کد خبر: ۴۵۲۴۴۷
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۷
آیت الله خاتمی در خطبه های نماز جمعه:

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: آمریکا به دنبال کاهش قدرت موشکی ایران برای جلب رضایت رژیم صهیونیستی است اما به آنها می‌گوییم ماهر چه بخواهیم موشک تولید و بُرد آنها را افزایش می دهیم.

به گزارش شفاف، آیت‌الله سید احمد خاتمی خطیب موقت نماز جمعه تهران در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران در ادامه بحث‌های خود درباره سبک زندگی قرآنی گفت: قرآن بر اصل یاد خدا و یادآوری نعمت‌های خدا تاکید دارد.

وی ادامه داد: در سوره احزاب قرآن یادآور می‌شود که نباید نعمت‌های الهی را فراموش کنیم؛ به ویژه نعمت هدایت توسط انبیاء.

خطیب موقت نماز جمعه تهران افزود: نعمت دیگری که خدا به بندگان خود عطا کرده، نعمت وحدت و یکدلی است و از سوی دیگر، دفع توطئه‌ها دشمنان است که به لطف خداوند، از جامعه اسلامی دور شده است.

خاتمی، نابودی حکام ظالم را یکی دیگر از نعمت‌های بزرگ الهی دانست و گفت: سال ۵۷ و شکنجه‌های قرون وسطایی رژیم ستمشاهی از نمونه‌های ظلم حاکمان ستمگر است که به لطف خدا از سرِ این نعمت دور شد. اگر شکرگزار این نعمت بزرگ نباشیم، از ما گرفته می‌شود.

وی در خطبه دوم نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به دیدار همافران در ۱۹ بهمن سال ۵۷ با امام راحل و بیعت با ایشان اظهار داشت: من معتقدم آن روز کمر رژیم ستمشاهی شکست و آنها مرگ خود را به چشم دیدند. نیروهای مسلح بازوان قدرتمند نظام اسلامی هستند و ملت ما همواره به آنها افتخار می‌کند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به راهبردهای آمریکا درباره ایران و منطقه گفت: استراتژیست‌های آمریکا قبل از روی کار آمدن اوباما گفتند که اگر ایران چهار کار را انجام بدهد، روابط با آنها به سمت خوبی پیش می‌رود؛ وگرنه باید براندازی آنها را پیش بگیریم.

خاتمی ادامه داد: اولین مطلب، مسئله هسته‌ای است که بر این اساس، برجام شکل گرفت، اما امروز آنها بر عهد خود پایبند نبوده و مطالبی را مطرح می‌کنند؛ به آنها می‌گوییم که مسئولین نظام اتفاق نظر دارند که تکمیل و مذاکره مجدد در برجام رخ نخواهد داد.

وی کاهش قدرت موشکی ایران را یکی دیگر از راهبردهای آمریکا علیه ایران دانست و گفت: آمریکایی‌ها به دنبال کاهش قدرت موشکی ایران برای جلب رضایت رژیم صهیونیستی هستند، اما به آنها می‌گوییم ما به دستور قرآن در عرصه سیاست بازدارندگی، هر چه بخواهیم موشک، تولید و بُرد آنها را افزایش می‌دهیم. در این عرصه به هیچ‌وجه مذاکره نکرده و اجازه دخالت به دیگران را نمی‌دهیم؛ این پنبه را وزیر خارجه فرانسه و دیگران از گوش خود دربیاورند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران افزود: یکی از مسائل دیگری که آمریکایی‌ها آن را دنبال می‌کنند، این است که ایران دست از حمایت حزب‌الله و مقاومت اسلامی فلسطین بردارد، اما به فضل الهی، ما دست از این کار برنمی‌داریم و حمایت از جنبش‌های اسلامی، یکی از اصول قانون اساسی کشور ماست.

خاتمی گفت: آمریکایی‌ها می‌گویند ایران مانع تشکیل خاورمیانه بزرگ شده که اگر دست از این کار بردارد، ما روابط خود را با آنها حسنه می‌کنیم. در این زمینه نیز به فضل الهی بارها در دهان آنها زدیم. آنها می‌خواستند لبنان، عراق، سوریه و یمن در مشت‌شان باشد، اما این‌چنین نشد و آرزوی خاورمیانه بزرگ را به گور خواهند برد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به تلاش‌های آمریکایی‌ها برای براندازی نظام جمهوری اسلامی اظهار داشت: آمریکایی‌ها بدانند ملت ایران با تمام توان مقابل آنها ایستاده و فریاد مرگ بر آمریکا در کشور ما بیش از گذشته طنین‌انداز شده است.

وی با بیان اینکه دشمنان انقلاب اسلامی، جدولی را برای براندازی انقلاب اسلامی طراحی کرده‌اند، تصریح کرد: دشمنان برای آسیب زدن به نظام اسلامی، رأس قله نظام یعنی ولایت‌فقیه را هدف قرار دادند؛ ولایتی که استقلال و آزادی کشور مدیون رهنمودهای آن است و با تدبیر او بوده که توطئه دشمنان از جمله تروریست‌های تکفیری داعش با شکست مواجه شدند. از سوی دیگر، تدبیر ولایت‌فقیه بود که از شکل‌گیری اسرائیل جدید در منطقه جلوگیری شد. متأسفانه برخی سران فتنه هم در این مسیر آنها را همراهی می‌کنند، اما بدانند که روز به روز علاقه ما به ولایت‌فقیه بیشتر می‌شود.

خاتمی، یکی دیگر از برنامه‌های استکبار جهانی برای آسیب رساندن به انقلاب اسلامی را ناامید کردن ملت دانست و گفت: دشمنان بدانند که مسئولان در قوای سه‌گانه و مردم با تلاش، تمامی مشکلات را حل می‌کنند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به ناآرامی‌ها و آشوب‌های چند روز گذشته اظهار داشت: ایجاد آشوب، یکی دیگر از توطئه‌های دشمنان نظام اسلامی است و متأسفانه برخی کانال‌ها در فضای مجازی آتش‌بیار معرکه هستند و بنا دارند در هر مناسبتی، ناآرامی ایجاد کنند. من به مسئولین گفتم که اگر فضای مجازی باز شود، دوباره زمینه برای ناآرامی به وجود می‌آید.

وی افزود: در آشوب‌های اخیر عده‌ای فریب خوردند که باید تعهد بدهند دیگر فریب دشمنان را نخورند و سیاهی‌لشگر آنها برای ناآرامی‌ها نشوند. آنها باید بفهمند که کارشان اشتباه بوده است. هرکسی آشوب و اغتشاش می‌کند، باید پای تبعات آن بایستد. مسئولین نیز با رأفت با آنها برخورد کنند، اما آنها را ناز نکنند. آشوبگران باید بفهمند که کارشان اشتباه بوده است. مسئولان به همان اندازه که در برابر فریب‌خوردگان رأفت از خود نشان می‌دهند، باید در مقابل لیدرها و تحریک‌کنندگان به آتش زدن مساجد، حسینیه‌ها و پایگاه‌ها، با قاطعیت برخورد کنند.

خاتمی با اشاره به خطبه‌های نهج‌البلاغه گفت: امیرالمؤمنین (ع) در خطبه ۴۳ نهج‌البلاغه می‌فرمایند «برخورد نکردن من با سران فتنه صفیّن به مثابه کُفر است». در فقه ما حکم آن کسی که علیه حاکم عادل اسلامی به خیابان بریزد و آشوب کند، اعدام است؛ پس اگر امنیت می‌خواهید باید مهر و خشم به‌جا داشته باشید، زیرا اغتشاشات و ناآرامی‌ها از توطئه‌های آمریکا علیه ملت ایران است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران، افزایش فشار اقتصادی را یکی دیگر از برنامه‌های دشمنان برای آسیب‌ رساندن به انقلاب اسلامی دانست و گفت: ملت ما تاکنون با قدرت ایستاده‌اند و من مطمئن هستم در این عرصه هم مردم ما، آمریکایی‌ها را ناکام خواهند گذاشت.

وی در خصوص راهبردهای آمریکا برای منطقه افزود: ناامن نگه داشتن منطقه برای تأمین امنیت رژیم صهیونیستی، راهبرد اساسی آمریکاست. آنها با انتقال داعش به افغانستان، به دنبال حفظ ناآرامی‌ها در منطقه غرب آسیا هستند. ولیعهد نابخرد عربستان نیز در راستای اهداف آمریکا حرکت کرده و این کشور را همانند یکی از ایالات آمریکا قرار داده و اخیراً فروش شراب و جنایت را در این کشور آزاد کرده است.

خاتمی به جنایات آل‌خلیفه در بحرین اشاره کرد و گفت: حاکم نابخرد بحرین، شیخ عیسی قاسم را سلب تابعیت می‌کند و اجازه درمان به او را نمی‌دهد؛ درحالی‌که اگر قرار است کسی از بحرین سلب تابعیت شود، حکام این کشور است، زیرا آنها اصلاً بحرینی نیستند. به آنها می‌گوییم سرنوشتشان همانند شاه ایران است و به طور قطع نابود خواهند شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۴
0
0
کلا ادم تند و خشمگینی هست این خاتمی ..امام جمعه نباید اینقد بد خلق و تند باشد و حرفای منطقی بزند ..جوش امدن دردی دوا نمیکنه ..هیچکس مانند مرحوم هاشمی خطیب نمیشه