کد خبر: ۴۴۴۳۴۸
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۵

مردم ۲ منطقه ثروتمند در ایتالیا با شرکت در همه‌پرسی، خواستار داشتن حکومت خودمختار و استقلال بیشتر از دولت مرکزی این کشور شدند.

به گزارش شفاف به نقل از آناتولی، مردم ۲ منطقه ثروتمند در ایتالیا با شرکت در همه‌پرسی، خواستار داشتن حکومت خودمختار شدند.

بر اساس این گزارش، نتایج اولیه از همه‌پرسی دو منطقه «ونتو» و «لومباردی»، نشان‌ دهنده رای مردم آنها به داشتن حکومت خودمختار و استقلال بیشتر از دولت مرکزی رم است.

نتایج اولیه نشان می دهد که بیش از ۹۰ درصد به داشتن حکومت خودمختار رای مثبت داده‌اند.

گفتنی است که دو منطقه ثروتمند «لومباردیا» (Lombardy) و «ونتو» (Veneto) واقع در شمال ایتالیا روز یکشنبه برای کسب خودمختاری بیشتر به پای صندوق های رأی رفتند.

«روبرتو مارونی» (Roberto Maroni) رئیس منطقه «لومباردیا» و «لوکا زایا» (Luca Zaia) همتای وی در منطقه خودمختار «ونتو» نیز حمایت خود از این همه‌پرسی را اعلام کرده اند.

در صورت رأی مثبت مردم این مناطق به همه‌پرسی مذکور، این دو مقام می توانند با وزنه سیاسی بیشتری با دولت مرکزی این کشور با هدف درخواست استقلال بیشتر وارد مذاکره شوند.

این همه پرسی برخلاف آنچه در کاتالونیا به انجام رسید، تنها جنبه مشورتی داشته و در چارچوب قانون اساسی این کشور برگزار شده اند.

گفتنی است، دو منطقه مذکور نزدیک به ۳۰ درصد از ثروت ملی ایتالیا را در اختیار دارند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: