و المسلیمن حسن روحانی رئیس جمهوری آغاز خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه رئیس جمهوری باید برای دفاع از افراد پیشنهادی خود ر مجلس حاضر شود ،گفت: از سه شنبه گذشته نیز فراکسیون ها و کمیسیون ها بررسی صلاحیت وزرا را آغاز کرده اند.

عضو هیات رئیسه مجلس تصریح کرد: فکر می کنم بررسی صلاحیت وزرا چهار روز و بدون تعطیلی، در دو نوبت صبح و بعد از ظهر در مجلس انجام شود و اگر روز پنج شنبه بررسی ها تمام نشد نمایندگان باید روز شنبه نیز جلسه علنی داشته باشند.

نعمتی همچنین درباره تصمیم مجلس برای لایحه تفکیک وزارتخانه ها نیز اظهار داشت: این لایحه در نوبت بررسی است و هر وقت زمان آن فرا برسد نمایندگان آنرا بررسی و نظر خد را اعلام خواهند کرد.

وی افزود: به شخصه با تفکیک برخی وزارتخانه ها مخالفم، اما منطق می گوید که باید برخی از وزارتخانه های حجیم، تفکیک شده و تغییراتی در آنها ایجاد شود.

 حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری روز سه شنبه اسامی 17 وزیر پیشنهادی دولت دوازدهم (به جز وزیر علوم، تحقیقات و فناوری) را به مجلس شورای اسلامی ارایه کرد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: