کد خبر: ۴۵۷۷۰۲
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۹

مدیرکل استاندارد استان تهران از بازرسی و استانداردسازی وسایل توزین و اندازه‌گیری واحدهای صنفی خبر داد و اعلام کرد که در سال گذشته ۵۰۰ ترازوی غیراستاندار واحدهای صنفی جمع‌آوری شده است.

به گزارش شفاف، محمودرضا طاهری با اشاره به اینکه بازرسان استاندارد در سال ۱۳۹۶ بیش از ۶۲ هزار مورد بازرسی از وسایل توزین، سنجش و همچنین باسکول‌های وسایل نقلیۀ چرخ‌دار جاده‌ای در استان تهران را مدنظر قرار دادند، ‌ اظهار کرد: طبق قوانین و مقررات استاندارد، تمام وسایل توزین و سنجش باید صحت عملکردشان مورد بازرسی و آزمون قرار بگیرد.

وی ادامه داد: در سال گذشته، بازرسان استاندارد نسبت به انجام حدود ۶۱ هزار مورد بازرسی و آزمون وسایل توزین و سنجش واحدهای صنفی و همچنین بیش از هزار مورد آزمون باسکول‌های وسایل نقلیه چرخ‌دار جاده‌ای، اقدام کردند.

مدیرکل استاندارد استان تهران با اشاره به اینکه در سال گذشته، حدود ۵۰۰ مدیر واحد صنفی متعهد به جمع‌آوری ترازوی غیراستاندارد خود شدند، در خصوص تعرفه انجام این بازرسی گفت: شرکت‌های بازرسی همکار استاندارد، مامور به انجام این بازرسی و آزمون از سوی این اداره‌کل هستند و تعرفه انجام این خدمات باتوجه به نوع وسیله توزین و سنجش و بر اساس مصوبات شورای عالی استاندارد، در محل از مدیران واحدهای صنفی اخذ می‌شود.

گفتنی است، سازمان استاندارد طبق قوانین و مقررات در طول سال توسط بازرسان خود صحت عملکرد وسایل توزین و سنجش را مورد بازرسی و آزمون قرار می‌دهد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: