کد خبر: ۴۵۲۱۱۵
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۴

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره حذف سنوات تحصیلی از سوابق شغلی معلمان یا دانشجومعلمان که در لایحه دائمی نمودن قانون مدیریت خدمات کشوری آمده است، توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش شفاف، حمایت میرزاده درباره به حذف سنوات تحصیلی از سوابق شغلی و نگرانی معلمان و دانشجومعلمان نسبت به این موضوع اظهار کرد:‌ حذف سنوات تحصیلی از سوابق شغلی که در لایحه دائمی نمودن قانون مدیریت خدمات کشوری آمده است نمی‌تواند عطف به ماسبق شده و معلمانی را که هم‌اکنون در حال خدمت هستند، شامل شود.

وی افزود: معلمانی را که سال‌های قبل دوران دانشجویی خود را گذرانده‌اند نمی‌توان تحت پوشش این طرح قرار داد و این موضوع به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست و هر قانونی که وضع می‌شود باید آینده را شامل شود.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پاسخ به این پرسش «این لایحه دانشجومعلمان را شامل خواهد شد؟» گفت: کلیات این قانون باید در مجلس بررسی شود و در کمیسیون آموزش نیز بررسی‌های کارشناسی درباره آن صورت بگیرد اما سال‌های طولانی است که دوره‌های تربیت معلم جزو سنوات خدمتی محسوب می‌شود و اگر قرار باشد این روند تغییر یابد باید بررسی‌های دقیق‌تری در مجلس انجام شود و تصمیم‌گیری نهایی در این رابطه بر عهده مجلس است.

 لایحه اصلاح و دائمی شدن قانون مدیریت خدمات کشوری جهت طی تشریفات قانونی از سوی رئیس‌جمهور به مجلس ارائه شده و در بند 51 در اصلاح ماده 105 تبصره 2 این موضوع آمده است "دوران تحصیل که به صورت تعهد خدمت قبل از استخدام یا حین خدمت در اوقات اداری در مقاطع رسمی آموزشی یا معادل توسط کارمندان طی شده یا می‌شود جزو سابقه خدمت برای بازنشستگی منظور نمی‌شود. حکم مندرج در قانون متعهدین خدمت به وزارت آموزش و پرورش(مصوب 1369) از این جهت فاقد اعتبار است."

برچسب ها: شفاف معلمان سنوات
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۱
غیر قابل انتشار: ۱
عبدالله
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۴۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۹
0
0
خواهشمند است در جامعه بی اعتمادی ایجاد نشود.دانشجو معلمان هم که تعهد داده اند برخی می توانستند در دانشگاه های مهم دیگر نیز قبول شوند وحتی برخی در دانشگاه های دیگر قبول شده بودند لذا اگر می خواهید این کار را بکنید باید شامل داشجو معلمان ورودی 97 وبه بعد باشد نه دانشجویان ورودی96.لطفا دقت شود.زیرا ما در ظرفیت مازاد داروسازی ممکن بود قبول شویم.
علی رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۹
0
0
نمایندگان محترم مردم ایران در مجلس شورای اسلامی

با سلام و احترام

سالهاست سیستم آموزشی ایران از مسائل مختلفی رنج می برد و متاسفانه هر از گاهی شاهد تشدید مشکلات در آموزش و پرورش هستیم.

در این میان فرهنگیان متحمل بخش بزرگی از این مشکلات هستند که این معضلات شامل مسائل معیشتی ، اجتماعی وروحی و روانی می باشد و متاسفانه به جای این که شاهد حرکت مسئولین برای مشکل گشایی و تلاش برای رفع دغدغه های فرهنگیان باشیم هر چند مدت یک بار این قشر به گونه ای درگیر مشکلی می شود .

اخیرا گفته می شود دولت محترم جهت دایمی شدن قانون مدیریت خدمات کشوری اقدام نموده و متاسفانه در تبصره 2 ماده 51 لایحه اصلاحیه ای آورده است که سابقه ی بازنشستگی مربوط به دوران تحصیل در مراکز و دانشسراهای تربیت معلم و تعهد دبیری حذف می شود .ضمن تشکر از نمایندگان محترم مردم در خانه ملت ، خواهشمند است ضمن توجه به موارد ذیل الذکر از تصویب این تبصره که ظلمی آشکار در حق فرهنگیان ایران اسلامی است اجتناب ورزند .

1 ـ احتساب سنوات تحصیل به عنوان سابقه خدمت یک قرارداد دو طرفه بین مستخدم و آموزش و پرورش بوده و انتظار نمی رود به صورت یک طرفه لغو شود.

2 ـ دانشجویان در سال های تحصیل برای معلم شدن ، کسور بازنشستگی را پرداخت نموده اند و انتظار دارند همانطور که شاهد اصرار کارگزینی ها و تعیین ضرب الاجل برای تسویه حساب بوده اند از مزایای آن بهره مند شوند.

3 ـ علیرغم پیگیری های مختلف از طرف فرهنگیان در سال های اخیر در زمینه توجه بیشتر مسئولین به موضوع رفع دغدغه های فرهنگیان متاسفانه چنین اقداماتی از سوی دولت زمینه دلسردی بیشتر را فراهم می سازد.

4 ـ فرهنگیان اکنون تبعیض های متعددی را نسبت به کارمندان دیگر شاهد و ناظرند و انتظار دارند تبعیض های چند دهه خدمت با موضوعاتی نظیر کاهش سابقه یا پاداش بازنشستگی تشدید نگردد.

5 ـ شایسته است دولت محترم برای تامین نیرو در بخش های مختلف چاره اندیشی اساسی وتدبیری اصولی و کارآمد داشته باشد ؛ زیرا راهکارهای موقت و مُسکّن های موقتی راه درمان کمبود نیرو نیست .

6 ـ مسلما کار معلم از نظر فکری ، جسمی و روحی همپایه و همسنگ کار اداری نیست و نخواهد بود و شایسته است نمایندگان محترم ـ که بسیاری از آنها ،معلمانی هستند که سالها حضور در کلاس را تجربه نموده اند ـ برای فرهنگیان امتیاز لازم را مد نظر قرار دهند.

با تشکر
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۸
0
0
سلام.حکم دبیرانی که سالها ی قبل زده شده است واز بیمه انها کسر شده است. چه می شود؟باتوجه به اینکه قانون هم نباید عطف به ما سبق شود.