کد خبر: ۴۴۳۶۲۹
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۵

از سوی اداره آموزش و مشارکت های اجتماعی شهرداری منطقه 11تهران برنامه‌های ویژه ای به مناسبت هفته ملی کودکان در محله های مرکزی پایتخت در دست اجراست.

به گزارش شفاف، از سوی اداره آموزش و مشارکت های اجتماعی شهرداری منطقه 11تهران برنامه‌های ویژه ای به مناسبت هفته ملی کودکان در محله های مرکزی پایتخت در دست اجراست.

سید عباس طباطبایی معاون اجتماعی وفرهنگی شهرداری منطقه 11 در تشریح این برنامه‌ها گفت: در راستای رویکرد شهرداری تهران مبنی بر برنامه ریزی برای ایجاد « شهر امید ، مشارکت و شکوفایی»، برنامه‌های متنوع هفته ملی کودک با شعار «تهران، شهر دوستدار کودک» در حال برگزاری است.

طباطبایی افزود: هدف از اجرای این برنامه‌ها، ارتقای سطح آگاهی و دانش زیست‌محیطی کودکان به ‌ویژه در ماه محرم، توجه به کودکان با رویکرد تقویت روحیه شادی و نشاط و حفظ سلامت آن ها و توجه ویژه به کودکان به‌عنوان سرمایه‌های اجتماعی است.

وی ادامه داد: شهرداری منطقه 11 در هفته ملی کودکان برنامه‌هایی را بر اساس روزشمار نامگذاری این هفته برگزار می‌کند. برگزاری تئاتر در مدارس و اجرای تئاترهای خیابانی، اهدای هدیه به کودکان بیمار در بیمارستان شهید فهمیده، تهیه و توزیع بسته‌های آموزشی و مسابقات و کاردستی درسراهای محله، اهدای میوه شسته شده به کودکان در میادین میوه و تره‌بار منطقه، آموزش و مشاوره به کودکان زنان سرپرست خانوار توسط ستاد توانمندسازی از جمله برنامه‌های در حال اجرا در این زمینه است.

به گفته طباطبایی، در همین راستا جشن بزرگ روز کودک با حضور 400 کودک در فرهنگسرای انقلاب برگزار شد.همچنین به منظور آموزش والدین و با حضور بیش از 600 نفر از خانواده ها  در فرهنگسرای انقلاب  دو روان شناس کودک به ارائه سخنرانی در ارتباط  با برقرار ارتباط مناسب با کودکان پرداختند.

بر اساس گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 11، برگزاری جشن روز جهانی کودک برای کودکان معلول، اجرای تورهای گردشگری و آموزشی برای کودکان‌کار و خیابان، ارائه کارت ورزش رایگان، آموزش دوچرخه‌سواری در شهر به کودکان، بازدید از ایستگاه‌های آتش‌نشانی و برگزاری مسابقه با عنوان آتش‌نشان فداکار، برگزاری نمایشگاه کارهای دستی کودکان در سرای محلات بخش دیگری از برنامه‌های هفته ملی کودک در منطقه است.
منبع: فارس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: