کد خبر: ۴۵۵۲۲۱
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۴

جانشین فرمانده سپاه با بیان اینکه ما امروز از مرز مهار فناوری‌ها عبور کرده‌ایم، تاکید کرد: توان دفاعی کشور غیر قابل مذاکره و توقف است.

به گزارش شفاف، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران صبح امروز در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردهای صنعتی سپاه که در محل سپاه تهران بزرگ برگزار شد، با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره موضع گیری اخیر برخی مسئولان غربی درخصوص توان نظامی و موشک ایران اظهار داشت: توان دفاعی ما غیر قابل توقف و غیر قابل مهار است و هیچ کشوری توانایی کنترل قدرت دفاعی ایران را ندارد.

سلامی افزود: امروز همه مردم ما بسیج ‌شده‌اند و در مقابل هرگونه مداخله و اظهارات غیرمنطقی کشورهایی مثل آمریکا و متحدان اروپایی او خواهند ایستاد.

سلامی با بیان اینکه ما از مرز مهار فناوری‌ها عبور کرده‌ایم، تاکید کرد: توان دفاعی کشور غیر قابل مذاکره و توقف است.

سردار سلامی تصریح کرد: رابطه‌ای که کشور‌های دیگر و قدرت‌های متخاصم می‌توانند با ما ایجاد کنند، چیزی جز پذیرش واقعیت ظهور ایران به عنوان قدرتی دارای منطق و اعتبار در عرصه بازدارندگی نیست.

وی همچنین درخصوص این نمایشگاه گفت: ما امروز با فورانی از اطلاعات، فناوری‌ها و دانش‌های نوین در عرصه‌های دفاعی در این نمایشگاه مواجه هستیم و در حقیقت به نقطه‌ای رسیده‌ایم که با ترکیب فناوری‌های نوین با یکدیگر فناوری‌های جدیدتری به دست می‌آوریم.

جانشین فرمانده سپاه تصریح کرد: دانش‌ و فناوری‌های مربوط به بهبود وضعیت موشک‌ها از جهت سیستم‌های فرماندهی و کنترل، کیفیت موتور‌های پیشران، سوخت موتورها، سیستم‌های ناوبری، بدنه و نیز انواع مختلف پهپاد‌ها با فناوری مدرن را به دست آورده‌ایم.

سلامی اضافه کرد: در عرصه‌های مختلف فناوری‌های مربوط به سیستم‌های هوایی، دریایی، زمینی، پدافند، موشکی و همه عرصه‌های نوین پیشرفته نظامی نیز چشمه‌های جوشانی بوجود آمده است.

وی گفت: تبدیل علم به فناوری، فناوری به سیستم و سیستم به سامانه دفاعی بسیار مشکل است ام این موضوع توسط جوانان ما در فاصله‌های زمانی بسیار کوتاهی روی می‌دهد که شبیه معجزه است.

جانشین فرمانده سپاه افزود: وقتی این نمایشگاه‌ها را می‌بینیم، احساس می‌کنیم سطح علمی، فناوری و صنعتی ما نسبت به گذشته با سرعت بیشتری در حال رشد است و ما به نقطه مهارناپذیری در توسعه دانش‌های و فناوری‌های نوین و دفاعی رسیده‌ایم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: