کد خبر: ۴۴۰۲۶۰
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۳

کیم جونگ اون متولد ۸ ژانویه ۱۹۸۳ یا اوایل ۱۹۸۴ در پیونگ یانگ است. رهبر جمهوری دمکراتیک خلق کره (کره شمالی) دارای عناوین دبیر اول حزب کارگران کره، رئیس کل کمیسیون مرکزی نظامی، رئیس کل کمیسیون ملی دفاع کره شمالی، فرمانده معظم ارتش خلق کره، و عضو پرزیدیوم پلیتبوری کمیته مرکزی حزب کارگران کره است.

به گزارش شفاف، او در ژوئیه ۲۰۱۲ میلادی به درجه ژنرال چهار ستاره ارتقاء یافته است.  اون در زمانِ به قدرت رسیدن با 33سال سن، جوان‌ترین رئیس کشور در جهان بود.
وی در قیاس با پدر و پدربزرگش رفتار خشن تری را در داخل و سیاست ستیزه جویانه‌تری را در خارج در پیش گرفته است.
تصاویر عجیب از رهبر کره شمالی

عده‌ای ریشه این رفتارهای خشن را کمبود اعتماد به نفس در وی توصیف کرده‌اند.  یون بیونگ سی، وزیر خارجه کره جنوبی اعلام کرد کیم جونگ اون از زمان به قدرت رسیدنش در ۱۹ دسامبر۲۰۱۱  تا پایان ماه ژوئن ۲۰۱۵ اقدام به اعدام ۷۰ تن کرده است، پدرش کیم جونگ ایل نیز در نخستین سال روی کار آمدنش، ۱۰ مقام را اعدام کرده بود.

طبق برخی گزارش ها کیم جونگ نام، برادر ارشد وی، در ۱۳ فوریه ۲۰۱۷ در سن ۴۵ سالگی در فرودگاه کوالالامپور مالزی به قتل رسیه است.
تصاویر عجیب از رهبر کره شمالی
کیم جونگ-اون بر خلاف پدر و پدر بزرگش رفتارهای غیررسمی و خارج از قاعده را در انظار عمومی در پیش گرفته، سربازان را در آغوش می‌کشد و در کنار آنها، و همچنین بازو به بازوی زنان در عکسها ظاهر می‌شود.
پدر و پدر بزرگ او کیم ایل سونگ هرگز در رویدادهای عمومی کنار همسرانشان ظاهر نمی‌شدند.
تصاویر عجیب از رهبر کره شمالی
اطلاعات اندکی درباره دوران کودکی کیم جون اون وجود دارد. در کره شمالی، 8 ژانویه روز تولد رهبر جدید و تعطیل اعلام شده است. با این همه، دقیقا مشخص نیست او در سال 1983 به دنیا آمده است یا 1984. مادر کیم جونگ اون هم به جای آن‌که او را «کیم» صدا زند، «ستاره صبح» خطاب‌اش می‌کرد. هنوز مشخص نیست، مادر چه از پسر دیده بود که او را چنین صدا می‌زد.
تصاویر عجیب از رهبر کره شمالی
رازها و حقایق تازه ای از دوران کودکی و نوجوانی "کیم جونگ اون"، رهبر خودکامه ی کره شمالی بدست آمده که از سوی یک روزنامه نگار اروپایی در فضای مجازی منتشر شد. "تیتوس پلاتنر"، یک گزارش نویس تحقیقی است که برای هفته نامه ی "صبح یکشنبه” در سوییس کار می کند. او در گزارشی که بر روی اینترنت و به صورت آنلاین منتشر کرد، حقایق تازه ای از زندگی گذشته رهبر فعلی کره شمالی را در اروپا و سوییس بر ملا کرده است.
تصاویر عجیب از رهبر کره شمالی
- رهبر امروز کره شمالی در دوران تحصیل در مدرسه خصوصی در سوییس کودکی خجالتی و کم حرف، ولی در عین حال عاشق موسیقی آمریکایی و بسکتبال بوده است. کیم جونگ اون تحصیل در سوییس را با شهریه حدود شانزده هزار پوند در سال و در سن یازده سالگی شروع کرد و به مدت هفت سال در سوییس اقامت داشته است. کیم به فیلم های تخیلی آمریکایی همچون پارک ژوراسیک بسیار علاقه داشته است. البته همه این اتفاقات زیر نظر محافظ شخصی کیم که خود نیز محصلی در مقطع بالاتر بوده، اتفاق افتاده است. 
بر اساس تحقیقات این روزنامه نگار سوییسی، همه الان به کیم به چشم یک دیکتاتور خطرناک نگاه می کنند، اما او در دوران کودکی یک شاگرد خجالتی بوده که لباس های شاد و مارکدار بر تن می کرده و ورزش و بازی های گروهی را بسیار دوست داشته اشت.
تصاویر عجیب از رهبر کره شمالی
او تمام سال های پس از تحصیل در اروپا را به فراگیری علوم نظامی در کره شمالی پرداخت و رفته رفته چهره ی خشنی به خود گرفت. رهبری که امروز عنوان خودکامه را یدک می کشد.
دوست وی همچنین عنوان می‌کند که کیم جونگ اون در حالی که تنها 14 سال داشت برای خود چندین محافظ داشت. وی در دوران تحصیل بسیار ساکت بود و به گونه‌ای به پیرامون خود نگاه می‌کرد که گویا از جهان متنفر بود.
تصاویر عجیب از رهبر کره شمالی
تال رپ، یکی از دوستان کیم جون اون، درباره دوران کودکی وی عنوان می‌کند: وی عاشق خواندن بود و در گروه‌های موسیقی مدرسه فعالیت داشت و فیلم‌های هالیوودی می‌دید. در میان بازیگران نیز عاشق جان تراولتا و اولیویا نیوتن جان بود. همچنین فیلم «پارک ژوراسیک» یکی از فیلم‌های مورد علاقه وی بوده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: