کد خبر: ۴۴۰۱۵۹
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۴

وقتی تاریخ دفاع مقدس را ورق می‌زنیم به موارد عدیده‌ای برمی‌خوریم که در آن قوای نظامی، سپاه و ارتش با همکاری با هم موفق به اجرای عملیات بزرگ شده‌اند. یک نمونه از آنها مربوط به فتح خرمشهر در سوم خرداد 1361 است.

به گزارش شفاف، در عملیات بیت‌المقدس که مشترکا توسط سپاه و ارتش از قرارگاه مرکزی کربلا انجام می‌شد که شهید صیاد شیرازی فرمانده نیروی زمینی ارتش و سردار محسن رضایی فرمانده سپاه پاسداران بودند.
 
سند زیر که امضای مشترک شهید صیاد شیرازی و سردار محسن رضایی در آن دیده می‌شود مربوط به تاریخ 3 خرداد 1361 است.

 
محسن رضایی درمورد همکاری ارتش و سپاه در عملیات بیت‌المقدس گفت: «در این عملیات هر یک از برادران ارتش و سپاه ابتدا به صورت جداگانه طرحی را ارائه و هرکدام به نوبه خود از طرح مورد نظرشان دفاع کردند. پس از آن بنده با برادرمان صیاد شیرازی دو نفری نشستیم و یک تصمیم متحد و واحدی را اتخاذ کردیم و هیچگونه اختلافی هم در این خصوص بین ما وجود نداشت.»
 
شهید صیاد شیرازی نیز به این همکاری را «مقدس» خواند و در جریان اقامه نماز رزمندگان در یکی از قرارگاه‌های تاکتیکی جنوب، طی سخنانی اعلام کرد «این ترکیب مقدس یعنی ترکیب ارتش و سپاه که تلاش می‌کند کفر جهانی را درهم بشکند، باید حفظ شود و اگر حفظ شود، رهایی قدس را در پیش دارد.»
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: