کد خبر: ۴۴۶۰۸۳
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۰۶:۴۵

سرپرست سازمان اورژانس کشور گفت:تعداد مصدومان زلزله اخیر غرب کشور به ١٠٠٠ نفر رسیده و ۹۳ فوتی گزارش شده است.

به گزارش شفاف، ساعتی پیش زلزله ای به بزرگی 7.3 دهم ریشتر شهر سلیمانیه عراق را لرزاند که این زمین لرزه برخی استان های غربی کشورمان را نیز به لرزه در آورد، شمارش مصدومان و فوتی ها لحظه به لحظه به شرح زیر گزارش می شود.

03:05 سرپرست اورژانس کشور گفت: 100 نفر تاکنون در استان کرمانشاه بر اثر زمین لرزه جان باخته اند.

وی ادامه داد: از این تعداد 68 تن در سرپل ذهاب، ۳۰ نفر در قصر شیرین و ۲ نفر در کرمانشاه کشته شده اند.

02:46 سرپرست اورژانس کشور با اشاره به آخرین آمار مصدومین و فوتی تا این لحظه گفت: سرپل ذهاب ٧١ کشته، ثلاث باباجانی ١٠ کشته داشتیم و ١٠٠٠ نفرمجروح شدند.

آمار کشته‌ها در زلزله غرب کشور به ۹۳ نفر رسید/ ١٠٠٠ نفر مصدوم شدند

01:46 سرپرست اورژانس کشور با اشاره به اوضاع وخیم درسرپل ذهاب و قصرشیرین  گفت: در سرپل ذهاب 25 کشته و بیش از 300 نفر مجروح شده اند و در میان کشته شدگان سه کودک وجود دارد.

وی ادامه داد: در قصر شیرین 6 کشته و 100 مجروح داریم و تعداد مجروحان بیش از تخت های درمانی است که در حال انتقال آنها هستیم.

کولیوند عنوان کرد: در کرندِ غرب اکنون اوضاع آرام بوده و بیشتر نگرانی ما از سرپل‌ذهاب و قصرشیرین است.

تعداد مصدومان زلزله اخیر غرب کشور به 480 نفر رسید

00:31 سرپرست اورژانس کشور گفت: آمار مصدومان زمین‌لرزه به ۱۳۸ نفر رسید که ۵۹ نفر آنها در قصر شیرین و ۴۲ نفر در ایلام بوده‌اند.

وی از هماهنگی با هوانیروز و آمادگی ۲۰ فروند بالگرد برای انتقال مصدومین و انتقال کمک های امدادی به مناطق زلزله زده غرب کشور خبر داد.

کولیوند افزود: آمبولانس و اتوبوس آمبولانس های اورژانس از استانهای کردستان، همدان، کرمانشاه، ایلام وخرم آباد به مناطقی که آسیب بیشتری دیدن اعزام شدند.

00:23 کولیوند با اشاره به تعداد مصدومان در قصر شیرین عنوان کرد: تا کنون ۶۰ مصدوم به بیمارستان قصرشیرین منتقل و تحت درمان قرار گرفتند.

00:20 سرپرست سازمان اورژانس کشور با اشاره به تعداد مصدومان ناشی از زلزله گفت: تعداد مصدومان زلزله اخیر غرب کشور به 43 نفر رسید.

وی با اشاره به تعداد مصدومان در استان های مختلف عنوان کرد: 7 نفر در سردشت، 23 نفر در سنندج، پنج نفر در کرمانشاه، پنج نفر در شوش و 7 نفر در ایلام مصدوم شدند.

کولیوند گفت: 7 دستگاه اتوبوس آمبولانس از دانشگاه های همجوار به کرمانشاه و20  دستگاه آمبولانس از دانشگاه های همجوار به کرمانشاه اعزام شده اند و 10  فروند بالگرد در حالت آماده باش هستند.

23:43 سرپرست اورژانس کشور با بیان اینکه بیشترین خسارات زلزله تاکنون در قصر شیرین گزارش شده است، اظهار کرد: دو نفر در قصر شیرین فوتی داشتیم.

وی ادامه داد: تعدادی آمبولانس به مناطق زلزله زده به ویژه قصرشیرین اعزام شده اندو  بالگردهای اورژانس آماده هستند که از ابتدای صبح فردا، خدمات فوریت های پزشکی را به مصدومان احتمالی بدهند.

کولیوند عنوان کرد: تیم های واکنش سریع وزارت بهداشت در مناطق زلزله زده غرب کشور در حال ارزیابی میزان خسارات و امدادرسانی به مصدومان هستند.

23:41 سرپرست سازمان اورژانس کشور با اشاره به تعداد مصدومان ناشی از زلزله گفت: تعداد مصدومان زلزله اخیر غرب کشور به 35 نفر رسید.

وی با اشاره به تعداد مصدومان در استان های مختلف عنوان کرد: 7 نفر در سردشت، 20 نفر در سنندج، یک نفر در شوش و 7 نفر در ایلام مصدوم شدند.

23:19 سرپرست سازمان اورژانس کشور با اشاره به تعداد مصدومان ناشی از زلزله گفت: تعداد مصدومان زلزله اخیر غرب کشور به 19 نفر رسید.

وی خاطر نشان کرد: تیم های پشتیبان وزارت بهداشت و اورژانس از استانهای همدان و ایلام به کرمانشاه اعزام شدند و مراکز درمانی استانهای همدان، کردستان و مرکزی، آماده پذیرش مصدومان احتمالی زلزله هستند.

23:06 سرپرست سازمان اورژانس کشور با اشاره به تعداد مصدومان ناشی از زلزله گفت: زلزله تا کنون 14 مصدوم داشته است.

وی ادامه داد: دو نفر در ارومیه، 10 نفر در سنندج،یک نفر در شوش و یک نفر در ایلام مصدوم شده اند.

کولیوند یادآور شد: مردم آرامش خود را حفظ کنند و نگران نباشند.


برچسب ها: شفاف زلزله حوادث
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: