کد خبر: ۴۵۷۶۸۴
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۰

برنامه‌های چهارمین جمعه "تظاهرات بازگشت" در مرزهای غزه تحت عنوان "جمعه شهدا و اسیران برگزار شد که چهار شهید و بیش از ۷۰۰ زخمی داشت که در میان شهدا یک نوجوان ۱۵ ساله بود.

به گزارش شفاف به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، ساکنان مناطق مختلف غزه از ساعات اولیه صبح روز جمعه راهی مناطق مرزی شده و خود را برای چهارمین جمعه تظاهرات بازگشت که به جمعه "شهدا و اسیران" نامگذاری شده بود، آماده کردند.

اشغالگران صهیونیست همانند هفته‌های گذشته با گلوله جواب شرکت کنندگان در این تظاهرات مسالمت آمیز را دادند که در نتیجه آن چهار فلسطینی به شهادت رسیدند.

وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه طی بیانیه‌ای اعلام کرد که چهار فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان اسرائیلی در نوار مرزی غزه شهید شده و بیش از ۷۳۰ نفر دیگر زخمی شدند.

احمد جمیل عقل جوان ۲۵ ساله فلسطینی، احمد رشاد عثامنه جوان ۲۴ ساله، محمد ابراهیم ایوب نوجوان ۱۵ ساله و سعد عبد المجید عبدالعال ابو طه جوان ۲۹ ساله شهدای چهارمین جمعه تظاهرات بازگشت هستند.

بدین گونه شمار شهدای تظاهرات بازگشت تا این لحظه به ۳۹ نفر افزایش یافت. تاکنون بیش از ۴۶۰۰ نفر هم در این تظاهرات‌ها زخمی شده‌اند که حال بیش از ۱۳۰ نفر از آنها وخیم است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: