کد خبر: ۴۵۷۸۳۵
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۵

وزیر دادگستری آلمان گفت که تحرکات یهودی‌ستیزی یک بار دیگر در حال افزایش در جامعه است.

به گزارش شفاف به نقل از شبکه خبری دویچه وله، اظهارات کاتارینا بارلی، وزیر دادگستری آلمان در پی یک حمله یهودی‌ستیزانه صورت گرفته که برلین را شوکه کرده است.

وی روز شنبه و در پی حمله به یک مرد جوان که کلاه مخصوص یهودیان – کیپا - را در برلین بر سر داشت، نسبت به افزایش تحرکات یهودی‌ستیزی در آلمان هشدار داد و به گروه رسانه‌ای "فانکه" گفت: ما اقرار می‌کنیم که یهودی‌ستیزی یکبار دیگر در حال پذیرفته شدن و گسترش در جامعه است. این وظیفه ماست که مقابل این مساله بایستیم.

وزیر دادگستری آلمان همچنین گفت که به تازه واردها به کشور تاکید کنیم که تبعیض مذهبی در آلمان هیچ جایگاهی ندارد و هرکسی که حامی و مشوق یهودی ستیزی باشد با قانون سر و کار خواهد داشت.

روز سه شنبه، یک مرد جوان به نام "آدام" که یک عرب اسرائیلی است تصمیم گرفت تا برای مشاهده قضاوت دیگران یک کلاه مخصوص یهودیان را بر سر گذارد اما دوستش به وی نسبت به احتمال سوءرفتار از سوی دیگران هشدار داده بود.

در فیلمی که در رسانه‌های اجتماعی منتشر شد، نشان داده می‌شود که این جوان و همراهش مورد حمله مردی قرار گرفتند که فریاد می‌زد "یهودی".

این مرد جوان یهودی گفت: در آن زمان من می‌خواستم با فیلمبرداری از اوضاع به مردم آلمان، پلیس و سراسر جهان نشان دهم که این روزها اوضاع چقدر برای یهودیان در خیابان‌های برلین بد است.

مهاجم این مرد جوان یهودی دستگیر شده است.

جامعه یهودیان برلین در واکنش به این حمله به دنبال راه انداختن "کمپین پوشیدن کیپا" در برلین است.

براساس آمارهای کمیسیونر یهودی ستیزی آلمان، ۱۵۰۰ حمله اینچنینی توسط پلیس در هر سال ثبت می‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: