کد خبر: ۴۳۹۴۰۲
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۹
معاون دانشگاه فردوسی مشهد:

معاون دانشگاه فردوسی مشهد گفت: پروژه انتقال آب از چابهار به مشهد مقدس ۲۰ سال زمان برده و برای هم اکنون باید روی مدیریت مصرف تمرکز داشت.

به گزارش شفاف، کامران داوری عصر امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه، اظهار داشت:  بر روی محدوده مطالعاتی مشهد در حوزه آبریزی 2.5 میلیارد مترمکعب در سال بوده که 80 درصد آن تبخیر می‌شود و 700 میلیون مترمکعب خالص بوده است.

وی افزود: برابر استاندارد بین‌المللی زیر 0.2 را باید مصرف کنیم که در زمان بحران تا 40 درصد بوده طبق ضوابط قانونی تا 75 درصد باید تجدیدپذیر باشد.

رئیس جشنواره ملی فناوری‌های آب بهره‌وری و بازچرخانی با بیان اینکه پروژه انتقال آب از چابهار به مشهد 10 تا 20 سال به‌طول می‌انجامد، خاطرنشان کرد: برای تحقق این مهم نیازمند اعتباری 120 هزار میلیارد تومانی هستیم و برای تأمین آب شرب مورد نیاز باید جلوی هدررفت آب را گرفته و به بهره‌وری آن توجه کنیم.

داوری تصریح کرد: در این رابطه اولین دوره جشنواره ملی فناوری‌های آب بهره‌وری و بازچرخانی با حضور مسئولان و مدیران اجرایی و دانشگاهی از 21 تا 23 شهریور در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می‌شود.

وی تأکید کرد: این جشنواره سه روزه در 7 محور پساب‌ها و آب‌های نامتعارف، آبیاری و زهاب، تامین، انتقال و توزیع، مصارف و مدیریت تقاضا، گیاه، خاک و مزرعه، نانو و فناوری‌های نوین و اقلیم و فضای سبز شهری برگزار می‌شود و برنامه‌های آن نیز در 6 محور فن‌بازار، نمایشگاه اختراعات، نمایشگاه فنی تخصصی، کارگاه‌های حرفه‌ای، سیمینارهای علمی و جشنواره فرهنگی و هنری خواهد است.
منبع: تسنیم
برچسب ها: شفاف مشهد اب
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: