کد خبر: ۴۴۳۷۱۶
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۳

آتش‌سوزی مهیب که از شامگاه دوشنبه در ایالت کالیفرنیا آغاز شده همچنان در حال گسترش است و تاکنون دست‌کم 23 نفر در پی این آتش‌سوزی جان خود را از دست داده و هزاران نفر نیز بی‌خانمان شده‌اند.

به گزارش شفاف، آتش‌سوزی مهیب که از شامگاه دوشنبه در ایالت کالیفرنیا آغاز شده همچنان در حال گسترش است و تاکنون دست‌کم 23 نفر در پی این آتش‌سوزی جان خود را از دست داده و هزاران نفر نیز بی‌خانمان شده‌اند.

 
 
بنا به اعلام مقامات آمریکا بیش از 200 آتش نشان نیز از سراسر این کشور برای کمک‌رسانی به آتش‌نشانان کالیفرنیا در مهار این آتش‌سوزی مهیب، روز چهارشنبه وارد این ایالت شدند.

«کن پیملوت»، رئیس آتش‌نشانی ایالت کالیفرنیا در این باره می‌گوید: این یک حادثه جدی، بحرانی و فاجعه‌بار است و تا چند روز آینده ما قادر نخواهیم بود این آتش گسترده در جنگل‌ها را مهار کنیم.

 
 
پیملوت به خبرنگاران گزارش داد: پس از یک وقفه کوتاه در روز سه‌شنبه، وزش مجدد بادها و شرایط خشک منطقه تلاش برای مهار آتش را بی‌نتیجه کرده است.

مدیر بخش جنگلداری و حفاظت در برابر آتش کالیفرنیا می‌گوید: ما هنوز تحت تأثیر خشکسالی 5 ساله قرار داریم.

پیملوت گفت: شمار تلفات ناشی از این آتش‌سوزی که جزء مرگبارترین حوادث ایالت کالیفرنیا به شمار می‌رود، افزایش می‌یابد.

تنها در شهر سونوما 13 تن در پی این آتش‎سوزی جان خود را از دست داده‌اند، 6 نفر دیگر نیز در شهر مندسینو، 2 نفر در شهر ناپا و 2 نفر دیگر نیز در شهر یوبا جان خود را از دست داده‌اند.

تمامی محله‌های شهر «سانتا روزا» که جمعیتی حدود 175 هزار نفر دارد، در این آتش سوخته و به خاکستر تبدیل شده‌اند.

بخش کانونی این آتش سوزی در دو شهر سونوما و ناپا رخ داده که تاکنون 3500 واحد مسکونی و تجاری در این دو شهر تخریب شده‌اند.

بر اساس اعلام پلیس 600 نفر در سونوما ناپدید شده بودند که بیش از نیمی از آنها در پی جستجوی نیروهای امدادی یافت شده‌اند اما 285 نفر همچنان ناپدید هستند و تلاش برای یافتن آنها ادامه دارد.

 در حال حاضر 73 بالگرد، 30 تانکر هوایی و 8 هزار آتش‌نشان در حال تلاش برای مهار این آتش‌سوزی مهیب هستند.
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: