کد خبر: ۴۵۷۶۹۳
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۰

رئیس سابق سازمان اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی نسبت به اقدام روسیه در تحویل دادن سامانه اس 300 به سوریه ابراز نگرانی کرده و دمشق را به بمباران این سامانه تهدید کرد!

به گزارش شفاف به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، خبرگزاری «بلومبرگ» گزارش داد که «عاموس یدلین» رئیس سابق سازمان اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی موسوم به «امان» که مدیر مرکز مطالعات امنیت قومی رژیم صهیونیستی نیز است و روابط بسیار قوی و نزدیکی با فرماندهان ارتش و سرویس های امنیتی این رژیم دارد، اعلام کرد که سامانه های ضد موشکی روسیه به زودی به سوریه تحویل داده می شود و اگر روسیه بخواهد این کار را انجام دهد، اسرائیل آن را بمباران خواهد کرد!

یدلین همچنین گفت: نیروی هوایی را به خوبی می شناسم، طرح هایی برای تعامل با چنین تهدیداتی اندیشیده شده است و پس از کنار زدن این تهدید که مطمئنا این کار را خواهیم کرد، باز به اول کار بازخواهیم گشت.

بر اساس گزارشی که خبرگزاری بلومبرگ منتشر کرده است، کارشناسان روس معتقدند که استقرار سامانه موشکی اس ۳۰۰ در سوریه به عنوان یک برگ برنده به نفع روسیه است. یک کارشناس مسائل خاورمیانه در مرکز مطالعات راهبردی روسیه که به کرملین مشاوره می دهد، اعلام کرد که تحویل سلاح به دولت سوریه موجب تشدید تنش و رویارویی با رژیم صهیونیستی خواهد شد.

وی گفت که روسیه برای اجتناب از این امر، می تواند سامانه های دفاعی غیر از اس ۳۰۰ را در اختیار دولت سوریه قرار دهد و این مسئله واکنش های چندان شدیدی را در پی نخواهد داشت.

همچنین «جرمی بینی» سردبیر بخش خاورمیانه و آفریقای مجله «جین» اظهار داشت که دولت سوریه سامانه های دفاعی هوایی خوب و کوتاه بردی در اختیار دارد و این سامانه ها می توانند آسمان سوریه را به طور کامل و برای مدت طولانی پوشش دهند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: