کد خبر: ۴۴۴۵۵۹
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۵

کره شمالی در حال توسعه پروژه‌های پرورش جلبک به منظور استفاده از این محصول برای مقابله با تحریم‌های جامعه بین‌الملل علیه این کشور است.

به گزارش شفاف به نقل از اکسپرس، کره‌شمالی بر اساس گزارش‌ها پژوهش برای تقویت امنیت غذایی و انرژی خود را تشدید کرده است. این در حالی است که ارگانیسم‌های جلبک می‌توانند برای تولید غذا، کود، مواد اولیه صنعتی و سوخت مورد استفاده قرار بگیرند.

وبسایت تحلیلی ۳۸ North متعلق به مخالفان حکومت کره شمالی گزارش داده که صنعت تولید جلبک می‌تواند به تدریج "تاثیرات منفی تحریم‌ها را هم علیه حوزه تامین انرژی و هم علیه امنیت غذایی" در کره شمالی کاهش دهد.

بر اساس گزارش‌ها، این کشور اقدام به گسترش تاسیسات پژوهشی از جمله حوضچه‌ها و سیستم‌های پرورش آبزیان از اوایل سال ۲۰۰۸ تا کنون به همین منظور کرده است.

این تاسیسات در کره شمالی که برای پرورش جلبک کلیدی محسوب می‌شوند اخیرا پیچیده‌تر از قبل شده‌اند.

کره شمالی وابستگی فراوانی به واردات سوخت و غذا از خارج دارد و چین به طور تاریخی شریک تجاری اصلی کره شمالی محسوب می‌شده است. اما پکن اخیرا صادرات نفت پالایش شده خود به کره شمالی را از ابتدای ماه جاری میلادی محدود کرد.

جلبک در صورت فرآوری شدن می‌تواند میزان بالایی پروتئین داشته باشد و از آن می‌توان مکمل غذایی و کود استفاده کرد.

وبسایت مخالف ۳۸ North نوشت: جای شگفتی نیست که دولت کره شمالی در حال توسعه هزاران حوضچه باز روستایی برای تولید جلبک و ایجاد سایت‌های بزرگتر و پیچیده‌تر ظاهرا برای تولید هرچه بیشتر جلبک است.

همین جلبک می‌تواند ۲۰ درصد چربی داشته و از آن می‌توان به عنوان سوخت زیستی استفاده کرد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: